Bet365 - Live Casino

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

Live Casino

Bet365 има две студија кои емитуваат вкупно 8 казино игри. Европското студио е во Рига, Латвија, а азиското студио е во Манила, Филипини.

Блек Џек во живо

Може да играте Блек Џек во Bet365 со стандардните правила на играта: · Блек Џек плаќа 3:2 · Дилерот стои на сите 17-ки · Играчот може да се удвои на кои било две карти · Играчот може да се удвои по разделување · Играчот може да подели кецови. · Картите се делат од чевли со осум палуби и на масата има седум позиции за обложување.

Бакара во живо

Во европското студио Baccarat игрите во живо нудат стандард Punto Banco облози и странични облози како што се парови, големи и мали.

Кога станува збор за азискиот дел, се нудат многу повеќе. Тие ја имаат стандардната игра, а исто така и варијантите Mini, Progressive, In-running и VIP. Секоја од овие игри нуди посебни поволности што ќе го направат вашето искуство со игри уште повозбудливо.

Во европското казино можете да најдете и а Казино Холдем во живо игра која бара облози Ante и Call за да ја заврши играта. Додека азискиот дел нуди Si Bo, многу популарна игра во тој дел од светот.

Bet365 не нуди ВИП табели за да се каже, но играчите можат да ги зголемат своите влогови кога ќе го побараат тоа. Има само еден дел во азиското студио наречен Царската соба. Овој дел нуди маси Baccarat и една рулет маса за да се грижиме за високи ролки и ВИП играчи. Живите дилери зборуваат само мандарински во собата на императорот.

Блек Џек во живо

Live Blackjack е уште една интересна игра понудена од Bet365. Целта на играта е да има вкупно карти поблиску до 21 од картите на дилерот без да надмине 21. Картите со броеви ја имаат нивната номинална вредност, кецовите се или 1 или 11, а личните карти се бројат како 10.

Најдобрата рака во блек џек е кога имате карта со кец и десет вредност како ваши први две карти бидејќи тоа се нарекува природен блек џек. Ако имате рака со вкупна вредност поблиску до 21 од онаа на дилерот, повторно добивате. Ако имате рака која изнесува повеќе од 21, тогаш пропаѓате и го губите облогот. Еве некои од основните правила на блек џек што треба да ги знаете пред да започнете да ја играте играта: · Играчот може да се подели само еднаш · Само една карта се извлекува за да се подели асовите · Играчот може да се удвои по поделбата · Дилерот секогаш стои на 17

Сплит - Кога ќе добиете две картички со иста вредност, можете да ги поделите. Ако го направите тоа, треба да поставите втор облог еднаков на оригиналниот облог. Ќе добиете дополнителни картички за секоја рака. Можете да побарате онолку карти колку што сакате за секоја нова рака, единствен исклучок е кога ќе поделите асови, во тој случај ќе добиете само една дополнителна карта за секој кец. Кога добивате 10 и кец во поделена рака, ова се смета за 21, а не за блек џек, така што исплатата е 1:1, а не 1:1,5.

Двојно - ако верувате дека со трета карта можете да го победите дилерот, можете да го удвоите вашиот облог.

Осигурување - Кога дилерот ќе покаже ас во неговата почетна рака, можете да го осигурате вашиот облог од блек џек на дилерот. Во случај дилерот да има блек џек ќе ви биде платено 2:1. Ако дилерот нема блек џек, ќе ги изгубите парите за осигурување.

10 Карти Чарли

Кога играте блек џек, можно е да извлечете 10 карти без да пропаднете. Сепак, ова е само во теорија, каде што раката на играчот автоматски победува.

Како да се игра блек џек

Понекогаш кога ќе се приклучите на табела, можно е рунда од игра да е во тек, во тој случај треба да почекате додека не заврши тековната рунда. · Кликнете на чипот со саканата вредност и потоа изберете ја областа за обложување каде што сакате да го ставите вашиот облог.

· Времето за ставање облог е ограничено.

· На некои игри ќе треба да кликнете на Потврди откако ќе се обложите.

· Почекајте го вашиот ред и направете го вашиот потег. Можете да ги користите копчињата Хит, Застанете, Двојно, Сплит и Осигурување.

· Повторно, имате ограничено време да го направите вашиот потег. Во случај да не, автоматски стоите.

Рулет во живо

Рулетот во живо се пренесува од европското студио, а тие го нудат оној со единечна нула. Облозите во оваа игра се ставаат на ист начин како и во која било друга игра со рулет. Единствената разлика овде е тркачката патека за обложување која им помага на играчите да се обложуваат на облозите „Сосед“. Ако повеќе го сакате распоредот на француската маса, ќе бидете среќни да слушнете дека и тој е достапен.

Во азиското студио може да се играат и европски и француски рулет. Нема многу разлики помеѓу овие две и единствената е бојата на распоредот.

Рулет е игра која постои некое време. Веројатно на сите ни е познато дека оваа игра е именувана од францускиот термин „мало тркало“. Но, не многу луѓе знаат дека сега можете да играте или гледате рулет во живо онлајн. Ова е ново нешто што е достапно и луѓето се навистина среќни поради тоа. Не мора да ја напуштите удобноста на вашиот дом за да играте рулет во живо.

