Betmaster Преглед на казино - Games

BetmasterResponsible Gambling
CASINORANK
8.99/10
БонусБонус за добредојде до $700 + 40 бесплатни вртења
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Betmaster is not available in your country. Please try:
Games

Games

Можете да најдете плејада различни игри на Betmaster. За да играте во казиното за вистински пари, прво треба да креирате сметка и да направите депозит. Можете да изберете од многуте игри што казиното може да им ги понуди на своите клиенти.

Добрата работа овде е што можете прво да ги играте игрите во забавен режим додека не ги научите правилата и не видите како функционира играта. Ова е одлична можност да научите игра без да трошите сопствени пари, а штом ќе се чувствувате доволно сигурни, можете да депонирате и да видите во што е вистинската возбуда.

Бакара

Бакара

Бакара е многу популарна игра со карти што можете да ја најдете на Betmaster. Има многу различни варијации на играта и можете да го најдете следново овде:

 • Бакара ВИП
 • Бакара мини
 • Бакара
 • Бакара 4
 • Бакара 777
 • Baccarat Нема комисија
 • Baccarat Pro
 • Baccarat Врховниот
 • Baccarat Врховниот Нема комисија

Baccarat Нулта комисија

Ова е игра која дава најдобри шанси за победа, а најдобриот начин да ги подобрите тие шанси е да ги научите основните правила. Добрата вест е што правилата се толку едноставни, па дури и да ви е прв пат да играте, нема да имате никаков проблем.

Во Бакара има само две раце, Банкарот и Играчот. Табелата „Бакара“ може да собере до 14 играчи, но ќе играте само против дилерот, а не и против другите играчи.

Треба да се коцкате кој ќе добие две карти кои вкупно ќе бидат 9.

Овде има три можни облози, облог на банкарот, облог на играчот и облог на нерешено. Статистички гледано, облогот на банкарот ќе победи почесто од кој било друг облог. Облогот нерешено, од друга страна, нуди највисока исплата, но шансите за победа на овој облог се премногу мали.

 • Ако двете карти што ги добивате се со вкупна вредност од 6 или повеќе, ќе мора да стоите.

 • Ако двете картички што ги добивате се со вкупна вредност од 5 или помалку, ќе добиете трета картичка.

Картичките имаат малку поинакви вредности во бакара. Картите од 2 до 9 имаат своја вредност, асовите се вреднуваат со еден и 10, а картите со лице се вреднуваат на нула. Ако вкупната вредност на вашите две карти надмине 9, тогаш втората цифра ќе биде вредноста на вашата рака. На пример, ако добиете 5 и 6, што е вкупно 11, вредноста на вашата рака ќе биде 1.

Ако двете карти што ги добивате, или на дилерот, се со вкупна вредност од 8 или 9, ова се нарекува природна рака и е победник на рундата.

Како да победите на Baccarat

Бакара е игра која се игра со векови и е популарна и денес. Значи, ова значи дека има нешто во оваа игра што постојано ги привлекува играчите. И, најважното нешто кога пробувате нова игра е да научите како да победите.

Baccarat нуди неколку стратегии кои ќе ви помогнат да ги подобрите вашите шанси за победа. Имајте на ум дека не постои една единствена стратегија што ќе функционира секој пат, затоа немојте да ги зголемувате вашите надежи, на крајот на краиштата, игрите во казино се игри на среќа.

 1. Постојат три можни исходи кога играте Baccarat:

 2. Играчот победува - Ова значи дека ќе добиете повисок резултат од банкарот.

 3. Победува банкарот - Ова значи дека банкарот има највисока оценка.

 4. Колото завршува нерешено – што значи дека и банкарот и играчот имаат картички со иста вредност.

Играта се игра со 8 палуби со карти со отстранети џокери, а она што можете да го контролирате овде е облогот што го ставате. Гледаш, не можеш да ги контролираш картичките што ќе ги добиеш, строго случајно ќе се решаваат со нив. Постојат четири трендови при обложување во бакара и тие се следните:

 • Зона на цик-цак – Овој метод вклучува цик-цак помеѓу банкарот и играчот.

 • Банкари и играчи кои се шарени – Овој метод вклучува победнички серии помеѓу играчот и банкарот.

