Azur Преглед 2024 - Promotions & Offers

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Promotions & Offers

Promotions & Offers

Azur: Откривање на врвните казино бонуси и промоции

Дали сте подготвени да се впуштите во возбудлива авантура во казино? Не гледајте подалеку од Azur, каде што ве чека ризница на бонуси и промоции! Без разлика дали сте новодојденец или искусен играч, Azur подготвува нешто посебно за секого.

Да почнеме со дебитантите. Веднаш штом ќе се вклучите во кавгата, Azur го исфрла црвениот тепих со неодолив бонус за добредојде. Подгответе се да го започнете вашето патување со игри со тресок! Но, тоа не е се – има и High-roller бонуси за оние кои сакаат да играат големи и VIP бонуси за нашите најценети играчи.

За лојална клиентела, Azur има уникатни промоции и настани во својот ракав. Од неделни бонуси до бонуси за повторно вчитување, секогаш се случува нешто возбудливо на секој чекор. И да не заборавиме на Cashback бонусите – затоа што веруваме во враќањето!

Зборувајќи за лојалност, посветените членови се одлично наградени во Azur. Нашата програма за лојалност нуди прекрасни награди што ќе го направат вашето искуство со игри уште повозбудливо. Заработете поени додека играте и отклучувајте ексклузивни поволности погодни за авторски права.

Сега, ајде да зборуваме за барањата за обложување - важен аспект што треба да се земе предвид кога барате бонуси. Во Azur, ние веруваме во транспарентност. Ќе ве прошетаме низ се за да нема изненадувања на патот.

Но, чекај, има уште! Ако ги запознаете вашите другари со Azur, ве чекаат поволности и двајцата! Споделувањето на крајот на краиштата е грижа.

Па што чекаш? Нурнете во светот на возбудата и наградите во Azur денес! Со нашите различни бонуси како роденденски бонус, бонус за депозит, бонус за бесплатни вртења, бонус за натпревар и повеќе – плус нашите примамливи промоции – гарантираме незаборавно искуство со игри приспособено само за вас. Не ја пропуштајте оваа златна можност!

[Име на провајдер] - Каде што секој облог е возбудлива авантура!

Играчите кои ќе создадат сметка во казиното Azur и ќе го направат својот прв депозит ќе имаат право на многу дарежлив понуда за добредојде што драстично ќе го подобри нивното искуство.

Играчите можат да бараат 100% бонус до $500 и 20 бесплатни вртења на слотот That's Rich. Минималниот износ што треба да го депонираат е 10 долари за да се квалификуваат за понудата.

Бонусот за добредојде доаѓа со 40x барања за обложување што играчите треба да ги исполнат за да можат да ги повлечат своите добивки.

Бесплатните вртења доаѓаат без барања за обложување, што е голема работа, а максималниот износ што можат да го повлечат од нивните добивки од бесплатните вртења е ограничен на 300 долари.

Бесплатните вртења важат само 7 дена, а играчите треба да играат преку бесплатните вртења, во спротивно, ризикуваат да ги загубат своите добивки.

Постојат и други промоции достапни во казиното Azur кои вреди да се проверат.

Турнирот Power Race е еден од нив, каде што Playson постави награден фонд од 10.000 долари што треба да се добие. За да можат да заработат дел од оваа промоција, играчите треба да се искачат на таблата на водачи така што ќе заработат поени на една од 17-те избрани машини.

Турнир во серијата „Спиномен“

Играчите можат да учествуваат на турнир за награден фонд од 100.000 УСД кој е достапен од 30-ти јуни до 21-ви август. Играчите можат да освојат 600 награди во 6 турнири на најжешките слотови на добавувачот.

Во моментов, во тек е 6-тиот турнир од серијата Mythology и е достапен на следните игри: Книга на сирените, Посејдон се крева, Приказна за Херкулес, Потекло на Лилит, Титан се крева, Тројански приказни, Приказна за Медуза & Книга на сирените - Златен бисер.

 • Првата награда е 2.500 долари
 • Втората награда е 2.200 долари
 • Третата награда е 2.000 американски долари
 • Четвртата награда е 1.800 американски долари
 • Петтата награда е 1.500 долари
 • Шестата награда е 1.200 американски долари
 • Седмата награда е 1.000 американски долари
 • Осмата награда е 800 долари
 • Деветтата награда е 700 долари
 • Десеттата награда е 500 долари
 • 11-та до 20-тата награда е 150 долари
 • 21-та до 30-та награда е 140 долари
 • 31-та до 40-та награда е 130 долари
 • 41-та - 50-та награда е 120 долари
 • 51-та - 100-та награда е 110 долари

За време на турнирот, играчите може да добијат задачи што ќе им донесат дополнителни кредитни поени.

