BAO - FAQ

Age Limit
BAO
BAO is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Како да креирате сметка во казиното Бао?

Креирањето сметка во казиното Бао е многу едноставно. За да започнете со работа, треба да кликнете на копчето „Регистрирај се“ кое може да се најде во горниот лев агол на веб-локацијата. Во празните полиња, треба да ги наведете вашите точни информации. Откако ќе завршите со ова, ќе добиете е-пошта за потврда со врска. Треба да кликнете на врската за да ја потврдите вашата сметка.

Што се случува ако ја заборавам мојата лозинка?

Можно е да ја заборавите вашата лозинка, но тука нема ништо за што да се грижите. Еден од најбрзите начини за враќање на лозинката е да кликнете на врската „Ја заборавивте лозинката“. Кога ќе го направите тоа, ќе добиете е-пошта од казиното, ќе кликнете на врската и ќе ги следите едноставните упатства. Друг начин да ја вратите лозинката е да контактирате со казиното на следната е-пошта support@baocasino.com.

Дали игрите на саемот во казиното Бао?

Казиното Бао има сертификат за RNG кој не уверува дека сите игри во казиното се фер. Уште повеќе, игрите редовно се тестираат од трета страна за да се увери дека игрите не се наместени.

Може ли да имам повеќе од една сметка во казиното Бао?

За жал, не можете да имате повеќе од една сметка во Bao Casino. Да бидам искрен, на прво место не ви требаат повеќе од една сметка. Доволно е да имате една сметка и можете да ги играте сите игри што се достапни во вашата земја на живеење.

Може ли да ја сменам валутата на мојата сметка?

Кога ќе ја креирате вашата сметка, казиното ќе ја предложи валутата за која веруваат дека е најзгодна за вас, според местото во кое живеете. но кога ќе го направите вашиот прв депозит на вашата нова сметка, можете да користите која било валута што ја сакате, како додека е поддржан во казиното. Од тој момент, тоа ќе биде единствената валута поврзана со вашата сметка и не можете да ја промените подоцна.

Кои валути се достапни во казиното Бао?

Во овој момент, ова се валутите што се достапни во казиното Бао: USD, EUR, CAD, NOK, RUB, JPY, BTC, BCH, LTC, ETH, AUD, NZD и DOG.

Колку време ми е потребно за мојот депозит да стигне до мојата сметка?

Откако ќе депонирате на вашата сметка, депозитот се кредитира на вашата сметка речиси веднаш.

Дали треба да платам такса кога правам депозит?

Повеќето од плаќањата се бесплатни, но некои може да наплаќаат мала провизија секој пат кога ќе направите депозит. Сето тоа зависи од начинот на плаќање што го користите. За да најдете точни информации во врска со ова прашање, треба да се упатите до благајната и да кликнете на начинот на плаќање што сакате да го користите. Овде можете да ги најдете сите потребни информации како минималниот и максималниот депозит што можете да го направите и дали има провизија или не.

Која е минималната сума што можам да ја депонирам и повлечам во казиното Бао?

Минималниот износ што можете да го депонирате на вашата сметка на Bao Casino главно зависи од начинот на плаќање што го користите. Но, во повеќето случаи таа сума е некаде околу 10 долари. Истото важи и за повлекувањата. Ако ви требаат повеќе информации за одреден начин на плаќање, треба да отидете во Касиерката и можете да најдете се што барате.

Колку време ќе биде потребно за да се обработи моето повлекување?

Откако казиното ќе го добие вашето барање за повлекување, тие се обидуваат да го обработат речиси веднаш. Најдолгото што може да потрае за да се обработи повлекувањето може да биде до 24 часа, што не е многу. Но, процесот на плаќање не е целосно во рацете на казиното, туку наместо тоа, тие се обработуваат според начинот на плаќање по ваш избор.

Не можам да го видам депозитот што го направив користејќи Bitcoins. Што да правам?

Првата работа што треба да ја направите во случај средствата што сте ги депонирале да не се појават на вашата сметка е да проверите дали трансакцијата била успешна или не. Ако сè беше во ред со вашата трансакција, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот.

Кои се бонусите?

Бонусите се бесплатни добра што казиното ги подготви за вас. Тие обично доаѓаат во форма на бесплатни вртења или парични награди. Кога прифаќате бонус имате предност и ќе ги зголемите вашите шанси за победа. Имајте на ум дека повеќето бонуси доаѓаат со барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да ги повлечете вашите добивки.

