BAO Преглед на казино - Responsible Gaming

BAOResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус за добредојде до 300 € + 100 бесплатни вртења
Прифаќа криптовалута
Повеќе јазици
Разновидност на методи за депонирање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа криптовалута
Повеќе јазици
Разновидност на методи за депонирање
BAO is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Казиното Бао прави се што е во нивна моќ за да обезбеди добра и безбедна средина за своите играчи. Тие разбираат дека коцкањето може да му наштети на вашиот живот и поради таа причина, тие нудат различни карактеристики што можете да ги искористите за да се заштитите. На нивната веб-страница можете да најдете и линкови до организации кои ќе ви помогнат во вашето време на потреба. Ова се организациите со кои можете да контактирате за насоки и совети:

Една од најзгодните карактеристики што можете да ги најдете во казиното Бао е да го ограничите вашиот депозит. Можете да поставите дневно, неделно или месечно ограничување на вашата сметка и штом ќе го достигнете, не треба да се обидувате да депонирате.

Ограничување на загубата

Ограничување на загубата

Можете исто така да поставите ограничување за загуба за еден ден, една недела или еден месец. Лимитот за загуба се припишува на почетниот депозит, а не на припишаните добивки. Ова е незгодна карактеристика и треба да бидете внимателни со неа, особено ако победите големи. На пример, ако поставите лимит за загуба од само 10 долари и освоите 500 долари при првото вртење, можете да изгубите повеќе од 10 долари од освоените пари.

Ограничувања за ладење

Ограничувања за ладење

Можете исто така да поставите период на разладување за 1 недела, 1 месец, 3 месеци или 6 месеци на вашата сметка. За тоа време нема да можете да депонирате и да играте за вистински пари во казиното Бао. Откако ќе го поставите периодот на ладење, тој веднаш ќе се примени на вашата сметка.

Самоисклучување

Самоисклучување

Можете да поставите ограничување за самоисклучување на вашата сметка и да ја затворите на 6 месеци, 9 месеци или 1 година. Откако ќе го направите тоа, вашата сметка ќе биде оневозможена и ќе бидете исклучени од казиното. За тоа време нема да можете да депонирате или повлекувате средства, а ќе бидете исклучени и од сите промотивни понуди.

Можете сами да го поставите само-исклучувањето или можете да ја контактирате поддршката за корисници на support@baocasino.com и тие ќе ве водат низ постапката.

Одговорно играње

Одговорно играње

Коцкањето, иако забавно, може да предизвика сериозни проблеми на некои играчи. Сите тие светкави реклами може да ја наведат идејата дека можете да се збогатите многу брзо и лесно и може да се занесете со идејата. Ова е местото каде што работите можат да одат по ридот кога ќе видите дека не е така кога ќе почнете да играте и ќе видите дека губењето е голем дел од коцкањето. Поради таа причина, треба внимателно да пристапите кон оваа форма на забава. Треба да бидете особено внимателни при секој потег што го правите. И Bao Casino е тука да ви помогне бидејќи знаат дека ова може да биде лизгава патека за некои. Тие сакаат сите нивни играчи да имаат пријатно и безбедно искуство во нивното казино. Поради таа причина, тие се многу транспарентни. Тие ќе ве контактираат ако забележат дека поминувате многу време во казиното и почнете да трошите многу пари. Во исто време, тие нудат многу различни алатки што можете да ги користите кои ќе ви помогнат да ги контролирате вашите навики за коцкање. Многу е важно да знаете во што се впуштате и треба да бидете свесни за последиците на тој начин на кој можете поинаку да пристапите кон коцкањето. Ќе видите дека тоа е форма на забава наместо само начин да заработите некои лесни пари.

Дури и пред да започнете со коцкање, можете да ги искористите следниве карактеристики - Лични ограничувања како што се ограничувања за загуба, ограничувања на депозит, ограничувања на облози, ограничувања за ладење, како и ограничувања за само-исклучување. Многу е важно да ги поставите овие граници дури и пред да започнете да депонирате средства на вашата сметка и да играте за вистински пари. На овој начин повеќе ќе ги контролирате вашите средства и штом ќе го достигнете вашиот лимит треба да престанете и да чекате да заврши периодот.

Ако откриете дека губите контрола над вашите навики за коцкање, Казиното Бао ве охрабрува да контактирате со една од следните организации за насоки и да им помогнете на анонимните коцкари, GamCare и терапијата за коцкање.

Bao Casino е целосно лиценциран и одговорен провајдер за игри. Тие не дозволуваат малолетно коцкање и го проверуваат потеклото на секој клиент за да се уверат дека сите се полнолетни за коцкање. Откако ќе ја креирате вашата сметка, можете да бидете сигурни дека сите ваши лични и финансиски детали се безбедни и нема да бидат споделени со трето лице. Можете безбедно да префрлувате средства на и од вашата сметка во секое време кога сакате.

Заштита на малолетници

Заштита на малолетници

Казиното прифаќа играчи кои се полнолетни да се коцкаат само. Тие прават се што е во нивна моќ да спречат какви било обиди на малолетници да се регистрираат и да играат во казиното. Казиното „Бао“ е свесно дека во денешно време интернетот е насекаде достапен и поради таа причина бараат и родителите да соработуваат. Постои специјално дизајниран софтвер кој ќе ви помогне да контролирате кои веб-локации можат да отворат вашите деца и што уште не. Можете да ги посетите следните веб-локации ако имате малолетно лице под покривот и споделувате компјутер: · Сајберпатрола · GamBlock® · Софтвер со цврст даб· Нето дадилка