 • Третман со прекинувач на трендови – Ќе мора да го промените вашето обложување со надеж дека ќе останете со победнички тренд.

 • Состојба на лебдење – Ова е одбранбена стратегија без дефиниран тренд.

Слотови во Betmaster

Слотови во Betmaster

Слотовите се игри кои се веројатно најпопуларните во казиното. Причината за ова е многу едноставна, всушност, слотови се лесни за играње и тие нудат таква разновидност како ниедна друга игра.

Betmaster соработува со многу различни провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите игри на вашиот начин, вклучувајќи:

 • Amatic Industries слотови
 • Бетсофт Слот машини
 • Бунго слотови
 • Ендорфина слотови
 • Evoplay Entertainment слотови
 • Слот машини GameArt
 • Habanero Systems слотови
 • Платипус Слот машини
 • Playson слотови
 • Quickspin слотови
 • Слот машини Red Rake Gaming
 • Thunderkick Слот машини
 • Слотови за игри во подем
 • ELK Studios слотови
 • Каламба слотови
 • Microgaming слотови
 • Слот машини OneTouch
 • ReelNRG слотови
 • Wazdan слотови
 • Слот машини Wazdan
 • BGAMING слотови
 • Играње на големо време Слот машини
 • iSoftBet слотови
 • Lightning Box Игри Слот машини
 • Слот машини LuckyStreak
 • NoLimitCity слотови
 • Play'n GO слотови
 • Слот машини Playtech
 • Слот машини Rabcat
 • Црвениот тигар игри слотови
 • Слот машини за играње револвер
 • WM слотови
 • Игдрасил слотови
 • eBET слотови
 • SA Игри на среќа слотови
 • Super Spade Games Слот машини
Видео слотови во Betmaster

Видео слотови во Betmaster

Можете да најдете повеќе од 1000 видео слот игри во Betmaster. Сите игри се лесни за играње благодарение на интуитивниот интерфејс и можете да ги најдете специфичните правила на играта за секоја игра што ја сакате во горниот десен агол на играта што сакате да ја играте. Некои од насловите што можете да ги најдете на Betmaster ги вклучуваат следните:

