Betmaster - FAQ

Age Limit
Betmaster
Betmaster is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

FAQ

Еве одговори на прашања кои играчите може да ги имаат додека играат во Betmaster.

Како да се игра во Betmaster?

Ако сакате да играте во Betmaster за вистински пари, прво треба да креирате сметка. Ова е многу едноставна процедура која ќе ви одземе само неколку минути од вашето време. Откако ќе ја имате вашата сметка, најавете се на неа и направете го вашиот прв депозит и искористете го бонусот за добредојде.

Кој е максималниот износ што можам да го повлечам?

Максималниот износ што можете да го повлечете од вашата сметка е ограничен на 4000 УСД дневно. Но, ова може да варира, во зависност од начинот на плаќање што го користите. Ако сакате точни информации, можете да се упатите до благајната и да ги видите сите потребни информации до начинот на плаќање што сакате да го користите.

Дали треба да ги исполнувам условите за обложување за секој депозит?

Ќе мора да ги исполните условите за обложување само ако добиете бонус од казиното. Во спротивно, кога вложувате депозит и сакате да играте за вашите готовина, тогаш треба да ја префрлите сумата само еднаш пред да можете да направите повлекување.

Колку време е потребно за казиното да процесира повлекување?

Сите повлекувања што ги правите од вашата сметка се бесплатни и казиното се обидува да го обработи секое повлекување што е можно поскоро. Тоа обично трае некаде во рок од 24 часа.

Дали казиното има достапни мобилни апликации?

Да, Betmaster има мобилна апликација што можете да ја преземете на вашиот рачен уред. Ова е одличен начин да играте во казино кога сте во движење. Можете исто така да пристапите до казиното користејќи го вашиот прелистувач.

Кое е минималното повлекување што можам да го направам?

Минималното повлекување зависи од начинот на плаќање што го користите. Во повеќето случаи, минималното повлекување е 10 долари и 50 долари за Биткоин.

Дали казиното има бонус за добредојде?

Да, Betbetmaster нуди многу дарежлив бонус за добредојде на сите што се приклучуваат на казиното. За да го побарате бонусот, сè што треба да направите е да креирате сметка во казиното и да го направите вашиот прв депозит.

Може ли да ги користам и казиното и спортската книшка?

Да, можете да го користите и казиното и спортската книшка. Сите производи се на иста платформа, така што ќе ви треба само една сметка за пристап до секоја игра што ја сакате.

Дали Betmaster е легален?

Betmaster ги има сите потребни лиценци за работа во многу различни земји низ светот. Тоа што казиното ги има тие лиценци е доказ дека е безбедно.

Кои валути се достапни во Betmaster?

Има само три валути достапни на Betmaster, а тоа се евро, mBTC и американски долар. Кога ќе го направите вашиот прв депозит, можете да ја изберете валутата што сакате да ја користите, подоцна не можете да ја менувате и ќе мора да ја користите за секоја трансакција.

Може ли да пристапам до Betmaster од мојот паметен телефон?

Да, можете да пристапите до вашата сметка од вашиот рачен уред. Betmaster има мобилна апликација што можете да ја преземете или можете да се најавите на вашата сметка користејќи го вашиот прелистувач.

Како да стапите во контакт со клиентски агент?

Постојат неколку начини што можете да ги користите за да стапите во контакт со услугата за клиенти. Најзгодно е да ја користите функцијата за разговор во живо и ќе можете да разговарате со клиентски агент за неколку минути. Можете исто така да се јавите во казиното или да им испратите е-пошта.

Дали е безбедно да се игра во Betmaster?

Bet Master ги има сите потребни лиценци за работа. Ова значи дека казиното нуди сигурна и сигурна средина за своите играчи.

Каков е изборот на играта во Betmaster?

Bet Master казиното има повеќе од 3000 игри од различни провајдери на софтвер. Можете да ја најдете речиси секоја игра што е достапна и сигурни сме дека ќе се забавувате играјќи.

Кој е минималниот депозит и минималниот лимит за повлекување?

Минималниот износ на депозит во казиното е обично 10 долари за повеќето начини на плаќање, а минималниот лимит за повлекување е истиот 10 долари.

Кое е работното време на Поддршка за корисници?

Поддршката за корисници е секогаш достапна преку разговор во живо. Така, можете да ги контактирате секогаш кога ви треба помош.

Кои се времињата за повлекување во Betmaster?

Времето на повлекување главно зависи од начинот на плаќање што го користите. Електронските паричници нудат најбрзо повлекување кое во повеќето случаи е моментално, но повлекувањето на кредитни и дебитни картички може да трае помеѓу 3 и 5 дена.

Кои се ограничувањата за повлекување во Betmaster?

Максималниот износ што можете да го повлечете од казиното е 7000 долари дневно, 30.000 долари неделно и 125.000 долари месечно.

Може ли да играм во Betmaster без апликација?

Ако сакате да го користите вашиот мобилен за да пристапите до вашата сметка на казино, можете лесно да го направите тоа користејќи го вашиот прелистувач. Ако не го сакате тоа, не мора да преземате апликација.

Како да ја потврдам мојата сметка?

Ќе мора да ја потврдите вашата сметка ако сакате да играте во казиното за вистински пари. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од правни документи за да го докажете вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање. Ако имате какви било прашања, можете да ја контактирате поддршката за корисници.

Како да ги искажам моите добивки?

Постојат повеќе начини достапни во казиното од кои можете да изберете за да ги повлечете вашите добивки. Одете во благајната и изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите, внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и потврдете го повлекувањето.

Може ли да играм во Betmaster од Кенија?

Играчите од Кенија се добредојдени да создадат сметка и да играат за вистински пари во казиното.

Може ли да играм во казино без да направам депозит?

Да, повеќето од игрите може да ги играте во Betmaster без да треба да вложувате депозит. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги искористите за да играте која било игра што ја сакате. Ова е одлична можност да научите како функционира играта или да ги практикувате правилата. Единствениот недостаток овде е тоа што не можете да ги повлечете вашите средства на крајот на вашата сесија.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (23)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Хинди
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Новозеландски долари
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Австрија
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Германија
Казакстан
Кина
Норвешка
Полска
Португалија
Финска
Холандија
Шпанија
ИгриИгри (26)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Виртуелни спортови
Гребки
Карлинг
Кошарка
Крикет
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Direct Bank Transfer
Ethereum
Interac
Litecoin
MasterCard
Neosurf
Neteller
QIWI
Ripple
Skrill
Skrill 1-Tap
SticPay
Venus Point
Visa
Visa Debit
WebMoney
Yandex Money
СофтверСофтвер (57)