Ова е кампања која им ја носи на играчите провајдерот на игри Spinomenal, кој нуди 6 независни турнири со 100 награди кои треба да се добијат по турнир.

За да учествуваат, играчите треба да се обложуваат на игрите што учествуваат на турнирот.

Минималниот облог што играчите треба да го стават за да се квалификуваат за оваа понуда е ограничен на 0,20 долари, а облозите на бесплатни вртења понудени од Azur нема да се сметаат за промоција.

Ѕвезден пад

Играчите можат да заработат до $50.000 од 12-ти до 21-ви август кога играат една од овие седум игри Холмс и украдените камења, Викинзите одат Берзерк, Долина на боговите, Golden Fish Tank 2 Gigablox™, Raptor DoubleMax™, МултиФлај!™ & МексоМакс! MultiMax™.

Играчите можат да победат на секое вртење без минимален облог.

 • 1 играч ќе добие 10.000 долари.
 • 2 играчи ќе освојат 5.000 долари
 • 5 играчи ќе освојат 1.000 долари
 • 10 играчи ќе освојат 500 долари
 • 50 играчи ќе освојат 100 долари
 • 100 играчи ќе освојат 50 долари
 • 500 играчи ќе освојат 20 долари

За да учествуваат, сè што треба да направат играчите е да кликнат на копчето Придружи ни се кога ќе отворат една од квалификациските игри. Секое вртење на која било од овие игри може да го освои џекпотот. Добрата вест е што не е потребен минимален облог за оваа понуда, а облозите од салдото на готовина и салдото на бонус ќе бидат земени предвид. Бесплатните вртења понудени од казиното нема да се сметаат за исполнување на барањата за обложување.

Quickspin турнир

Quickspin нуди турнири од 11-ти до 18-ти август на следните слотови Камион за готовина, Сакура Fortune 2, Big Bad Wolf Megaways, Azticons & Slugger Време.

Играчите можат да се рангираат меѓу најдобрите 150 за најдобар постигнат сооднос на победи.

 • Првата позиција ќе донесе победа од 2.500 долари
 • Втората позиција ќе донесе победа од $1.000
 • Третата позиција ќе донесе победа од 600 долари
 • Четвртата позиција ќе донесе победа од 300 долари
 • Позицијата 5-14 ќе донесе победа од 100 долари
 • Позицијата од 15 до 24 ќе донесе победа од 80 долари
 • Позицијата од 25 до 50 ќе донесе победа од 50 долари
 • Позицијата од 51 до 150 ќе донесе победа од 25 долари

Не е потребен минимален облог за учество на овој турнир. Нема да се земат предвид бесплатните вртења освоени за време на промоцијата.

Рангирањето е достапно и ажурирано во живо на односните игри. Не е потребна дополнителна исплата за учество во кампањата, а играчите ќе треба да се обложуваат само на игрите што ќе учествуваат.

Наградата паѓа и победи

Pragmatic Play нуди до 500 000 долари награди секој месец за нивните лојални играчи. За да освојат неделна награда, играчите треба да го постигнат најдобриот мултипликатор на нивниот облог.

 • Првата позиција ќе освои $10.000
 • Втората позиција ќе освои $5.000
 • Третата позиција ќе освои $2.000
 • Позицијата 4-10 ќе освои $1.000
 • Позицијата од 11 до 20 ќе освои 500 долари
 • Позицијата од 21 до 50 ќе освои 200 долари
 • Позицијата од 51 до 100 ќе освои 100 долари
 • Позицијата од 101 до 150 ќе освои 50 долари
 • Позицијата од 251 до 450 ќе освои 20 долари
 • 451-та - 1500-тата позиција ќе освои 10 долари

Минималниот облог потребен за учество во оваа промоција е ограничен на 0,50 УСД.

Уште повеќе, секое вртење може да донесе и дневни награди.

 • 1 награда ќе донесе 1.000 долари
 • 2 награди ќе донесат 500 долари
 • 5 награди ќе донесат 100 долари
 • 12 награди ќе донесат 50 долари
 • 110 награди ќе донесат 20 долари
 • 370 награди ќе донесат 10 долари

За да дознаат кои игри учествуваат во оваа промоција, играчите ќе треба да го бараат логото „Drops & Wins“ на иконата на играта.

Играчите лоцирани во Италија и Шведска се исклучени од оваа понуда.

Во случај двајца играчи да го завршат турнирот на иста позиција на табла, играчот кој прв го постигнал резултатот ќе ја добие повисоката награда.

Месечни бонуси

Секој месец, Азур Казино нуди нови бонуси за своите играчи. Играчите треба да се логираат на нивната сметка најмалку двапати месечно за да ги зголемат своите шанси да освојат 50% на нивните први две депозити од денот до 200 долари. Месечниот распоред за бонуси за август е следниот:

 • Играчите ќе добијат 50% до 200 долари на нивниот прв депозит за тековниот месец.
 • Играчите ќе добијат 50% до 200 долари на нивниот втор депозит за тековниот месец.