 • Азиска убавина
 • Време на плен
 • Бридејзила
 • Големи милиони
 • Потрагата за делфин
 • Дебелата дама пее
 • Кралот Кашалот
 • Многу-а-плен
 • Плејбој
 • Трки за розови
 • Капетанско богатство
 • Кралица на мачки
 • Долината на дијамантите
 • Есмералда
 • Голема сина боја
 • Fortune за Ноќта на вештерките
 • Жешки скапоцени камења
 • Лото лудило
 • Пинк Пантер
 • Богатството на Рубик
 • Изненадување на Дедо Мраз
 • Ноќ во Париз
 • Добра девојка Лоша девојка
 • Повеќе ископување злато
 • Г-дин Вегас
 • Џипси Роза
 • Пинокио
 • Тајкуни
 • Дива ајкула
 • Голема панда
 • Книга на Ацтеките
 • Ѕвона на оган
 • Овошна торта
 • Господин мултипликатор
 • Кралица на богатството
 • Карпести реактори
 • Потрагата по храмот
 • бел зајак
 • Starquest
 • Роденден
 • Крвната страст
 • Кула во Хонг Конг
 • Пат 777
 • Сем на плажа
 • Браќата Тако го спасуваат Божиќ
 • Валкирија
 • Диско Фанк
 • д-р Фелгуд
 • Индиски Cash Catcher
 • Г-дин Блинг
 • Кулата на пицата
 • Нуркач со богатство
 • Среќни птици
 • Рамбо
 • Џекпот Ранго
 • Robo Smash
 • Слемин 7
 • 90210
 • Вод Диви
 • Приказни за облак
 • 3 Кликнете на Плати
 • Книга на Саба
 • Грета дивее
 • Спин или макари
 • Астро мопс
 • Фу ѕвезда
 • Благи рокери
 • Пикси злато
 • Супер среќна мачка на среќата
 • 7 Гревови
 • Велигденски јајца
 • Среќен ден на Вештерките
 • Ирско злато
 • Дива крв
 • Леприкон оди во пеколот
 • Скандинавски бебиња
 • Масен бизнис
 • Г-дин жаба
 • 100 Џокер Staxx
 • Бурлеска кралица
 • Чикаго кралица
 • Канџи против шепи
 • Crystal Crush
 • Легендата за Клеопатра
 • Богатства на гробници
 • Диво горење победи
 • Диви воини
 • Златни брави
 • Моќниот Артур
 • Сакура Фортун
 • Лепливи бандити
 • Победи на среќата
 • Градител на замок
 • Класичен 243
 • Мит за змејови
 • Напуштеното Кралство
 • Замрзнати дијаманти
 • Легендата за Олимп
 • Моби Дик
 • Пингвин прскање
 • Река на богатството
 • Робин од Шервуд
 • Страшни пријатели
 • 1429 Непознати мориња
 • Аркадер
 • Бабушкас
 • Берберница Uncut
 • Птици на жица
 • Борк Берзеркерот
 • Esqueleto Explosivo
 • Ловец на соколи
 • Флејм Бустери
 • Флукс
 • Жаба Грог
 • Овошје искривување
 • Романса на полна месечина
 • Лучадора
 • Волшебно
 • Нема доволно мачиња
 • Пинк слонови
 • Расцеп
 • Спектра
 • Воодушевување на зајдисонце
 • Гром удар
 • Вртење тотеми
 • Бунар на чудата
 • Диви грабеж во Паун Манор
 • Јети -- Битка кај Гринхет Пик
 • Зумирајте
 • Кралот на бананите
 • Книга на Фараонот
 • Еволуција на овошје
 • Лот Земја на троловите
 • Повторно диви
 • Вили Фокс
 • Голем Гризли
 • Љубовна реакција
 • Ангели и Демони25
 • Казино Цепелин
 • Драглинг
 • Инсинератор
 • Легендата за дамата бела змија
 • Магични печурки
 • Нирвана
 • Ориент Експрес
 • Електрана
 • Мостот Тролови
 • 4 на кралот
 • Бајка
 • Фудбалска суперѕвезда
 • Во џезот
 • Џет сетер
 • Луксузен живот
 • Повеќе свежо овошје
 • Табу
 • Ундине е длабоко
 • Среќни коцки 1
 • Жешка забава
 • Фудбалска манија
 • Џокер експлозија
 • Мега Џек 81
 • Мајами Бич
 • Тетри манија
 • Вилс девојки
 • Назад во 70-тите
 • Горење макари
 • Опседната болница
 • Гладна ајкула
 • Magic Target Deluxe
 • Валхала
 • Калигула
 • Кодекс на ДаВинчи
 • Смешна фарма
 • Кити Близнаци
 • Среќни бебиња
 • Магичен еднорог
 • Ноќ во КТВ
 • Награда на Тексас Ренџер
 • Буминг Седум Делукс
 • Ладна кеш
 • Егзотично овошје
 • Чудовиште многу
 • Бакнежот на Дедо Мраз
 • Див шут
 • 7 мајмуни
 • Мачорот (втор дел)
 • Лејди Годива
 • Нови приказни за Египет
 • Потрага по Минотаурот
 • Шеќер Раш
 • Диви ѕвона
 • Руски напад
 • Мртво дрво
 • Племето на змејови
 • Октоберфест
 • Отровна Ева
 • Суши манија
 • Гробница
 • Ѕвездено
 • Пепелашка
 • Елф магија
 • Мистериозно овошје
 • Легендата на Ра
 • Храмот на златото
 • Диви диви гради
 • Божиќен шарм
 • Божјиот храм
 • Тајните на Нефертити
 • Вештерка за Ноќта на вештерките
 • Фрутера
 • Овошен мраз
 • Гром Зевс
 • Мистеријата на Каилаш
 • Луди скапоцени камења
 • Канг вонземјани
 • Ловечка забава
 • бинго одморалиште
 • Холивудските ѕвезди
 • Покер врти
 • Асп на Клеопатра
 • Источни божици
 • Гламурот на Монте Карло
 • Вештерката Миртл
 • Мистичен воин
 • Легендарниот црвен змеј
 • Вива Лас Вегас
 • Алхемиска магија
 • Фу чи ер
 • Рудар за скапоцени камења
 • Макари за леприкони
 • Макари зајачиња
 • Ловци на ролни
 • Ролна Дедо Мраз
 • Богатството на Москва
 • Вселенска игра
 • Победнички викинзи
 • Диво караоке
 • Голема зделка
 • Папагали од Карибите
 • Владеење на гномите
 • Робин Худ
 • Желби
 • Пепелашка
 • Самовила шума
 • Голем океан
 • Спин во џунгла
 • Ричи Вичи
 • Арапски приказни
 • Волшебно огледало
 • Моќта на Посејдон
 • Ацтеките Magic Deluxe
 • Продавница за кафе
 • Храбар Викинг
 • Пустинско богатство
 • Огнена молња
 • Lady's Lucky Clover
 • Платинум Молња Делукс
 • Принцезата Ројал
 • Слото Монго
 • Западен град
 • Здраво Велигден
 • Притиснете на рутата
 • Принцезата Ројал
 • Џони Флерт
 • Цреша Фиеста
 • Бонбони соништа
 • Шармантни кралици
 • Епски гладијатори
 • Фудбал
 • Елфските принцези
 • Пукна овошје
 • Намирници на СССР
 • Двојна среќа
 • Смешна фарма
 • Невини соученици
 • Северен Јужен Лавови
 • Волеј убавици
 • Ловец на зомби
 • Бркач за бикини
 • Се прикажува сумо
 • Сочно 7
 • Свод за пареа
 • Меурчиња Bonanza
 • Боливудски ноќи
 • Дивали светла
 • Скриено Кралство
 • Изгубена сага
 • Научник за флертување
 • Нинџа против Самурај
 • Медуза -- Проклетството на Атина
 • Медната стапица на Диао Чан
 • Грашок самовила
 • Steam Punk
 • Победа Победа
Покер во Betmaster

