Bet365 Преглед на казино - Games

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

Games

Фактот дека Bet365 е активен долги години на пазарот значи дека тие имаат многу да понудат. Низ годините тие собраа некои работи и научија од нивното искуство. Тие ги подобруваат и ажурираат своите понуди и поради таа причина имаат задоволни клиенти од целиот свет. Тие нудат повеќе од 150 различни казино игри, вклучувајќи слотови, игри на маса и игри со карти. Игрите со џекпот создаваат прилично голема врева, а нивните игри во живо се исто така доста спектакуларни. Софтверот е достапен и како верзија за преземање и како верзија за инстант репродукција, така што зависи од плеерот кој преферира.

Бакара

Бакара е игра со карти со 10 можни бодови со раце, почнувајќи од 0 до 9. За да победите, треба да имате рака што е можно поблиску до 9 или 9. Картите од 2 до 9 вредат нивната номинална вредност во поени. Асовите вредат 1 или 11 поени и 10-ки, а картите со слики вредат 0. Во случај вашиот резултат да биде поголем од 9, тогаш се брои само бројот во десната колона. На пример, ако имате 4 и 9, тогаш овие очигледно ќе се соберат до 13, во овој случај 10 се отстранува и вашата рака е затоа 3. Имате 3 опции кога станува збор за обложување. Можете да ставите облог на Банкар, Играч и Нерешено. Облозите за играч и банкар се плаќаат дури и пари, иако треба да запомните дека успешните облози на Банкар подлежат на провизија од 5%. Облогот Tie е поголем предизвик бидејќи шансите се многу мали, но исплатата е 8:1.

Како се делат картите во Бакара?

Во Бакара се делат две раце, без разлика колку играчи играат, раката на играчот и раката на банкарот. Секој играч прво става облог, а потоа картите се делат по овој редослед, една карта на играчот и една карта на банкарот, втора картичка за играчот и втора картичка за банкарот. Можеби ќе има потреба да се извлечат дополнителни карти, во зависност од резултатот на двете раце. · Кога Играчот или Банкарот има оценка од 8 или 9, тоа се нарекува „природна рака“ и оној што ја има е победникот. · Кога раката на играчот е помеѓу 0 и 5, играчот добива трета картичка. · Кога раката на играчот е 6 или 7, тогаш тие секогаш ќе стојат. · Кога раката на Банкарот е 0, 1 или 2, Банкарот добива трета картичка. · Кога раката на Банкарот е 7 тогаш тие ќе стојат. · Кога играчот стои на 6 или 7, тогаш банкарот секогаш добива трета картичка ако нивната рака е помеѓу 0 и 5. Ајде да видиме како тоа ќе функционира со пример. Ако резултатот од двете картички на Банкар е 4 и Играчот добил трета картичка со вредност 6, тогаш банкарот ќе извлече трета картичка. Во случај кога оценката на картичката на Банкар е 5 и Играчот извлече трета картичка со вредност 2, тогаш Банкарот мора да стои.

Стратегија за играње бакара

Во реалноста нема многу што можете да направите кога станува збор за играње Baccarat. Гледате, нема начин да го предвидите или да влијаете на редоследот на поделените карти. Но, има нешто што можете да направите кога станува збор за поставување на вистинските облози во вистинско време. Повеќето играчи кои уживаат да ја играат играта сакаат да водат евиденција за секвенците на рачни резултати и го ставаат својот следен облог врз основа на тоа знаење.

слотови

Онлајн слотови се меѓу најпопуларните казино игри. Можете да најдете слот машина базирана на вашиот омилен филм, спорт, книга, митолошки лик и многу повеќе. Една од главните причини зошто се толку популарни е затоа што се толку лесни за играње. Тие се забавни и забавни и на патот можете да заработите и пари. Нема многу што можете да направите кога играте слотови бидејќи тие се игра на среќа. Ништо не може да влијае на исходот, па ако сметате дека сте на среќна серија, тогаш треба да се обидете да играте некои од поизбувливите игри или да изберете еден од многуте прогресивни џекпот бидејќи победите може да ви го променат животот. Резултатот од играта е генериран од генератор на случаен број, така што ништо не можете да направите. Не можете да користите стратегија или да научите некои трикови или да следите некои трендови како во другите игри. Ова ја прави играта толку забавна и релаксирачка. Единственото нешто што треба да го запомните е никогаш да не се обложувате повеќе отколку што можете да си дозволите и да играте одговорно.

