BAO Преглед на казино - Games

BAOResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус за добредојде до 300 € + 100 бесплатни вртења
Прифаќа криптовалута
Повеќе јазици
Разновидност на методи за депонирање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа криптовалута
Повеќе јазици
Разновидност на методи за депонирање
BAO is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казиното Бао има богато портфолио за игри и можете да најдете различни игри без разлика што сакате, ќе има нешто за вас. Добрата вест е дека повеќето од игрите, освен игрите во живо, може да се играат со помош на виртуелни пари со кои казиното ќе ве награди. Ова е одлична можност да ја научите играта што сакате да ја играте без да треба да трошите свои пари.

Игри со вистински пари

Игри со вистински пари

Во казиното Бао, можете да најдете повеќе од 2000 различни игри за играње за вистински пари. Тие нудат видео слотови, класични слотови, игри на маса, видео покер, прогресивни џекпот и игри со дилери во живо, само за да именуваме некои. Тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата за да донесат некои од најдобрите наслови на вашиот пат.

Најголем број на игри има онлајн видео слот игрите. Тие се најпопуларни и со причина. Слотовите нудат таква разновидност што не можете да ја најдете во ниту една друга игра. Кога ќе го отворите делот ќе видите дека има по нешто за секого. И ако сè уште не сте сигурни која игра да ја играте, можеме да ги предложиме следните популарни слотови Мртви или живи 2, Bonanza, Starburst, Carnival Queen, TwinSpin, Legacy of Egypt, Sakura Fortune, Reactoonz, Extra Chilli, Northern Sky, Wolf Gold, само да именува некои.

Казиното Бао е еден чекор напред кога станува збор за следење на заедничките трендови. Можете да ставате облози користејќи криптовалути, па дури и тие имаат дел „Крипто игри“ каде што можете да најдете игра за играње. Некои од овие игри вклучуваат Mustang Gold, John Hunter and the Tomb of the Scabar Queen, Release the Kraken, Poison Eve, Coins of Fortune, Super 7s, Lucky Cat, Master Joker, Buffalo King, Mighty Kong меѓу другите.

Игри на маса

Игри на маса

Игрите на маса во казиното Бао не се толку многубројни како слотови, но сепак, можете да најдете многу за играње и овде. Тие нудат табели со различни граници за да ги задоволат потребите на секој играч. Играчите на Блек Џек нема да бидат разочарани затоа што можат да најдат различни варијации на играта, вклучувајќи шпански 21, Вегас стрип блек џек, злато со двојно изложување, блек џек со совршени парови, блек џек за еден дек Вегас, блек џек големи пет, Hi-Lo 13 европски блек џек, само да именувам некои. Истиот случај е со рулетот, покерот и бакарата.

Друг тип на игра што создава голема врева се игрите со прогресивен џекпот. Може да станете добитник на сума што ќе ви го промени животот ако одлучите да ја пробате среќата на една од овие игри. На крајот на краиштата, ова се сите игри на среќа и ако се чувствувате среќни, кликнете на копчето „Bet Max“ и надевајте се на најдоброто. Казиното „Бао“ е горд што презентира повеќе од 200 наслови на џекпот кои нудат наградни фондови до 7-цифрени суми, и мораме да признаеме дека тоа е нешто што не треба да го пропуштите. Има многу различни наслови што можете да ги пробате, но не можете да пропуштите некои од најпопуларните, кои вклучуваат Мега Мула, Мега Молах Изис, Божествена среќа, Тркало на желбите, Глам живот, LotsALoot, CashSplash и Holmes and the Stolen Камења.

слотови

слотови

Онлајн видео слот игрите се една од највозбудливите игри што можете да ги играте во казиното. Тие нудат таква разновидност, така што никогаш нема да ви недостасува избор.

Играњето слотови е многу едноставно бидејќи софтверот е многу интуитивен. Но, ако сте почетник, ќе ги разгледаме клучевите што треба да ги користите за да ја контролирате играта:

'Spin' или 'Play' – Ова е копче што треба да го користите за да ја започнете играта, но исто така можете да го користите истото копче за да го спречите ротирањето на ролните.

'Bet' – Ова копче ќе ви овозможи да ја изберете големината на вашиот облог на една линија.