Каде можам да најдам колку од бонусот треба да обложувам?

Само треба да отидете на страницата со бонуси и таму можете да ги најдете сите активни бонуси, како и износот што останува да се обложите. Можете исто така да контактирате со поддршката за корисници во секое време доколку имате дополнителни прашања.

Колку пати треба да го обложувам мојот бонус?

Сето ова зависи од бонусот што го барате на прво место. Кога прифаќате бонус, треба да ги поминете условите и условите на истиот, а барањата за обложување треба да бидат јасно наведени.

Може ли да играм во казиното Бао бесплатно?

Да, повеќето од игрите во Bao Casino може да ги играте бесплатно. Ова значи дека не треба да вложувате депозит наместо тоа, ќе добиете виртуелни пари за казиното да ги користи. Игрите ќе дејствуваат на ист начин како да играте реално. Единствениот недостаток овде е што не можете да направите повлекување на крајот од вашата сесија за игри. Единствените игри што не можете да ги играте во казиното бесплатно се игрите во живо.

Што се случува ако играта замрзне на средина од сесијата?

Ова може да се случи, но тука нема што да се грижите. Вашите победи ќе се кредитираат на вашата сметка како и обично. И штом ќе ја освежите играта или ќе се поврзете на интернет, ќе земете од каде што заминавте.

Како да направите слика од екранот?

Слика од екранот е слика што ја правите од вашиот екран. Можете да го направите ова за да се пофалите кога ќе добиете голема добивка или треба да фотографирате за да ја испратите во казиното за да докажете поента. Во секој случај, ова е нешто едноставно што можете да го направите за една секунда. Треба да ја имате отворена страницата, онаа што сакате да ја фотографирате, па треба да скриете или затворите се друго што е неважно. Притиснете го копчето Print Screen на вашата тастатура. Одете на Paint или Microsoft Word и притиснете ги копчињата Ctrl + V, или можете да кликнете со десното копче, а потоа да залепите за да ја отворите фотографијата и да ја зачувате датотеката.

Дали моите лични и финансиски податоци се безбедни?

Безбедноста е врвен приоритет во казиното Бао, и поради таа причина, тие ја искористија најновата технологија за да се уверат дека сите ваши детали се безбедни. Можете безбедно и безбедно да вршите трансакции до и од сметката без да се грижите за ништо.

Дали треба да ја потврдам мојата сметка?

Казиното Бао ќе ви овозможи да креирате сметка и да го истражите нивното казино без да мора да го потврдите вашиот идентитет. Но, штом ќе одлучите да играте за вистински пари, ќе треба да го потврдите вашиот идентитет, адресата и начинот на плаќање. Ова е клучен чекор низ кој ќе треба да поминете, а е за ваша безбедност.

Како да испраќам документи на мојата сметка?

Кога треба да ја потврдите вашата сметка, можете да прикачувате копии од вашите правни документи директно на вашиот профил или можете да ги испратите до Поддршка за корисници. Уверете се дека сите фотографии се јасни и сите информации се читливи.

Колку време ќе биде потребно за казиното да ги прегледа моите документи?

Обично потребни се не повеќе од 24 часа за казиното да ги прегледа вашите документи откако ќе ги испратите. Погрижете се да ги испратите документите што ги бара казиното за да го потврдите вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање. Казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога тие сметаат дека се неопходни.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Да, ако мислите дека коцкањето почнува да ви штети на вашиот живот или поради која било друга причина што можеби ја имате, можете да ја затворите вашата сметка. Ако немате одредени причини зошто сакате да ја затворите вашата сметка, тогаш треба да ја затворите привремено наместо трајно. Ако сакате трајно да ја затворите вашата сметка, тогаш ве советуваме да ја контактирате поддршката за корисници. Имајте на ум дека откако ќе ја затворите вашата сметка, повеќе нема да можете да креирате нова сметка во казиното.

Total score8.9
Добрите
+ Прифаќа криптовалута
+ Повеќе јазици
+ Разновидност на методи за депонирање
Лошите
- Многу ограничувања во земјата

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Малезиски
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Јапонија
Австралија
Бразил
Канада
Литванија
Нов Зеланд
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
Litecoin
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
UPayCard
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (27)