покер

Bet365 Poker нуди одлични игри и некои од најпопуларните покер турнири. Можете да пристапите на страницата на повеќе јазици, што е одличен плус кога станува збор за онлајн коцкање низ целиот свет. Некои играчи велат дека iPoker мрежата може да биде малку повисока од која било друга просечна локација, но тоа не е нешто што не можете да го управувате. Има многу варијанти, така што секој вид на играч е добредојден. Различни табели за влогови се достапни на некои од најпопуларните варијанти на покер, вклучувајќи ги Texas Hold'em и Omaha.

Турнирите се достапни речиси во секое време од денот деноноќно. Има и сателитски турнири во живо за оние кои сакаат да се квалификуваат за поголеми настани.

Бет365 покер мисии

Во Bet365 тие го подигнуваат играњето покер на следното ниво. Тие нудат покер мисии кои можете да ги најдете во делот „Мисии“. Има многу покер мисии до кои можете да стигнете со играње одредени игри и турнири за да добивате различни награди и исплати.

Турнири и фрироли

На Bet365 се закажани дневни и неделни турнири и тоа не е се. Има и сателити кои работат за неколку пакети за турнири во живо. Ова е дефинитивно одлична вест за сите покер ентузијасти таму. Во овој момент, казиното не нуди многу фрироли, но тоа може да се промени во иднина.

Bet365 Twister Sit & Gos

Причината зошто Twister Sit & Gos се толку популарни е она што тие нудат наградни фондови поголеми од вашите купувања. Кога сите играчи седат, мултипликаторот на наградниот фонд се врти по случаен избор. Ако џекпотот е помал од 1000 долари, во тој случај победникот ги зема сите награди. Кога џекпотот е повеќе од 1000 долари, победникот зема 80%, а другите двајца играчи добиваат по 10%. Минималниот облог е 0,50 долари, а купувањето е 100x.

Брзински покер

Брзиниот покер е одлична варијанта што ја нуди Bet365. Ако сакате да добиете што е можно повеќе раце, треба да ја испробате оваа игра. Играта функционира на ист начин како и другите слични каде што ќе ве однесат на нова маса веднаш штом ќе ви се свитка раката. Во оваа варијанта не треба да чекате другите играчи да завршат.

Bet365 Poker 6+ Holdem

Покер 6+, исто така познат како Short Deck е многу популарна игра на сцената со висок влог. Сите карти под шест се отстранети, така што играчите остануваат со некои големи раце за справување. Оваа игра не е за оние со слабо срце бидејќи бара оптимална стратегија за почеток.

Бинго

Можете да играте Бинго секој ден на Bet365. Тие нудат супер игри каде што можете да заработите и некои големи награди. Можете да изберете да играте бесплатно и да заработите некои мали награди на пат, или можете да потрошите неколку пени за да купите билети и да тргнете по поголемите награди. Вака функционира Super Free Bingo: · Можете да се придружувате на собата Super Star Bonanza секој ден. · Игрите започнуваат во 13:00, 19:00, 20:00 и 21:00 часот по Обединетото Кралство. · Заработете до 1.500 долари. Ова се Бинго игрите што се претставени на Bet365. | Време на Велика Британија | Име на играта | Супер награда | |---------|------------|-------------| | 13:30 | Супер 1500 | 1,50 долари | | 19:12 | Супер 1050 | 1,05 долари | | 19:30 | Супер 1500 | 1,50 долари | | 19:48 | Супер 1050 | 1,05 долари | | 20:00 часот | Супер 1500 | 1,50 долари | | 20:12 | Супер 1050 | 1,05 долари | | 20:30 | Супер 1500 | 1,50 долари | | 20:48 | Супер 1050 | 1,05 долари |