'Max Bet' – Ова копче ќе ви помогне да го поставите максималниот облог и да го изберете максималниот број линии.

„Инфо“ – Кога ќе кликнете на ова копче, ќе ги најдете сите правила на играта и сите комбинации и плаќања што ги нуди играта.

'Autostart' – Ова копче ќе ви овозможи да започнете автоматска игра.

Различни видови слотови се лансираат секој ден бидејќи ова се некои од најпопуларните игри што можете да ги најдете во секое казино. Тие се развиваат и одличен тим на програмери се обидува да излезе со нешто ново, досега невидено. Поради таа причина, имаме многу различни видови на видео слот игри. Тие се поделени во две главни категории, класични и видео слотови.

Класичните слотови обично се состојат од три до пет ролни и може да има една до пет линии за плаќање.

Видео слотови, од друга страна, нудат различни карактеристики и огромен број линии за плаќање, само за да именуваме некои. Една од првите предности што ви паѓаат на ум е тоа што можете да поставите која било големина на облог што ја сакате.

Игрите со видео слот може да имаат различен број линии за плаќање, а добрата вест е што во повеќето игри тие не се фиксни, па тоа значи дека можете да го изберете бројот на линии за плаќање на кои сакате да се обложувате.

И, најдобриот дел од сите видео слот игри е фактот што тие нудат различни бонус игри. Најпопуларната е функцијата за бесплатни вртења, но има тони други мини бонус игри што може да ги понуди даден слот. Сè што ви преостанува да направите е да започнете да истражувате.

Правилата на играта се многу едноставни, така што можете само да одите со текот на времето. А најдобриот дел е што можете да ја играте играта во забавен режим за да можете да видите за што се работи.

Рулет

Рулет

Не мислиме дека има човек кој не слушнал за рулет. Ова е игра која е прикажана во многу филмови, а можеби и затоа е толку популарна денес. Луѓето обично почнуваат да играат рулет од љубопитност, за да видат за што е играта, а подоцна се закачуваат кога ќе видат дека нуди уникатна форма на забава. И денес, постојат различни игри со рулет што можете да ги најдете во казиното Бао и да ги истражите многуте можности.

За почеток, постојат три главни класични варијации на играта, американски европски и француски рулет. Ако сте почетник, тогаш ви предлагаме да започнете да играте европски рулет, бидејќи шансите овде функционираат во ваша корист. Американскиот рулет, од друга страна, нуди повеќе предизвикувачка игра поради дополнителната нула. Во денешно време, можете дури и да доживеете играње рулет во живо од удобноста на вашиот дом. Некои од најпопуларните игри со рулет го вклучуваат следново:

· Брзиниот рулет ви овозможува да заштедите малку време. Ако сакате да поставите неколку облози додека чекате на ред или во автобус, можете да добиете до 2 вртења на рулет за една минута.

· ВИП-рулетот е повеќе за играчи кои сакаат да играат големи пари. Ова е варијанта на играта со високи влогови, и колку е поголем ризикот, толку е поголема наградата.

· Иммерзивниот рулет е за добар изглед. Играта нуди извонредно искуство каде што можете да видите сè во бавно движење со беспрекорна графика и стилска музика.

· Рулет со двојна топка се игра со 2 топки во исто време, со што се удвојуваат вашите шанси за победа. Благодарение на подобрената технологија, овие топки никогаш нема да се судрат и секогаш ќе ги удвоите шансите за победа.

Рулетот е една од оние игри што треба да потрошите извесно време за да ги надминете правилата на играта. Постојат различни видови облози што можете да ги поставите и некои од тие облози нудат подобри шанси од другите. Многу е важно да ја разликувате вашата игра на почетокот. Кога сè уште ги учите јажињата, можете да започнете со играње на играта повеќе на безбедна страна, а штом ќе се почувствувате искусни, можете да започнете да ставате похрабри облози.

Бакара

Бакара

Baccarat е многу едноставна игра за играње. Сè што треба да направите е да изберете маса и да се обложите. Можете да изберете да се обложувате на играчот, банкарот и да се обложувате на нерешено. Откако ќе го ставите вашиот облог, дилерот ќе подели 2 карти на играчот и 2 карти на банкарот.

