Bet365 - Deposits

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

Deposits

Кога станува збор за правење депозит, тоа можете да го направите на страницата за депозит. Овде можете и да ги уредувате вашите детали за плаќање. Откако ќе додадете дебитна или кредитна картичка за финансирање на вашата сметка, деталите за картичката ќе се зачуваат за да не мора повторно да го поминувате процесот.

Една од најдобрите карактеристики кога станува збор за правење депозит е Брзиот депозит. Ова ви овозможува да поставите облог дури и кога немате доволно средства на вашето салдо. Ќе треба да го внесете безбедносниот број на картичката, 3-те броја на задната страна од вашата картичка и ќе бидат депонирани средствата потребни за покривање на вашиот облог.

Методи на депозит

Во Bet365 ќе најдете различни методи за депозити за да можете да го изберете оној кој најмногу ви одговара. Можете безбедно и веднаш да вршите онлајн плаќања користејќи: · Visa · Electron · Maestro · Mastercard Префрлањето средства е многу лесно. Треба да отидете на страницата за депозит и да изберете Кредитна/Дебитна картичка и од списокот да го изберете методот што ви се допаѓа. Внесете ги деталите за вашата картичка и износот што сакате да го депонирате. Мора да ја користите само вашата кредитна или дебитна картичка, бидејќи името на сметката и името на сопственикот на картичката мора да се совпаѓаат. Депозитите што се прават на овој начин се моментални и казиното не наплаќа никакви такси.

Apple Pay

Клиентите од ОК, Ирска и Германија можат да користат Apple Pay за да направат депозит. Депозитите со помош на овој метод се инстант и неНе применувајте какви било такси. Треба само да отидете на страницата Депозит и да кликнете на Apple Pay и да го внесете износот на вашиот депозит. Играчите кои го користат овој метод за да направат депозит, тие треба да ги обработат своите повлекувања преку банкарски трансфер. Други практични методи што можете да ги користите за да направите депозит вклучуваат: · Плаќање за виза · PayPal · Google Pay · Skrill · Skrill 1-Tap · Neteller · Брз банкарски трансфер · Чекови од банкарски трансфер, налози на пари, меѓународни парични налози и лични чекови Депонирање пари на Бет365 е толку лесен. Секој метод што можете да го замислите е достапен во казиното. Тие прифаќаат чекови и треба да бидат по нарачка на Hillside (Sports) GP Limited T / A bet365. Ако испраќате чекови по пошта, тие треба да се испратат на оваа адреса: C / O Hillside (Shared Services) Limited T / A bet365 Одделот за внатрешна ревизија House Media Way Stoke-on-Trent ST1 5SZ Обединетото Кралство

Припејд ваучери на Paysafecard

Многу удобен и безбеден начин за финансирање на вашата сметка е да користите paysafecards. Можете да купите paysafecards во следните земји: · Германија, Аргентина, Австрија, Бугарија, Канада, Кипар, Хрватска, Словачка, Словенија, Финска, Грузија, Гибралтар, Унгарија, Ирска, Латвија, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Мексико, Норвешка, Нов Зеланд, Перу, Полска, Обединетото Кралство, Чешка, Шведска, Швајцарија и Уругвај. Во некои други земји можете да купите paysafecards само преку интернет. Кога купувате paysafecard, таа доаѓа со уникатен 16-цифрен број што треба да го внесете кога правите депозит на вашата сметка. Добрата работа со овие картички е што можете да користите повеќе ваучери одеднаш само со кликнување на „Внеси дополнителни пинови“. Средствата ќе бидат префрлени на вашата сметка многу брзо и тие не применуваат никакви дополнителни такси.

Сметка на Paysafecard

Имањето сметка на paysafecard има многу придобивки. Таму можете да ги складирате сите ваши ваучери за paysafecard и можете да ги користите за брзо и безбедно депонирање само со внесување на вашето корисничко име и лозинка. Некои земји им дозволуваат на играчите да депонираат директно од нивната paysafecard, вклучувајќи: · Германија, Австрија, Бугарија, Кипар, Хрватска, Словачка, Словенија, Финска, Унгарија, Ирска, Латвија, Луксембург, Малта, Норвешка, Полска, Обединетото Кралство, Чешка, Шведска и Швајцарија. Да се направи депозит е многу лесно. Треба да изберете Услуги>Депозит и потоа да изберете paysafecard од листата и да ја внесете сумата. Потоа ќе бидете пренасочени на веб-страницата на paysafecard каде што треба да се најавите на вашата сметка и да го потврдите трансферот. Вака направените влогови се веднаш и доброто е што нема дополнителни провизии.

Натпревар за депозит

На сите нови клиенти, Bet365 нуди 100% бонус за совпаѓање на депозитот до 200 долари на нивниот прв депозит. Ако сакате да го барате овој бонус, треба да отворите сметка и да направите депозит за да можете да уживате во сите ваши омилени игри со некои дополнителни средства на вашето салдо.

Лимит на депозит

Ограничувањето на депозитот е одличен начин да контролирате колку пари депонирате на вашата сметка. Можете да поставите дневни, неделни и месечни лимити и откако ќе го достигнете лимитот нема да можете да внесувате нови депозити. Валута · Аргентински пезоси - ARS ($) · Бразилски реалисти - BRL (R$) · Британски фунти - GBP (£) · Бугарска лева - BGN (лв) · Кинески Renminbi - RMB (¥) · Данска круна - DKK (kr. ) · евра - евра (€) · индиска рупија - INR (RS.) · Исландски круни - ISK (кр.) · Јапонски јен - JPY (¥) · Канадски долари - CAD ($) · Малезиски рингити - MYR (РМ) · Мексикански пезоси - MXN ($) · Новозеландски долари - NZD ($) · Норвешка круни - NOK (kr) · полска злота - PLN (zł) · Романски нов леу - RON (леи) · шведски круни - SEK (kr) · Швајцарски франци - CHF (Fr) · Тајвански долари - TWD (NT$) · Тајландски бах - THB (฿) · Чешка коруна - CZK (Kč) · Унгарска форинта - HUF (Ft) · Американски долари - УСД ($)

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Холандски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (121)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Андора
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Бугарија
Буркина Фасо
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Грузија
Данска
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монголија
Мороко
Намибија
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Пакистан
Палестински територии
Панама
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Того
Тунис
Уганда
Украина
Унгарија
Уругвај
Финска
Фиџи
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Bet365 Affiliates
СофтверСофтвер (7)