Bet365 - About

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Bet365 е британска моќ за онлајн игри која ги отвори своите виртуелни врати во 2001 година. Ова популарно казино има седиште лоцирано во Обединетото Кралство и други канцеларии во Австралија и Гибралтар. Затоа, играчите можат да очекуваат одлични понуди од Bet365.

Ова онлајн казино нуди возбудливи игри како што се џекпот и слотови, рулет, блек џек и покер. Тие исто така нудат казина во живо на играчите за забава со игри. Bet365 има апликација која играчите можат да ја користат за да играат онлајн казино игри.

Неверојатната работа за ова казино е што има повеќе опции од неговите ривали. Поради оваа причина, Bet365 е најдобриот избор на онлајн казино за многу играчи.

Историја на Bet365

Основана во 2000 година, популарниот Bet365 нуди возбудливи онлајн казино игри. Поддржува 17 јазици и 29 различни валути. Со неверојатна структура на компанијата и одлична историја, Bet365 првпат беше основан и регистриран во ОК и беше во сопственост на семејството Коутс. Дениз Коутс поседува 50,2% од вкупните акции, додека Џон Коутс и таткото Питер поседуваат 43,1%, а останатите акции се во сопственост на други внатрешни инвеститори.

Масивниот раст забележан во Bet365 за сите негови оперативни години го направи ова онлајн казино познато име во индустријата за коцкање. Денес, Bet365 може да се пофали со повеќе од 6 милиони потенцијални клиенти во повеќе од 200 земји.

Сопственик и извршен директор

Сопственици и извршен директор на Bet365 се Дениз Коутс, Џон Коутс и Питер Коутс.

Број на лиценца

Bet365 е лиценциран од Владата на Гибралтар и Малта за игри на среќа со број на лиценца MGA/B2C/531/2018

Каде е базирано казиното Bet365?

Казиното е со седиште во Малта и ова е нивната моментална адреса: Office 1/2373, Level G, Quantum House, 75 Abate Rigord Street, Ta`Xbiex XBX 1120, Малта.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Холандски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (121)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Андора
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Бугарија
Буркина Фасо
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Грузија
Данска
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монголија
Мороко
Намибија
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Пакистан
Палестински територии
Панама
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Того
Тунис
Уганда
Украина
Унгарија
Уругвај
Финска
Фиџи
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Bet365 Affiliates
СофтверСофтвер (7)