Покер во Betmaster

Играњето покер во Betmaster е сосема ново искуство. Овде можете да го најдете најголемиот избор на игра со една маса, а ние наведовме некои од варијациите што можете да ги играте откако ќе се приклучите на казиното:

 • Aces Deuces бонус покер
 • Аса и лица
 • Сите американски покер 1 рака
 • Сите американски покер 10 рака
 • Сите американски покер 100 рака
 • Сите американски покер 5 рака
 • Сите американски покер 50 рака
 • Американско злато за покер
 • Американски покер В
 • Бонус покер Deuces и Jokers
 • Бонус покер
 • Бонус покер 1 рака
 • Бонус покер 10 рака
 • Бонус покер 100 рака
 • Бонус покер 5 рака
 • Бонус покер 50 рака
 • Карибите на плажа покер
 • Карибите Холдем
 • Кариби покер
 • Карибите Студ покер
 • Казино ХолдЕм
 • Двоен бонус покер
 • Двоен бонус покер 1 рака
 • Двоен бонус покер 10 рака
 • Двоен бонус покер 100 рака
 • Двоен бонус покер 5 рака
 • Двоен бонус покер 50 рака
 • Двоен бонус покер HD
 • Двоен двоен бонус покер 1 рака
 • Двоен двоен бонус покер 10 рака
 • Двоен двоен бонус покер 100 рака
 • Двоен двоен бонус покер 5 рака
 • Двоен двоен бонус покер 50 рака
 • Двоен Џокер покер
 • Двоен Џокер покер HD
 • Покер со висока рака
 • Во помеѓу покер
 • Џокер покер
 • Џек или подобро
 • Џокер покер
 • Џокер покер 1 рака
 • Џокер покер 10 рака
 • Џокер покер 100 рака
 • Џокер покер 5 рака
 • Џокер покер 50 рака
 • Џокер покер Ацес HD
 • Џокер покер кралеви
 • Џокер покер кралевите HD
 • Магичен покер
 • Оаза покер кралеви
 • Џокер покер кралевите HD
 • Магичен покер
 • Оаза покер
 • Оаза покер класичен
 • Покер тинејџерка Пети
 • Покер соба
 • Руски покер
 • Троен бонус покер
 • Тексас Холдем
 • Тексас Холдем покер
 • Покер со три карти
 • Делукс покер со три карти
 • Треј покер турбо покер
Како да се игра покер

Како да се игра покер

За да играте и да победите во покер, треба да ја имате најдобрата рака со 5 карти. Постојат различни варијации на играта, но Texas Hold'em е играта што се игра најчесто и на турнири, па штом ќе научите како да ја играте оваа игра, нема да имате проблем да играте која било игра што е таму.

Првото нешто што треба да го знаете е рангирањето на рацете затоа што сепак не сакате да отфрлите добра карта:

 • Ројал Флеш е најдобрата рака што не може да се победи. Треба да имате 10-JQKA од истиот костум за да ја освоите оваа рака.

 • Стрејт Флеш е рака од пет карти од ист костум по последователен редослед.

 • Four of a Kind е рака од четири карти со иста вредност и една друга карта.

 • Фул Хаус е рака со пар и три од еден вид.

 • Флеш е рака од пет непоследователни карти од ист костум.

 • Стрејт е рака од пет последователни карти со различни костуми.

 • Два Пар е рака со два различни пара.

 • Еден пар е рака со еден пар со иста вредност плус три други карти.

 • Висока карта е рака од пет неповрзани карти со различни костуми.

Двајцата играчи лево од дилерот треба да ја започнат играта со ставање облог. Едниот играч го поставува малиот слеп, а другиот играч го става големиот слеп. Овие облози се спроведуваат и мора да се стават за да се започне играта.

Откако ќе се стават облозите, секој играч добива 2 карти и започнува круг на обложување. Ова се нарекува пред-флоп. После тоа, три заеднички карти се делат на масата и тоа се нарекува флоп.

Овие карти се за сите играчи, а откако ќе се поделат, следува уште една рунда на обложување. Се додава уште една, четврта заедничка картичка, проследена со уште една рунда на обложување, наречена пресврт. Последната заедничка карта се додава на табелата, а потоа следи последната рунда на обложување.

Бинго во Betmaster

Бинго во Betmaster

Бинго е уште една игра што можете да ја најдете на Betmaster. Постојат различни варијации на играта, но најпопуларната е бингото со 75 топки. Ќе мора да купите билет кој има 25 квадрати составени од 5 реда и 5 колони. На секој билет ќе се појави број од 1 до 75.

Некои од најпопуларните игри што можете да ги најдете во казиното го вклучуваат следново:

 • 2050 Бинго
 • Ацтечки Бинго
 • Бинго со банана
 • Бетина Бинго
 • Бинго
 • Бинго Брукарија
 • Бинго Cientista Доидао
 • Бинго Фада да Фортуна
 • Бинго Џенио
 • Бинго Хортиња
 • Бинго Иглу
 • Бинго Пирата
 • Лока за бинго сага
 • Бинго Самба Рио
 • Бинго Сењор Тако
 • Бинго Сењорита Калавера
 • Бинго торнадо
 • Бинго Трево да Сорте
 • Бинголако
 • Бинголиција
 • Готвач Бинго
 • Циркус Бинго
 • Крусо Бинго
 • Купидон Бинго
 • Екстра Бинго
 • Модно Бинго
 • Кинг Бинго
 • Оз Бинго
 • Магично Бинго на дождовната шума
 • Шамрок Бинго
 • Супер жешко Бинго
 • Слатка алхемиска бинго
 • Викинг Runecraft Бинго
Блек Џек во Betmaster

Блек Џек во Betmaster

Во Betmaster, можете да најдете повеќе од 40 различни варијации на Блек Џек. Ова е интересна игра што треба да ја испробате. Играта е многу едноставна и ќе ги научите правилата за кратко време. Не треба да се каже дека треба да ги научите основните правила на играта за да ги подобрите вашите шанси за победа.

Правилата може да варираат од казино до казино и од една до друга варијација, но штом ќе ги научите основите, можете да играте која било игра што ја сакате. Идејата на играта е да се победи дилерот со приближување на раката до 21 или 21. Мора да имате вредност на раката што е повисока од вредноста на дилерот и да не надминувате 21 за да победите во кругот.

Играта се игра со стандардна палуба со 52 карти, а некои од картите имаат малку поинакви вредности овде. Асовите се вреднуваат како 1 или 11 и можете да ја искористите вредноста што е подобра за вашата рака. Картите од 2 до 10 имаат своја номинална вредност, а картичките се вреднуваат со 10.