За да учествуваат, играчите треба да кликнат на купонот што им се презентира кога прават депозит.

Условите за обложување за оваа понуда се 40 пати повеќе од износот на бонусот. Максималниот облог што играчите може да го обложуваат кога играат со бонус средства е ограничен на 10 долари, а секое обложување над оваа сума ќе резултира со откажување на бонусот и добивките поврзани со него. Играчите кои нема да ги исполнат условите за обложување во рок од 30 дена, ќе го изгубат бонусот и нивните добивки. Оваа понуда не може да се комбинира со која било друга понуда.

Петок среќен час

Играчите ќе добијат 40% на секој депозит што ќе го направат во петок. За да учествуваат, играчите треба да депонираат во петок помеѓу 17 часот и 23:59 часот.

Условите за обложување за оваа понуда се 40 пати повеќе од износот на бонусот пред да се префрлат парите од бонусот од паричникот за бонуси во салдото на готовина.

Максималниот износ што играчите можат да го обложуваат додека играат со бонус средства е ограничен на 10 долари. Онлајн видео слотовите ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, обложувањата за видео покер ќе придонесат 20%, а игрите на маса и во живо ќе придонесат со стапка од 5%.

Фестивал на вртења

Играчите можат да добиваат бесплатни вртења секој понеделник на MexoMax! MultiMax видео слот игра. Промоцијата функционира на следниов начин:

 • Играчите кои ќе депонираат 15 долари и 49,99 долари ќе добијат 10 бесплатни вртења со вредност од 0,20 долари
 • Играчите кои ќе депонираат $50 и $99,99 ќе добијат 25 бесплатни вртења со вредност од 0,20 $
 • Играчите кои ќе депонираат $100 и $199,99 ќе добијат 50 бесплатни вртења со вредност од 0,20 $
 • Играчите кои ќе депонираат $200 и $499,99 ќе добијат 40 супер вртења со вредност од 0,60 $
 • Играчите кои ќе депонираат 500 долари ќе добијат 100 супер вртења со вредност од 0,60 долари

Оваа промоција не може да се комбинира со која било друга промоција и е достапна од вториот депозит што играчот го направи.

Бесплатните вртења и супер вртењата не подлежат на никакви барања за обложување и играчите можат веднаш да ги искажат своите добивки. Вртењата важат само 7 дена, а играчите кои нема да ја подигнат својата награда ќе ги загубат своите добивки.

Среда Среќен час

Играчите имаат можност да ги умножуваат своите добивки секоја среда во казиното Azur. Казиното ќе им дава на играчите неограничени бонуси до 35% на сите депозити направени помеѓу 16 часот и 22 часот секоја среда.

Условите за обложување за бонусот во среда Happy Hour се 40 пати, а максималниот облог што играчите можат да го обложуваат додека играат со бонус средства е ограничен на 10 долари. Онлајн видео слот игрите ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување 100%, видео покер игрите ќе придонесат 20% и игрите на маса и во живо ќе придонесат со стапка од 5%.

Доколку играчите не ги исполнат условите за обложување во рок од 30 дена, нивниот бонус ќе биде укинат.

Викенд во Кроазет

За време на викендот, играчите можат да бараат 4 бонуси и да освојат до 600 долари во бонус фондови.

Секоја сабота, играчите можат да бараат бонус од 30% до 150 долари на првиот депозит во денот и бонус од 30% до 150 долари на вториот депозит во денот.

Секоја недела, играчите можат да бараат бонус од 30% до 150 долари на нивниот прв депозит во денот и бонус од 30% до 150 долари на вториот депозит во денот.

ВИП членовите можат да бараат трет бонус од 30% до 150 долари и во сабота и во недела.

Условите за обложување за овој бонус се 40 пати и играчите треба да ги исполнат условите за обложување пред да можат да ги повлечат своите добивки.

Оваа понуда е достапна само за играчи кои веќе ја побарале понудата за добредојде и го исчистиле бонусот.

Максималниот износ што играчите можат да го обложуваат додека играат со бонус средства е ограничен на 10 долари. Игрите со видео слот ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, видео покерот ќе придонесе 20%, а игрите на маса и игрите во живо ќе придонесат само 5% за исполнување на барањата за обложување.

VIP Cashback

ВИП играчите ќе добиваат 10% поврат на готовина еднаш неделно, што доаѓа во форма на бонус пари. Добрата вест е дека оваа сума треба да се обложи само еднаш. Максималниот кешбек што играчите можат да го добијат е ограничен на 500 долари, а откако ќе се кредитираат средствата, тие важат само 30 дена.