BAO - Payments

Age Limit
BAO
BAO is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Payments

Казиното Бао нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите за да вршите депозити и повлекувања на вашата сметка. Максималниот износ што можете да го повлечете дневно е ограничен на 2.000 долари и 7.500 долари неделно и 15.000 долари месечно. Овие ограничувања се игнорираат кога станува збор за освојување прогресивен џекпот. Ако го направите тоа, ќе ја добиете целосната исплата одеднаш.

За да ви ги олесни работите, казиното Бао додаде многу различни начини на плаќање, вклучувајќи:

 • ВИЗА
 • PurplePay
 • MasterCard
 • Маестро
 • Скрил
 • Нетлер
 • Неосурф
 • Брз трансфер
 • Ecopay
 • Астропеј
 • iDebit
 • Yandex
 • QIWI
 • WebMoney
 • Биткоин
 • Биткоин Кеш
 • Етереум
 • Лајт монета
 • DogeCoin

Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 УСД, а максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што го користите.

Казиното ќе го провери вашиот идентитет пред да обработи какви било повлекувања. Треба да го направите ова само еднаш, но казиното го задржува правото да бара дополнителни документи секогаш кога ќе веруваат дека тоа е неопходно.

Во случај да има измамна активност од вашата сметка, казиното го задржува правото да не обработува такви повлекувања.

Ако живеете во една од следниве земји: САД, Австралија, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија, Сингапур, не можете да ја користите Visa како начин на плаќање.

Само жители на следните земји Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Латвија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Турција и Обединетото Кралство можат да користат Mastercard како начин на плаќање и за депонирање и за повлекување средства.

Ако направите повлекување преку банкарски трансфер, вашето повлекување може да подлежи на некои дополнителни трошоци.

Ако освоите сума што надминува 15.000 УСД, тогаш казиното го задржува правото да ја подели исплатата на месечни рати.

Total score8.9
Добрите
+ Прифаќа криптовалута
+ Повеќе јазици
+ Разновидност на методи за депонирање
Лошите
- Многу ограничувања во земјата

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Малезиски
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Јапонија
Австралија
Бразил
Канада
Литванија
Нов Зеланд
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
Litecoin
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
UPayCard
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (27)