BAO Преглед на казино - Payments

BAOResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
Бонус300 €/1BTC + 100 бесплатни вртења
Прифаќа криптовалута
Повеќе јазици
Разновидност на методи за депонирање
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа криптовалута
Повеќе јазици
Разновидност на методи за депонирање
BAO
300 €/1BTC + 100 бесплатни вртења
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Payments

Payments

Казиното Бао нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите за да вршите депозити и повлекувања на вашата сметка. Максималниот износ што можете да го повлечете дневно е ограничен на 2.000 долари и 7.500 долари неделно и 15.000 долари месечно. Овие ограничувања се игнорираат кога станува збор за освојување прогресивен џекпот. Ако го направите тоа, ќе ја добиете целосната исплата одеднаш.

За да ви ги олесни работите, казиното Бао додаде многу различни начини на плаќање, вклучувајќи:

 • ВИЗА
 • PurplePay
 • MasterCard
 • Маестро
 • Скрил
 • Нетлер
 • Неосурф
 • Брз трансфер
 • Ecopay
 • Астропеј
 • iDebit
 • Yandex
 • QIWI
 • WebMoney
 • Биткоин
 • Биткоин Кеш
 • Етереум
 • Лајт монета
 • DogeCoin

Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 УСД, а максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што го користите.

Казиното ќе го провери вашиот идентитет пред да обработи какви било повлекувања. Треба да го направите ова само еднаш, но казиното го задржува правото да бара дополнителни документи секогаш кога ќе веруваат дека тоа е неопходно.

Во случај да има измамна активност од вашата сметка, казиното го задржува правото да не обработува такви повлекувања.

Ако живеете во една од следниве земји: САД, Австралија, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија, Сингапур, не можете да ја користите Visa како начин на плаќање.

Само жители на следните земји Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Латвија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Турција и Обединетото Кралство можат да користат Mastercard како начин на плаќање и за депонирање и за повлекување средства.

Ако направите повлекување преку банкарски трансфер, вашето повлекување може да подлежи на некои дополнителни трошоци.

Ако освоите сума што надминува 15.000 УСД, тогаш казиното го задржува правото да ја подели исплатата на месечни рати.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот