Bet365 - Withdrawals

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

Withdrawals

Кога вложувате депозит користејќи дебитна картичка, сите ваши повлекувања ќе се обработат со користење на истата картичка секогаш кога тоа е можно. Бет365 не применува никакви трошоци кога го користите овој метод. Картичките што биле издадени во ОК процесираат повлекувања во рок од 1 и 2 работни дена, додека картичките што не се издадени во ОК може да потраат до 5 работни дена.

Кога сакате да направите повлекување, треба да отидете во менито Услуги и да изберете Повлекување. Во случај да има некои проблеми кога повлекувате со вашата дебитна картичка, сите ваши добивки може да ви бидат вратени преку банкарска жица.

Други методи за повлекување вклучуваат: · Кредитна картичка · Банкарски/банкарски трансфер · PayPal · Skrill · Neteller · Припејд ваучери за paysafecard · Чекови

Време на повлекување

Времето на повлекување зависи од методот што го користите. · За дебитни картички може да потрае помеѓу 1 и 5 работни дена за да ги примите вашите средства. Минималниот износ што можете да го повлечете е 5 УСД, а максималниот е 20.000 УСД. · За кредитни картички може да потрае помеѓу 1 и 5 работни дена за да ги добиете вашите средства. Минималниот износ што можете да го повлечете е 5 УСД, а максималниот износ е 20.000 УСД. · За банкарски трансфер може да потрае помеѓу 2 и 10 работни дена за да ги добиете вашите средства. Минималниот износ што можете да го повлечете е 5 УСД, а максималниот е 100.000 УСД. · За PayPal времето на процесот е во рок од 24 часа. Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 УСД, а максималниот износ е 5.500 УСД. · За Skrill времето на процесот е во рок од 24 часа. Минималниот износ што можете да го повлечете е 5 долари, а максималната е 25.000 долари. · За Neteller времето на процесот е во рок од 24 часа. Минималниот износ што можете да го повлечете е 5 долари, а максималната е 25.000 долари. · Ако користите чекови, времето на процесот е помеѓу 5 и 28 работни дена. Минималниот износ што можете да го повлечете е 1.500 УСД, а максималниот износ е 80.000 УСД.

Бонус за повлекување

За да направите повлекување, треба да имате готовина на вашата сметка. Средствата што ги имате може да подлежат на барања за обложување, па подобро да го исчистите бонусот пред да побарате повлекување. Просечниот услов за обложување во Bet365 е 20x, што не е толку многу што мора да признаеме. Под услов да се исполнети барањата за обложување, тогаш можете да направите повлекување во неколку едноставни чекори: · Треба да бидете најавени на вашата сметка и да кликнете на картичката Услуги и изберете Повлечете. · Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. · Кликнете Потврди Процесот на повлекување е многу лесен како што можете да видите, но сепак има работи што треба да ги земете предвид при повлекувањето. Сите повлекувања се обработуваат преку истиот метод што го користевте за да направите депозит на прво место. На пример, ако сте направиле депозит користејќи Skrill, можете повторно да направите повлекување користејќи Skrill. Понекогаш истиот начин на повлекување не е достапен, во тие случаи можете да направите повлекување преку банкарски трансфер. Овде ќе треба да ги доставите вашите банкарски податоци на страницата „Повлекување“. На играчите им е дозволено да го откажат барањето за повлекување доколку сакаат. Ова може да се направи само пред да започне процесот на повлекување. Секогаш можете да го проверите статусот на вашето повлекување кога ќе ја посетите страницата за членови и ќе кликнете на Повлекувања во очекување.

Валути

· Аргентински пезоси (ARS) · Австралиски долари (AUD) · Бугарска лева (BGN) · Бразилски реали (BRL) · Кинески Ренминби (RMB) · Чешка корона (CZK) · Данска круна (DKK) · евра (EUR) · Унгарски форинти (HUF) · Исландски круни (ISK) · Индиски рупии (INR) · Јапонски јен (JPY) · Мексикански пезоси (MXN) · Новозеландски долари (NZD) · Норвешка круни (NOK) · Полски злотич (PLN) · Романски нов леи (RON) · шведски круни (SEK) · швајцарски франци (CHF) · британски фунти (GBP) · американски долари (USD)

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Холандски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (121)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Андора
Аргентина
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Бугарија
Буркина Фасо
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Грузија
Данска
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Колумбија
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Латвија
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монголија
Мороко
Намибија
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Пакистан
Палестински територии
Панама
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Того
Тунис
Уганда
Украина
Унгарија
Уругвај
Финска
Фиџи
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шпанија
Шри Ланка
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Придружна програмаПридружна програма (1)
Bet365 Affiliates
СофтверСофтвер (7)