BAO - Live Casino

Age Limit
BAO
BAO is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Live Casino

Делот за казино во живо е веројатно најинтересниот и највозбудливиот. Можете да најдете игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер во казино индустријата во живо, вклучувајќи ги Evolution Gaming, NetEnt, Spinomenal и Vivogaming, но исто така и од некои од помалку очекуваните имиња како што се Betsoft Gaming, Play'n GO, Quickfire и Игри на среќа Yggdrasil.

Рулет во живо

Во казиното Бао, можете да најдете многу различни варијации на рулет за уживање. Нивните дилери во живо се професионални и ќе го направат целото ваше искуство извонредно. Има повеќе од 15 маси за рулет достапни 24/7 само за ваша погодност.

Целта на играта е да се предвиди каде ќе слета белата топка. На прв поглед, рулетот може да изгледа како многу комплицирана игра со сите тие различни облози, но штом ќе почнете да ја играте, ќе ги научите сите тајни за кратко време.

Кога станува збор за рулет, се зависи од тоа каков играч сакате да бидете. Ако сакате да играте повеќе на безбедна страна, можете да започнете да играте европски рулет кој нуди подобри шанси. Исто така, можете да започнете со поставување на надворешни облози, тие нудат помали исплати, но шансите за победа на овој облог се скоро 50-50. Ако барате попредизвикувачка игра, тогаш ви предлагаме да започнете да играте Американски рулет. Оваа верзија на играта има единечна нула и двојна нула што додава повисок раб на куќата.

Бакара во живо

Baccarat е игра која е многу популарна насекаде. Играта нуди чувство на луксуз и софистицираност и сигурни сме дека ќе уживате во секој момент од неа. Има различни варијации на играта, но штом ќе ги научите основите, ќе ја играте секоја игра без проблем. Ова е игра на среќа која се игра според однапред одредени правила. Идејата е да добиете рака со вкупна вредност од 9. Ако двете карти што ги добивате се со вкупна вредност од 8 или 9, тогаш оваа рака се нарекува „природна“ и вие сте победник на рундата. Правилата за играчот се прилично едноставни, но правилата за банкарот може да станат покомплицирани ако добиете трета картичка. Добрата вест овде е дека не мора да ја знаете за да имате успешна сесија за игри. Некои варијации на играта нудат странични облози што ќе го направат искуството уште повозбудливо. Тие вклучуваат голем, совршен пар, пар на играчи, пар на банкар, или пар, мал и бонуси за играч/банкар.

Покер во живо

Покерот е прилично едноставна игра за учење, само треба да запомните неколку правила кога станува збор за играта и да ги научите рацете. Но, дури и ако ги научите правилата, тоа не значи дека ќе победувате секој пат. Ќе биде потребно вечно да се совлада играта. Треба да научите кога и како да го направите вашиот следен потег, а најдобриот дел е блефирањето. За жал, блефирањето е нешто што дури и казино во живо не може да ви го донесе бидејќи не можете да ги видите лицата на другите играчи.

Кога станува збор за рацете и нивниот ранг, тие се секогаш исти, без разлика која варијација ќе ја изберете да играте. Највисоко рангирана рака е Ројал Флеш и оваа рака може само да се врзе, но не и да се победи.

Блек Џек во живо

Кога ќе одлучите да играте блек џек во живо во казиното Бао, ќе имате целосна интеракција не само со дилерот туку и со другите играчи. Играта е многу лесна за играње, и треба да се приближите до 21 година без да пропаднете. Се започнува со тоа што вие ставате облог, а потоа дилерот ќе ви подели две карти на вас и две карти на себе. Кога ќе ги видите вашите две почетни карти, треба да одлучите кој ќе биде вашиот следен потег. Имате опција да стоите, што значи дека не ви требаат дополнителни картички. Имате опција да погодите ако ви треба друга карта и можете да погодите колку пати сакате. Имате и опција за двојно намалување, за што треба да го удвоите вашиот облог, а за тоа ќе добиете само една дополнителна карта. Доколку двете карти што сте ги примиле се со еднаква вредност, имате можност да ја поделите раката и да ја играте како две одвоени раце. Ќе мора да ставите друг облог што е еднаков на вашиот првичен облог.

Ако и дилерот и вие имате блек џек, играта завршува со туркање и сите облози се враќаат. Во Bao Casino можете да најдете игри кои нудат различни ограничувања за обложување, па тоа значи дека има по нешто за секого.

Total score8.9
Добрите
+ Прифаќа криптовалута
+ Повеќе јазици
+ Разновидност на методи за депонирање
Лошите
- Многу ограничувања во земјата

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Малезиски
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Јапонија
Австралија
Бразил
Канада
Литванија
Нов Зеланд
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
Litecoin
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
UPayCard
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (27)