Играта обично се игра со 6 или 8 палуби со карти, а за да ја започнете играта треба да ставите облог и ќе добиете 2 карти од дилерот, а исто така и дилерот.

Вашите картички ќе бидат свртени нагоре, додека дилерот ќе добие една карта свртена нагоре и една карта свртена надолу. Кога ќе ја видите вредноста на вашата рака и картата на дилерот, ќе треба да одлучите кој ќе биде вашиот следен потег. Ако сте добиле карта со десет вредност и кец, ќе го добиете колото, а ако не, ќе продолжите да играте.

Постојат неколку потези што можете да ги направите, а двете најчести се да удирате или да стоите. Ако погодите, тоа значи дека ќе добиете уште една картичка и се надеваме дека таа картичка ќе ја подобри вредноста на раката. Можете да погодите онолку пати колку што сакате. Кога стоите, тоа значи дека нема да ви требаат дополнителни картички.

 1. Во случај да имате добра рака, но сепак, ви треба уште една картичка, можете да ја удвоите. Ова значи дека треба да направите уште еден облог еднаков на вашиот првичен, а за тоа ќе добиете само една карта.

 2. Ако двете карти што ги добивате се со иста вредност, тогаш можете да ги поделите вашите карти и да ги играте како две посебни раце. Ќе мора да ставите друг облог еднаков на вашиот првичен.

 3. Кога ќе ги добиете вашите две карти и не мислите дека можете да направите ништо со нив, тогаш ви е дозволено да се предадете. Ќе добиете половина од вашиот оригинален облог назад ако ја изберете оваа опција.

Осигурувањето е спореден облог што го нудат некои варијации на Блек Џек. Ова е достапно само ако долната картичка на дилерот е Аце. Значи, во основа, се обложувате дека дилерот ќе има блек џек, и ако има, ќе добиете исплата од 2 до 1.

Кога ќе завршите со играње со рака и не сте се разделиле или се предале, на ред е дилерот да игра со рака. Дилерот прво ќе ја преврти картата свртена надолу и тие ќе играат со раката следејќи ги строгите правила.

Ако дилерот има рака од 17 или повеќе, тие ќе стојат, а ако имаат рака од 16 или помалку, секогаш ќе удираат. Ова се единствените опции достапни за дилерот, така што тие не можат да се поделат, да се предадат или да се удвојат.

Рулет во Betmaster

Рулет во Betmaster

Без сомнение, рулет е една од најпопуларните казино игри. Причините зад ова се многу, но една од најважните е фактот дека играта е многу лесна за играње. На прв поглед, може да изгледа збунувачки со сите тие бројки, но многу е едноставно да се научи.

Бидејќи ова е многу популарна игра, не е изненадување што има многу различни варијации на истата. Во Betmaster можете да ги најдете следниве игри:

 • Американски рулет
 • Американски рулет 3D
 • Американски рулет Privee
 • Американски рулет 3D класичен
 • Американски рулет Про
 • Американски рулет ТМ
 • Автоматски рулет 1
 • Големи шест тркала
 • Казино рулет
 • Двоен џекпот рулет
 • Динамичен рулет за табела за плаќање
 • Европски рулет
 • Европски рулет ТМ
 • Европски рулет ВИП
 • Фер рулет
 • Фер рулет Privee
 • Фер рулет Про
 • Тркало на среќата
 • Рулетот на Френки Детори
 • Класичен француски рулет
 • Француски рулет Privee
 • Златен рулет
 • Тркало за златна треска
 • Златен чип рулет
 • Мини рулет
 • Тркало за пари
 • Oracle 360
 • Портомазо казино рулет 2
 • Рулет Portomaso Oracle 1
 • Класичен рулет
 • Европски рулет
 • Рулет 1
 • Рулет Напредно
 • Рулет Нову
 • Рулет ВИП
 • Рулет со песна
 • Рулет со Track High
 • Рулет со Трак Ниско
 • Троен џекпот рулет
 • ВИП американски рулет
 • ВИП европски рулет
Како да се игра рулет

Како да се игра рулет

Но, пред да започнете да играте за вистински пари, да ги разгледаме основните правила на играта. Играта се игра на маса за игри со нумерирано тркало и табла за обложување. Тркалото е поделено на џебови, а секој џеб е нумериран.