Шема за лојалност

Секој пат кога ќе играте во Bet365 ќе ви се врати нешто. Кога ја играте вашата омилена игра Бинго, ќе заработите Поени за лојалност и подоцна ќе можете да ги замените за Бинго бонус. Еве едноставен водич како функционира: · Секој пат кога ќе вложите 10 долари на билети за Бинго, ќе заработувате 6 поени. · Можете да го следите билансот на вашите поени за лојалност во лобито на Бинго · Кога сакате да ги разменувате вашите поени, треба да кликнете на картичката Клуб за лојалност во главното мени Бинго лоби. · Внесете го бројот на поени што сакате да ги размените. За секои 100 поени ќе добиете бонус од 1$. · Секој пат кога ќе вложите 10 долари на билети за Бинго, ќе добивате 6 Поени за лојалност. Кога ставате облози со бонус пари, нема да заработите поени. Можете да ги замените вашите поени за Бинго бонус и можете да ги откупите вашите поени откако ќе достигнете 100. Ако не ги замените поени во рок од 90 дена, вашите поени ќе бидат изгубени.

Ноќ на лојалност

Специјална сабота секој месец ќе ви овозможи пристап до Loyalty Lounge. Сè што треба да направите е да вложите 5 долари за време на квалификацискиот период за да добиете влез. За да играте подолго во оваа ексклузивна просторија, треба да имате повисоко ниво на клубот за награда Бинго. Ако сакате да го проверите вашето ниво, можете да го направите тоа ако одите во лобито Бинго и кликнете на иконата за лојалност. Еве како функционираат работите овде: · Мора да вложите 5 долари на Бинго пред 18:30 часот по Обединетото Кралство на денот на квалификациите. · Играјте во ексклузивниот Loyalty Lounge · Уживајте во многу награди со билети кои почнуваат од 5 стр. Уште повеќе, има 6 бесплатни игри што можете да ги играте секоја кои се одржуваат на секои половина час, почнувајќи од 19:00 часот по Обединетото Кралство.

Блек Џек

Некои можеби мислат дека Блек Џек е игра која е многу лесна за играње, но се плашиме да кажеме дека навистина грешат. Блек Џек е игра која бара добро разбирање на веројатноста и шансите за да се игра правилно и за да се победи.

Играта започнува со тоа што ставате облог и ви делат две карти. Откако ќе ги видите вашите карти, треба да ја утврдите нивната сила и според тоа имате можност да поставите уште еден облог. Крајната цел на играта е да се приближите до 21, за да можете да побарате дополнителна картичка и да се надевате дека нема да надминете 21. Дозволено е да побарате онолку карти колку што сакате. Идејата е да се заврши со повисок резултат од дилерот.

Значи, вистинската стратегија овде е да знаете кога да земете друга карта или да застанете со она што веќе го имате. Можете да одлучите за вашиот следен потег врз основа на две работи, првата е она што дилерот го покажува и втората е дали таа картичка ќе ги подобри вашите шанси за победа.

Впрочем, Блек Џек е игра на среќа. Има многу работи што можете да ги контролирате овде, и можете да донесувате одлуки, но не постои начин да се предвиди картичката што ќе се појави следно. Најважното нешто кога ставате облози додека играте Блек Џек е секогаш да играте во рамките на вашите можности.

Како да ја подобрите вашата игра со Блек Џек

Кога играте Блек Џек, ќе видите дека картите се делат на случаен начин. Значи, не постои начин да се предвиди исходот на кој било начин. Така, веројатно до сега се прашувате што можете да направите за да ги подобрите вашите шанси за победа. А одговорот е прилично едноставен, секогаш треба да знаете што да правите врз основа на картичките што ги гледате пред вас. Да почнеме со објаснување на „тврд број“ и „мек број“. „Тврд број“ е оној кој се состои од две карти кои не содржат кец. Од друга страна, „мекиот број“ содржи ас и има две потенцијални вредности. Значи, ако имате кец и 5, вредноста на вашата рака може да биде или 5 или 15. Ова ви овозможува повеќе опции за да ја продолжите играта.