Откако ќе се поделат картите, се брои вкупниот резултат на двете раце и ако некој има рака со вкупна вредност од 8 или 9, ова се нарекува природно и играта завршува тука. Но, ако никој нема природно, тогаш играта продолжува. Играчот е првиот што ќе го заврши кругот, а правилата за играчот се прилично едноставни. Ќе мора да стоите ако вкупната вредност на вашата рака е 6 или 7, а ќе добиете трета картичка ако вкупната вредност на вашата рака е помеѓу 0 и 5.

Ако не добиете трета картичка, тогаш правилата за банкарот се исти. Тие ќе погодат вредност меѓу 0 и 5, а ќе застанат на вредност од 6 или 7. Но, ако добиете трета картичка, тогаш правилата за банкарот стануваат малку покомплицирани. Добрата вест е дека не мора да ги научите правилата за да имате успешна сесија. Но, ако сакате да знаете што се случува пред вас, тогаш можете да ги поминете правилата и тие се следните:

· Ако нацртате 2 или 3 како трета картичка, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е со вкупна вредност помеѓу 0 и 4, а тие ќе стојат на вкупно помеѓу 5 и 7.

· Ако нацртате 4 или 5 како трета картичка, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, а тие ќе стојат на вкупно помеѓу 6 и 7.

· Ако нацртате 6 или 7 како трета картичка, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е со вкупна вредност помеѓу 0 и 6, а тие ќе стојат на вкупно 7.

· Ако извлечете 8 како трета картичка, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е со вкупна вредност помеѓу 0 и 2, а тие ќе стојат на вкупно помеѓу 3 и 7.

· Ако нацртате 9, 10, лице-картичка или кец како трета картичка, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е со вкупна вредност помеѓу 0 и 3, и тие ќе застанат на вкупно помеѓу 4 и 7.

Ако сакате да играте на безбедна страна, тогаш ве советуваме почесто да го ставате облогот Банкер бидејќи, на долг рок, овој облог почесто ќе добива.

Но, ако ви претстои предизвик или сте во серија на среќа, тогаш ве советуваме да го ставите облогот Tie бидејќи овој облог нуди највисока исплата која е 8 спрема 1, а некои казина нудат дури и исплата од 9 спрема 1.

Бинго

Бинго

Кога ќе се приклучите на Bao Casino, можете да најдете различни варијации на играта за играње. Некои од игрите што можете да ги најдете овде вклучуваат:

Bingo Bonanza Екстра Бинго Бинго 90 Електро Бинго Маја Бинго Фараон Бинго Изберете 6 Бинго дождовна шума Волшебно Бинго Рио Бинго Самба Бинго

Бингото е една од оние игри кои се многу релаксирачки за играње. Не треба да учите никакви комплицирани правила. Сè што треба да направите е да го купите вашиот билет и да ги означите броевите што се повикуваат.

Исто како во вистинска бинго сала, Bao Casino има бинго соба каде што можете да најдете важни информации за правилата на играта и каде можете да ја изберете играта што сакате да ја играте.

Основните правила на играта се многу јасни и сигурни сме дека нема да имате никаков проблем. Кога ќе започне играта, повикувачот ќе почне да црта броеви и треба да ги означите броевите на вашите картички. Или, уште подобро, можете да ја користите функцијата за автоматско бришење и да бидете сигурни дека нема да пропуштите број.

Играта на Бинго е иста најчесто, но сè уште има различни типови на игра, вклучувајќи: 90 бинго со топка 75 бинго со топка 80 бинго со топка 30 бинго со топка

Броевите овде се однесуваат на бројот на квадрати на мрежата што се наоѓаат на бинго-картичките, а вие можете да го изберете оној што сакате да го играте.

Блек Џек

Блек Џек

Можете да најдете различни варијации на Блек Џек за играње во казиното Бао, вклучувајќи:

Блек Џек Бесконечен блек џек Мултихенд Блек Џек Класичен Блек Џек Мулти Рачен Блек Џек Про Вегас Сингл Дек Блек Џек Атлантик Сити Блек Џек Атлантик Сити Блек Џек Злато класичен Блек Џек

Играњето блек џек е многу лесно, и ако ова е ваш прв пат да ја играте играта, можете да започнете со играње бесплатно. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари, за да имате вистинско искуство во играњето на играта. Ова е одлична можност да ги научите јажињата и да ја вежбате вашата стратегија.