Постојат броеви од 1 до 36, и една нула во европскиот рулет и францускиот рулет, и една нула и двојна нула на американскиот рулет.

Мора да го ставите вашиот облог на таблата за обложување и да се надевате дека точно сте го предвиделе бројот. Има многу различни облози што можете да ги поставите кога играте рулет. Тие се поделени во две категории внатрешни и надворешни облози. Внатрешните облози нудат подобри исплати, но шансите за победа на овие облози се многу помали.

Надворешните облози, од друга страна, покриваат повеќе бројки и шансите за победа на овие облози се многу подобри. Но, работата овде е што овие облози нудат помали исплати. Ако сте почетник, ви предлагаме да одите на надворешни облози, бидејќи шансите да ги добиете овие облози се скоро 50-50, па затоа е подобро да играте повеќе на безбедна страна додека не научите како функционира играта.

Ова се внатрешните облози што можете да ги поставите:

 • Директен облог е облог на еден број кој нуди најголема исплата од 35 спрема 1.

 • Сплит облог е облог на 2 броја кои се во непосредна близина на таблата за обложување.

 • Уличен облог е облог на 3 броја кои се по ред.

 • Агол залог е облог што опфаќа група од четири броеви.

 • Облогот A-Line е облог што опфаќа два реда од три броја.

Надворешните облози се облози кои се ставаат на група броеви и тие се следните:

 • Облог за колона е облог што опфаќа 12 броеви кои се поделени во три колони.

 • Десетина облог е облог на 1-ви 12 броеви, 2-ри 12 броеви или на 3-ти 12 броеви.

 • Облогот со бои е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб.

 • Непарен/парен облог е облог дека топката ќе слета на непарен или парен број.

 • Висок/низок облог е облог на сите ниски броеви, од 1 до 18, или на сите високи броеви, од 19 до 36.

Спортско обложување

Спортско обложување

Bet Master нуди и спортска книшка. Делот е добро управуван и нуди одлични карактеристики. Можете да изберете да се обложувате на еден од следниве спортови:

 • еСпортови
 • Кошарка
 • Фудбал
 • Хокеј на мраз
 • ММА
 • Тенис
 • Одбојка

Како што можете да видите од горната листа, на некои спортови недостасуваат Betmaster, но сигурни сме дека наскоро ќе ги додадат. Добрата вест е дека казиното вклучува обложување во живо на сè што покрива.

Игри со вистински пари во Betmaster

Игри со вистински пари во Betmaster

Можете да најдете многу различни игри на Betmaster, а добрата вест е што поголемиот дел од овие игри се достапни и на мобилната верзија. Некои од најпопуларните игри се видео слот игри. Можете да најдете над 900 игри и можете да ги пребарувате по провајдер или тема.

Некои од најпопуларните игри вклучуваат слот Aztec Treasures, 4 Seasons Slot, 5 Lucky Lions Slot и Burning Flame Slot.

Можете исто така да ги најдете сите достапни игри на маса и повеќето нивни варијанти и уште повеќе, можете да ги играте тие игри во живо ако барате пореално искуство.

Топ 3 понуди за пакети за добредојде во онлајн казина ecoPayz во октомври
2023-10-04

Топ 3 понуди за пакети за добредојде во онлајн казина ecoPayz во октомври

Дали го барате најдобриот бонус за добредојде во октомври за депозитите на ecoPayz? Кога барате идеален бонус за депозит за барање, од витално значење е да се земат предвид квалификуваните начини на плаќање бидејќи некои казина може да ги ограничат плаќањата со е-паричник, особено Skrill и Neteller. 

Што е казино Betmaster? Брз преглед
2021-03-24

Што е казино Betmaster? Брз преглед

Бетмастер казино е основана во 2014 година пред да ги отвори вратите за јавноста во 2019 година. Ова онлајн казино е во сопственост и управувана од Reinvent Limited. Имено, Betmaster е регистриран во Курасао и работи со над 15 развивачи на казино игри. Казиното Betmaster нуди различни опции за игри, вклучувајќи игри на маса, видео слотови и игри во живо. Ова го стави во центарот на вниманието и покрај високата конкуренција на пазарот за игри.