Bet365 Преглед на казино - FAQ

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

FAQ

Собравме одговори на најчестите прашања за Bet365 во нашите ЧПП.

Дали има обложување во живо во Bet365?

Да, има обложување во живо достапно во казиното Bet365. Можете да најдете дел за обложување во живо на веб-локацијата која нуди многу спортови, вклучително фудбал, бокс и песови, само за да наведете некои.

Кои начини на депозит се достапни на Bet365?

Достапните начини на депозит ќе зависат од земјата од која сте. Некои од достапните методи вклучуваат Visa, Mastercard, Maestro и некои од најпопуларните е-паричници, вклучувајќи ги Skrill и Neteller. Можете исто така да плаќате користејќи PayPal.

Што можам да направам за да почнам да играм во казиното Bet365?

Првата работа што треба да ја направите за да започнете да играте игри во казиното Bet365 или да започнете да се обложувате на спорт е да креирате сметка. Треба да се регистрирате во казиното и да направите депозит ако сакате да играте за вистински пари. Казиното нуди бесплатна игра на многу од нивните игри, па ако сè уште не сте сигурни што сакате да играте, можете да ја истражувате веб-страницата и да ги испробате истите игри бесплатно.

Може ли да префрлам средства на друга сметка на Bet365?

Да, можно е да се префрлат средства помеѓу делот за спортска книга и делот за игри во казино. За да го направите тоа, треба да отидете во делот „Банка“ и да го направите саканиот трансфер. Играчите кои имаат потешкотии при трансферот треба да контактираат со поддршката за корисници за дополнителна помош.

Како да направите повлекување на Bet365?

Кога сакате да ги повлечете вашите добивки, треба да го изберете истиот метод што го користевте кога вложувавте депозит. Во случај методот што го користевте да не е достапен за повлекување, тогаш ќе треба да изберете банкарски трансфер.

Може ли да направам повлекување додека сè уште имам активен бонус?

Дозволено е да вршите повлекувања како што сакате, иако имате активен бонус. Меѓутоа, ако активираниот бонус доаѓа со барања за обложување, тогаш ќе треба да ги исполните тие барања пред да можете да направите повлекување. Активираните бонуси кои немаат минимален потребен депозит за нивно активирање ќе ви овозможат да направите повлекување без да влијаете на бонусот на кој било начин.

Како да направите депозит и да играте за вистински пари?

Кога ќе отидете во делот „Депозит“, можете да додадете начин на плаќање, а подоцна можете да направите дополнувања и измени на вашите банкарски податоци. Откако ќе завршите со потврдувањето на начинот на плаќање, тој ќе биде зачуван за идни цели. Овде можете да ја искористите функцијата Брзо депонирање, која ви овозможува да продолжите да играте иако немате доволно средства за да го ставите вашиот облог. Ќе треба да го внесете вашиот CV2 број на вашата дебитна или кредитна картичка и средствата потребни за покривање на вашиот облог ќе бидат веднаш префрлени.

Како да поставите облог?

Прво треба да се најавите на вашата сметка и да пронајдете спортски настан или казино игра што сакате да ја играте и да го изберете износот на облогот.

Може ли Bet365 да ја ограничи мојата сметка?

Да, казиното го задржува правото да ограничи некои сметки. Обично тие ја ограничуваат големината на облогот што некои играчи можат да го направат за да ја заштитат својата компанија од злоупотребувачи.

Како да побарате бесплатен облог на Bet365?

Треба да се регистрирате за нова сметка на Bet365 и ќе добиете 100% усогласен бесплатен облог откако ќе го направите вашиот прв депозит. Минималниот депозит што треба да го направите е најмалку 5 долари.

Дали Bet365 е безбедно казино?

Bet365 е една од најдобрите обложувалници во светот, така што тоа кажува се. Казиното има репутација како доверливо и на своите клиенти им обезбедува сигурни депозити и повлекувања без разлика кој начин на плаќање го користат.

Како да се обложувате на Bet365?

Многу е едноставно да се обложите во казиното Bet365. Треба да креирате сметка и да направите депозит. Потоа можете да се движите со вашиот омилен спорт или да го користите полето за пребарување за да го најдете токму она што го барате.

Каде е достапно казиното?

Bet365 е достапен низ целиот свет. Има одредени земји каде обложувањето преку Интернет е забрането или казиното нема лиценца за работа. Во секој случај, кога ќе ја посетите веб-локацијата и ако ви е дозволено да креирате сметка, тогаш можете да одите.

Како да знам дали мојот уред е компатибилен со апликацијата?