Играта започнува со ставање облог и дилерот ќе подели две карти за вас и две карти за себе. Сите карти имаат своја вредност, освен за фајл-картите кои се вреднуваат со 10, а Ацето се вреднува со 1 или 11.

Откако ќе ги видите вашите картички, имате опција да стоите или да погодите. Стоењето значи дека не преземате понатамошни активности и сте задоволни со картите што ги имате. Кога ќе погодите, ќе добиете дополнителна картичка и можете да погодите онолку пати што ви треба.

За да победите, треба да имате рака која е повисока од онаа на дилерот, но не надминува 21. Ако победите, ќе освоите дури и пари на вашиот облог.

Имате можност да се осигурате кога ќе ги видите вашите две картички. Ова обично се прави ако картата на дилерите е Аце, така што купувате осигурување дека картичката на дилерите е со десет вредност. И, ако е така, и дилерот извлече блек џек, ќе добиете 2 спрема 1 на облогот за осигурување и ќе го изгубите оригиналниот облог.

Блек Џек е игра на среќа и стратегија. Не можете да предвидите кои картички ќе ви ги даде дилерот, но штом ќе ги видите, можете да одлучите кој би бил вашиот следен потег. Врз основа на картичките што ги имате и картичката на дилерот што можете да ја видите, треба да одлучите кој би бил вашиот следен потег. Од таа причина, многу е важно да ги знаете правилата на игра и што смеете да правите, а што не. На пример, некои варијации ќе ви овозможат да поделите одредени воздух, а други не. Треба да ја научите варијацијата на играта што ја играте, на пример, некои казина не дозволуваат предавање или некој друг облог. Ова е клучно знаење, знаејќи ја играта што ја играте, што ќе ви помогне да победите на долг рок.

Некои варијации на Блек Џек ќе ви овозможат да ставате опционални странични облози. Најпопуларниот страничен облог е „совршени парови“ каде што се обложувате дека ќе добиете пар со првите две карти.

Друго интересно правило што го дозволуваат некои игри е удирање покерски раце. Ќе добиете исплата ако погодите „стрејт“, карти во нумеричко едноподруго или „флеш“ карти од ист костум.

покер

покер

Покерот е многу популарна игра и поради таа причина, постојат многу различни варијации на истата. Во казиното Бао можете да ги најдете следниве покер игри: Американски покер злато Американски покер V Кариби покер на плажа Џокер покер Магичен покер Турбо покер покер со три карти Џокер покер Кариби покер оаза покер Bgaming

Покерот е игра на стратегија и знаење, затоа мора да ги научите правилата пред да одлучите да играте за вистински пари. Една од најпопуларните верзии на покер е Texas Hold'em. Откако ќе ги научите правилата на играта, можете да се прилагодите на која било друга варијација што постои.

Ќе ја започнете играта со примање две карти, а дилерот ќе рашири пет карти, кои можат да ги користат сите играчи.

Треба да се обложите пред и откако ќе се открие секоја карта за да останете во рака и да ја видите следната карта. На крајот, најдобрата покер рака го добива тенџерето.

Ова е местото каде што треба да ги научите рангирањето на покерската рака затоа што не сакате да ја отфрлите добрата рака, нели? Значи, да започнеме со традиционалните рангирања за покер:

· Ројал Флеш е рака која се состои од кец, крал, кралица, џек и десет, сите со ист костум, и оваа рака е непобедлива.

· Стреј флеш е рака со највисок ранг што се состои од пет карти со идентични одела по нумерички редослед.

· Четири од еден вид е рака која се состои од четири карти од ист ранг.

· Фул Хаус е рака која се состои од три карти од ист ранг и две карти со различен ранг што одговара.

· Флеш е рака која се состои од пет карти од ист костум.

· Стрејт е рака која се состои од пет карти во низа.

· Три од еден вид е рака составена од три карти од ист ранг.

· Два пар е кога имате две карти со соодветен ранг и уште две карти со различен ранг што одговара.

· Еден пар е рака составена од две карти со соодветен ранг.

· High Card е рака што не спаѓа во ниту една категорија наведена погоре.