Има и други работи што треба да ги запомните ако сакате да ја примените оваа стратегија и тие го вклучуваат следново: · Никогаш не разделувајте 10-ки. · Секогаш удвојувајте кога имате единаесет против се што има дилерот, освен ако има кец · Секогаш стојте со 12 против дилерот 6. · Не делете пар 5-ки · Секогаш разделувајте кецови, освен кога дилерот покажува кец · Застанете на цврсто 13 до 16 ако дилерот покажува 6 или пониско · Секогаш удирајте додека не добиете 17 или подобро ако дилерот покажува 10. · Секогаш стојте на цврсто 17. · Кога дилерот покажува 4, 5 или 6 треба да стоите на 12. · Секогаш стојте кога имате А-8 и А-9

Слабо седумнаесет

Да се има рака со вредност од 17 е навистина добро. Значи, зошто играчите секогаш сметаат дека 17 е тежок број? Гледате, има големи шанси да ја освоите играта ако ја имате оваа рака, но има мала шанса да ја подобрите вашата рака без да се истурите. Значи, да видиме кои карти можат да ја подобрат вашата рака, а кои може да ја ослабат.

Кога ќе добиете која било карта со вредност 10, сепак ќе имате 17, додека добивањето кец, 2, 3 или 4 ќе ви ја подобрат раката. Кога ќе добиете 5, 6, 7, 8 или 9, ова дефинитивно ќе ви ја ослаби раката. Математички гледано, има 8 карти кои можат или да ја задржат или подобрат силата на вашата рака, а само пет можат да ја ослабат. Ова го прави soft 17 добра рака и дека е време да се удвои.

Повеќето играчи се согласуваат дека секогаш е подобро да се следи вашата рака, наместо вредноста на вашиот влог, и тоа е правило што секогаш треба да го следите.

Удвојување и разделување парови

Секој пат кога ќе почувствувате дека имате добра рака и за да стекнете целосна вредност треба да се удвоите. Ова е одлична карактеристика што играчите често ја занемаруваат или не сакаат да преземат потег. Од друга страна, тие често ќе поделат парови од 10 вредни карти, што е одлична рака во Блек Џек, кога дилерот покажува 5 или 6. Имате многу шанси да ја поделите раката, но зошто ризикувате да ја поделите раката со вредност 20.

Најчестата грешка што ја прават играчите е да стојат на ниска рака надевајќи се дека дилерот ќе пропадне. Ова е само уште еден доказ дека тие не играат карти, туку се грижат за нивните влогови. Блек Џек е игра на среќа бидејќи никој не може да ги предвиди картите што ќе бидат поделени, но сепак ако ја користите оптималната стратегија ќе успеете на долг рок.

Рулет

Рулетот е една возбудлива игра каде што иако не можете да влијаете на исходот, можете да изберете опции со помал ризик за да победите. Играта се состои од тркало и маса. Тркалото обично се состои од 37 обоени дупки од кои 18 се црвени, 18 се црни и една е зелена. Идејата на играта е да се предвиди на кој број ќе слета топката.

Има многу различни маси за рулет и поради таа причина има и различни распореди. Американскиот рулет има единечна нула и двојна нула маса додека европскиот рулет има само една нула. Но, колку точно броеви има на стандардното тркало на рулет. Не можеме да кажеме дека има стандардно рулет, но има неколку варијации на истата игра. На американскиот рулет има вкупно 38 броеви, а на европскиот 37.

Местото каде што топката застанува се нарекува џеб. Има 36 црни и црвени џебови и два дополнителни зелени џебови каде што можете да ги најдете бројот 0 и 00. Броевите од 1 до 36 се поделени на црвени и црни џебови. Броевите не се хронолошки распоредени.

Дилерот го врти тркалото спротивно од стрелките на часовникот и ја врти топката во насока на стрелките на часовникот откако ќе се стават сите облози. Топката паѓа надолу и се сместува во едниот џеб бидејќи тркалото ја губи својата брзина.

