Betmaster Преглед на казино - Payments

BetmasterResponsible Gambling
CASINORANK
8.99/10
БонусБонус за добредојде до $700 + 40 бесплатни вртења
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Betmaster is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Betmaster додаде многу различни начини на плаќање во нивното портфолио од кои можете да изберете, вклучувајќи:

Neteller, MasterCard, Visa, QIWI, EcoPayz, WebMoney, Bitcoin, Yandex Money, мобилно плаќање, директен банкарски трансфер, SticPay, Skrill, Skrill 1-Tap, Neosurf, Interac, Venus Point, Лајткоин, Bitcoin Cash, Dash, Dogecoin, Ethereum, Monero, Бран, и Тетер.

Постои максимален лимит за повлекување за секој начин на плаќање. Максималните ограничувања на износот се движат помеѓу 2.000 и 4.000 долари. Доколку сакате да го дознаете точниот лимит, треба да се упатите во благајната и до секој начин на плаќање можете да ги најдете сите потребни информации.

Што е казино Betmaster? Брз преглед
2021-03-24

Што е казино Betmaster? Брз преглед

Бетмастер казино е основана во 2014 година пред да ги отвори вратите за јавноста во 2019 година. Ова онлајн казино е во сопственост и управувана од Reinvent Limited. Имено, Betmaster е регистриран во Курасао и работи со над 15 развивачи на казино игри. Казиното Betmaster нуди различни опции за игри, вклучувајќи игри на маса, видео слотови и игри во живо. Ова го стави во центарот на вниманието и покрај високата конкуренција на пазарот за игри.