Работата е во тоа што вие не само што можете да играте рулет, туку можете да комуницирате и со реални оператори. Сè уште го ставате облогот со користење на компјутерскиот интерфејс, но вртењето се одвива на вистински рулет.

Разлики помеѓу стандардниот онлајн рулет и рулетот во живо преку Интернет

 1. Подобро корисничко искуство - Ако играте или гледате рулет во живо, можете да го видите операторот пред вас. Ако ви треба помош, можете да побарате помош. Ако играте редовно казино, понекогаш може да биде тешко да се најде насоки. Таму нема кој да побарате помош. Повеќето играчи сметаат дека е порелаксирано да играат онлајн, но без недостаток на човечка интеракција.
 2. Повисоки граници за обложување - Ова е нешто што е сè уште ново на пазарот и очигледно е дека чини повеќе пари од стандардната опција, така што границите за обложување обично се повисоки.
 3. Различни бонуси - Повеќето од игрите со рулет во живо нудат некои специјални промоции за да привлечат нови клиенти и да ги задржат и старите. Така, можете лесно да добиете некои бонуси за депозит, бонуси за бесплатни вртења или некои бонуси при пријавувањето.
 4. Ограничен број седишта - Овие казина работат со дилер од реален живот, така што понекогаш може да биде тешко да се најде место. И не можете да гледате рулет онлајн без да играте од истата причина.
 5. Подобра доверливост - Онлајн казина секогаш ги следат нивните игри, па ако наидете на проблем тие се тука да ви помогнат. Имате услуга од личност до личност која не можете да ја најдете со други игри. Откако ќе одлучите да играте рулет во живо, има некои работи што треба да ги земете во предвид. Сакате да извлечете максимум од играта и да заработите добра готовина додека ја играте. Има некои луѓе кои секогаш играат со високи облози. Тие се познати како високи ролери. Но, ако сте почетник, тогаш треба да започнете да играте со помали облози. На овој начин можеби нема да заработите многу, но барем ќе знаете дека нема брзо да ги изгубите сите пари. Затоа, обидете се да најдете онлајн рулет кој има помал минимален облог и пробајте ја вашата среќа таму. Ако можете да си дозволите да потрошите 100 долари по вртење, тогаш е во ред, можете да го направите тоа, но ако не можете, тогаш треба да започнете со нешто пониско.

Ова може да биде малку проблем бидејќи чини повеќе да се работи со рулет во живо. Исто така, имате можност да поминете низ многу оператори додека не го најдете оној кој најмногу ви се допаѓа и кој ќе ја направи вашата игра попријатна. Треба да најдете и добри играчи. Не сакате да седите покрај луѓе кои се лошо воспитани затоа што ќе ви го расипат искуството. Исто така, важно е да играте неколку вртења бесплатно. Многу казина ја нудат оваа опција, исто како што е Bet365, и откако ќе го направите тоа, ќе се чувствувате посигурни кога ќе почнете да играте за вистински пари. Можете исто така да го добиете чувството ако гледате рулет во живо и најдете неколку видеа од игри со рулет.

Обложување во живо

Со огромната популарност на обложувањето во живо во последната деценија, казината ја сфатија привлечноста на обложувањето во игра. Bet365 се истакна во играта, тие нудат еден од најдобрите производи во индустријата во моментов достапни. Можете да се обложувате на разновидна палета на спортови, а имаме добри вести за сите фудбалски фанови таму. Доколку има достапен фудбалски пазар пред натпреварот, големи се шансите да го понуди Bet365.

Во игра обложувањето не застанува само на фудбалот, наместо тоа тие нудат тенис, хокеј, бејзбол или кој било друг спорт што можете да го замислите, достапно е на Bet365.

Игри во живо на Bet 365

Ако се прашувате во кои игри можете да уживате играјќи во живо на Bet365, еве опширна листа за да можете да проверите дали вашата омилена игра е достапна или не:

Маси за рулет во живо

 • Европски, американски и француски рулет

 • Престиж рулет

 • bet365 рулет и bet365 премиум рулет

 • Брзински рулет

 • Распространет облог рулет

 • Лондонски рулет (од 17 часот секој ден)

 • Рулет за доба на боговите

 • Фудбалски рулет во живо (европски и француски)

 • Deutches рулет

  Во живо Блек Џек маси

  · Стандардни блек џек маси · bet365 блек џек премиум · bet365 приватен блек џек · неограничен блек џек

  Бакарат маси во живо

  · Мини бакара со престиж · стискање бакара · bet365 премиум мини бакара · џекпот на змејови · бакара со брзина · ВИП бакара · 7 седишта Бакара · прогресивна бакара · без провизија

  Покер игри во живо

  · Казино холдем · фалење со 3 карти · Казино Студ покер

Други игри вклучуваат

· Spin A Win · Змеј тигар · Сик Бо · Здраво-Ло

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Холандски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (121)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Андора
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Бугарија
Буркина Фасо
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Грузија
Данска
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монголија
Мороко
Намибија
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Пакистан
Палестински територии
Панама
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Того
Тунис
Уганда
Украина
Унгарија
Уругвај
Финска
Фиџи
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Bet365 Affiliates
СофтверСофтвер (7)