Куќниот раб во американскиот рулет е многу повисок од куќниот раб на европскиот рулет. Така, предноста на куќата во европското тркало е само 2,7% поради единечната нула, а куќниот раб во американскиот рулет оди до 5,26% благодарение на единечната нула и двојната нула што се на тркалото.

Ако играте рулет во англиско или европско казино, тогаш има некои функции што можете да ги користите и тие всушност ги зголемуваат вашите шанси за победа. Едно од нив е правилото „во затвор“. Ова значи дека ако се појави нулата, тогаш можете да вратите половина од вашиот облог или да го задржите за следното вртење. Ова правило исто така го намалува работ на куќата на 1,32%, што е одлично за играчите. Ова е многу ако го споредиме со процентот во американскиот рулет. Овој факт ни покажува дека е важно да знаеме колку броеви има на стандардното тркало на рулет, за да можеме да ја избереме варијацијата што е подобра за нас.

Главната разлика помеѓу овие две најпопуларни варијации, американскиот и европскиот рулет, е во тој дополнителен слот, кој не работи во ваша корист. Обично играчите го избегнуваат американскиот рулет и ги советуваат новите играчи секогаш да ја избираат европската варијација бидејќи е подобра. Шансите за победа се подобри кога играте европски рулет.

Некои луѓе велат дека за да победиш во оваа игра треба да склучиш пакт со самиот ѓавол. Можеби тоа е затоа што бројките на тркалото се собираат до 666. Има дури и некои луѓе кои продаваат инструкции како да се победи на рулет. Не ги трошете парите залудно, ако ја пронашле тајната тогаш би ги искористиле за себе.

Сепак, можно е да се победи на рулет, затоа има луѓе кои сè уште ја играат оваа игра која постои повеќе од 300 години. Толку е едноставно, ако немаше победници, тогаш немаше да има ниту играчи. Најдоброто нешто што можете да го направите ако победите на рулет е да ги земете чиповите, да ги уплатите и потоа да си заминете. Ако не сакате да ризикувате многу, тогаш треба да се држите до облози дури и со пари. На овој начин не добивате многу, но во исто време не губите ниту многу. Ако го користите овој метод, не можеме да ви гарантираме голема победа, но сепак нема гаранции кога станува збор за рулет. Затоа, играјте онака како што мислите дека е правилно за вас бидејќи нема погрешни или правилни облози во оваа игра на среќа.

Спортско обложување

Кога се обложувате на спорт, треба да го предвидите исходот на спортски настан. Шансите ги поставува компанијата и на тој начин тие ја претставуваат идејата за настанување. Но, ако не сте нови во спортското обложување, знаете колку спортот може да биде непредвидлив. Значи, до сега веројатно се прашувате како функционираат шансите и дали можат да работат во ваша корист? Одговорот на ова всушност е прилично едноставен. Колку е помала цената, толку е поголема веројатноста да се случи, но во исто време тоа значи дека добивките се и помали. Постојат два начина на прикажување на коефициентите, во децимали или дропки. Тоа значи дека и 3,00 и 2/1 се исти.

Треба да запомните една работа кога станува збор за спортско обложување, ништо не може да се предвиди, а колку и да се трудите едноставно не можете да ги освоите коефициентите. На пример, аутсајдерот за кој никој не мислеше дека може да победи, всушност може да победи и да ги збрка работите. Затоа, секогаш обложувајте се во рамките на вашите можности и никогаш не трошете пари на коцкање што не можете да си дозволите да ги изгубите.

Total score8.0
Добрите
+ Навистина добро во мобилниот
+ Неограничени повлекувања

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Холандски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (121)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Андора
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Бугарија
Буркина Фасо
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Грузија
Данска
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монголија
Мороко
Намибија
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Пакистан
Палестински територии
Панама
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Того
Тунис
Уганда
Украина
Унгарија
Уругвај
Финска
Фиџи
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Bet365 Affiliates
СофтверСофтвер (7)