BAO - Countries

Age Limit
BAO
BAO is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Countries

На играчите од одредени земји не им е дозволено да креираат сметка во казиното Бао и да играат за вистински пари. Ако сакате да видите дали можете да играте во казиното, треба да ја проверите листата „Ограничени земји“ и да видите дали вашата земја е на неа. Списокот ги вклучува следните земји: Соединетите Американски Држави, Обединетото Кралство, Шпанија, Словачка, Франција и нејзините прекуморски територии (Гвадалупе, Мартиник, Француска Гвајана, Реунион, Мајот, Сент Мартин, Француска Полинезија, Валис и Футуна, Нова Каледонија) , Аруба, Бонаир, Турција, Холандија, Израел, Украина, Сент Мартен, Свети Евстатиј, Саба, Литванија, Холандски Западни Индија, Курасао, Гибралтар, Џерси.

Казиното Бао прифаќа играчи само од јурисдикции каде што е дозволено коцкање. Ваша единствена одговорност е да ги знаете законите во вашата земја пред да одлучите да ставате облози во казиното.

На играчите од Шведска не им е дозволено да учествуваат во било каков вид на промотивни програми.

Одредени провајдери доаѓаат и со свои ограничувања. На пример, игрите на NetEnt не се дозволени во следните земји: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Еквадор, Етиопија, Франција, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Италија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Латвија, Литванија, Мексико, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Португалија, Романија, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Јемен и Зимбабве.

Jumanji, Conan, Ozzy Osbourne, Emoji Planet, Guns & Roses, Jimi Hendrix & Motörhead, Planet of the Apes, Vikings, Narcos се недостапни во Азербејџан, Канада, Кина, Индија, Индонезија, Малезија, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд , Тунис, Турција, Украина.

Играта со видео слот Street Fighter не е достапна во Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајманските Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон, Колумбија , Костарика, Куба, Курасао, Доминика, Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монсерат, Островот Наваса, Парагвај, Перу, Порторико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Сент Мартен, Свети Мартин, Сен Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Јужна Кореја, Суринам, Острови Туркс и Каикос, Соединетите Американски Држави, Уругвај, Американски Девствени Острови и Венецуела.

Модните ТВ-слотови не се достапни во Куба, Јордан, Турција, Саудиска Арабија.

Планетата на мајмуните не е достапна во Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција и Украина.

Викинзите не се достапни во Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд, Турција, Украина и Соединетите Американски Држави.

Наркос не е достапен во Индонезија и Јужна Кореја.

Total score8.9
Добрите
+ Прифаќа криптовалута
+ Повеќе јазици
+ Разновидност на методи за депонирање
Лошите
- Многу ограничувања во земјата

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Малезиски
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Јапонија
Австралија
Бразил
Канада
Литванија
Нов Зеланд
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
Litecoin
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
UPayCard
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (27)