Bet365 Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Пред да помислите да отворите сметка, мора да преземете некои мерки на претпазливост. Коцкањето е забавна активност, но некои луѓе ја користат на лош начин. Тие гледаат на коцкањето како излез од нивните проблеми и развиваат зависно однесување. Значи, има некои чекори што треба да ги преземете за да играте одговорно.

Многу играчи користат лимит на депозит за да управуваат со времето и парите што ги трошат на коцкање. Можете да поставите ограничување за 24 часа, 7 дена или 30 дена. Може да ги намалите лимитите на депозитот во секое време, но во случај да сакате да го зголемите, казиното ќе ве натера да чекате 24 часа пред да го прифатат вашето барање. Ова е таканаречениот период на „оладување“ кој ви овозможува прво да размислите за вашите постапки.

Тест за самооценување

Да се биде искрен кон себе е првиот чекор што човек може да го направи кога има некои проблеми со коцкањето. Затоа, ве советуваме да си ги поставите овие прашања пред да одлучите да играте:

 1. Do you believe you have a gambling problem?
   
  

 2. Do you use gambling as a way out of problems in your life?
   
  

 3. Do you ever feel guilty about the amount of time and money you spend gambling?
   
  

 4. Do you find it hard to stop gambling even though you are losing all your money?
   
  

 5. Do you have any financial problems caused by your gambling habits?
   
  

 6. Дали имате некакви здравствени проблеми поврзани со вашето коцкање, како што се стрес и анксиозност?

  Самоисклучување

  Ако мислите дека имате или развивате проблем со коцкањето, добра идеја е да размислите за самоисклучување. На овој начин ќе бидете спречени да се коцкате одреден временски период. Можете да изберете да се исклучите од коцкање за одреден период од 6 месеци, 1 година, 2 години, 5 години или на неодредено време.

  Во овој период нема да можете да ја користите вашата сметка иако сè уште можете да се најавите. Нема да добивате никакви промоции или понуди од казиното. Исто така, имате можност да изберете од кои области на страницата сакате да го ограничите вашиот пристап.

  Проблем со коцкање

  Коцкањето станува вистински проблем штом човек ќе почне да троши пари што не може да си ги дозволи и кога намерно се коцка иако знае дека нивната активност има негативно влијание врз нивниот живот.

  Она што луѓето треба да го сфатат е дека треба да бидат одговорни кога станува збор за коцкањето. Иако немате проблем, тоа не значи дека нема да го развиете. Затоа, за почеток, бидете внимателни. Коцкањето треба да го гледате како форма на забава и забавен начин да поминете некое време. Никогаш не бркајте загуби, секогаш поставувајте буџет што можете да си го дозволите и никогаш не пречекорувајте го. Можете да го следите времето што го поминувате со користење на „Проверки на реалноста“ што ќе ве потсети на времето што сте го поминале играјќи. Правете редовни паузи. Коцкањето не треба да биде единствената активност во која уживате.

  Проверка на реалноста

  Поставувањето проверка на реалноста на вашата сметка е одличен начин да ги контролирате вашите навики за коцкање. Откако ќе поставите предупредување за проверка на реалноста, на вашиот екран ќе се појави скокачка порака за да ве потсети на конкретното време кога сте биле најавени на вашата сметка.

Total score8.0
Добрите
+ Навистина добро во мобилниот
+ Неограничени повлекувања

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Холандски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (121)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Андора
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Бугарија
Буркина Фасо
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Грузија
Данска
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монголија
Мороко
Намибија
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Пакистан
Палестински територии
Панама
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Того
Тунис
Уганда
Украина
Унгарија
Уругвај
Финска
Фиџи
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Bet365 Affiliates
СофтверСофтвер (7)