Ако сакате да знаете дали мобилната апликација ќе работи на вашиот уред, треба да ја посетите страницата и да се обидете да ја преземете. Ако вашиот уред не е поддржан, ќе добиете порака за грешка.

Може ли да направам депозит на мојот уред со Android?

Да, можете лесно да направите депозит, а подоцна и повлекување на вашиот уред со Android.

Може ли да ја користам мобилната апликација на повеќе уреди?

Да, можете да ја користите мобилната апликација на повеќе уреди. Прво треба да ја преземете апликацијата, а потоа да се најавите на вашата сметка.

Ја заборавив мојата лозинка. Што можам да направам сега?

Во случај да сте го заборавиле вашето корисничко име или лозинка, не грижете се. Само треба да кликнете на жолтата врска „Ги заборавивте вашите податоци“ кога ќе се обидете да се регистрирате. Ќе мора да ја знаете е-поштата што првпат сте ја користеле кога сте се обиделе да се регистрирате, а исто така ќе биде побарано да дадете дополнителни информации како датумот на раѓање и вашиот четирицифрен безбедносен број.

Зошто не можам да направам повлекување?

Пред да можете да направите повлекување, треба да ја потврдите вашата сметка. Овој процес е објаснет во детали во делот „Плаќања“.

Што е кешут?

Функцијата за наплата ви овозможува да го оцените вашиот облог пред да заврши играта. Ризикот е помал кога ја користите функцијата, но и профитот е помал. Функцијата не е секогаш достапна, но доколку е достапна, ќе се прикаже во вашата уплатница.

Кога да очекувам да се подмират моите облози?

Секоја обложувалница се потпира на официјалните резултати од даден настан, така што тоа може да резултира со одредени одложувања, па мора да бидете трпеливи.

Дали е можно трајно да ја избришам мојата сметка?

Ако сакате да ја затворите вашата сметка засекогаш, ќе треба да контактирате со поддршката за корисници. Сите облози мора да се подмират пред да можете да ја затворите вашата сметка.

Зошто ми е блокирана сметката?

Казиното го задржува правото да ја затвори секоја сметка што ги прекршува условите и условите на казиното. Ова се случува поради неколку причини, вклучително и употреба на неточни податоци, поседување повеќе сметки или споменатата сметка е вклучена во местење натпревари. Ако не сте направиле ниту една од овие работи и вашата сметка сè уште е блокирана, тогаш ве советуваме да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат вашиот случај. Ако вашата сметка е затворена по грешка, што ретко се случува, букмејкерот повторно ќе ја отвори.

Дали има бонус кодови за постоечки клиенти?

Bet365 е многу дарежлив кога станува збор за нивните лојални клиенти. Ќе најдете различни промоции достапни за спорт, казино и покер само за да наведете некои. Ќе добивате известување или е-пошта секогаш кога ќе има достапна нова промоција.

Како да направите повлекување на бонус пари?

Кога казиното нуди бонус средства, тие обично доаѓаат со барања за обложување. Пред да можете да направите повлекување, треба да ги исполните условите за обложување.

Дали има достапни бесплатни вртења?

Има бесплатни вртења достапни на Bet365, но тие прво бараат депозит. Достапни се две промоции за секој нов клиент што ќе добие до 50 бесплатни вртења и билет за игра во готовина од 5 долари. Има и билети за турнири во вредност од 5 долари и 10 бесплатни вртења.

Може ли да гледам пренос во живо на спортски настани?

Да, можете да гледате во живо од вашиот десктоп или спортови на вашиот рачен уред, вклучувајќи фудбал, кошарка, пикадо и многу повеќе. За да го направите тоа, треба да ја финансирате вашата сметка или да ставите облог во последните 24 часа. Кога има достапен настан, ќе видите икона за видео прикажана веднаш до настанот што ќе се смени во жолто копче.

Дали има достапни картички за гребење на Bet365?

Има 19 различни игри кога станува збор за гребнатинки и игрите се движат од 10p до 1$. Можете да ги најдете белешките ако одите во делот „Бинго“ потоа „Игри“.

Total score8.0
Добрите
+ Навистина добро во мобилниот
+ Неограничени повлекувања

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Холандски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (121)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Андора
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Бугарија
Буркина Фасо
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Грузија
Данска
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монголија
Мороко
Намибија
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Пакистан
Палестински територии
Панама
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Того
Тунис
Уганда
Украина
Унгарија
Уругвај
Финска
Фиџи
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Bet365 Affiliates
СофтверСофтвер (7)