Betmaster Преглед на казино - Responsible Gaming

BetmasterResponsible Gambling
CASINORANK
8.99/10
БонусБонус за добредојде до $700 + 40 бесплатни вртења
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Betmaster is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Ако мислите дека почнувате да развивате зависност од коцкање, треба веднаш да контактирате со една од многуте организации достапни за консултации, како што се анонимни коцкари или терапија за коцкање. Тие ќе дадат насоки и совети за секој што има потреба.

Има многу функции што можете да ги користите за да ви помогнат да го контролирате вашето коцкање. Првото нешто што ги советуваме играчите да направат е да постават ограничување на износот што го депонираат. На овој начин, откако ќе го достигнете вашиот лимит, нема да можете да направите нов депозит.

Самоисклучување

Самоисклучување

Ако мислите дека коцкањето излегува од контрола, можете да го контактирате Тимот за поддршка на përgjegjës@betmaster.com и информирајте ги за вашите грижи за да можат да предложат што треба да правите понатаму. Казиното ќе се погрижи да не добиете никаков промотивен материјал и ќе ви го блокираат пристапот до вашата сметка на одреден период. Само-исклучувањето е уште една опција што можете да ја искористите. Можете да ја затворите вашата сметка за период од 6 месеци до 5 години.

Можете исто така да направите пократка пауза од коцкањето, и ова е добра опција за тестирање. Можете да ја затворите вашата сметка за еден ден, една недела или еден месец. За тоа време, можете да видите дали коцкањето ви создава сериозни проблеми во животот и дали можете да се контролирате да не се коцкате одреден период.

Зависноста од коцкање е сериозен проблем кој може да предизвика проблеми во секој аспект од вашиот живот. Ако мислите дека се занимавате со нешто толку сериозно, треба да размислите дури и да разговарате со професионалец. Никогаш не е доцна да ги земете работите во ваши раце и да најдете решение за се што се случува во вашиот живот.

Топ 3 понуди за пакети за добредојде во онлајн казина ecoPayz во октомври
2023-10-04

Топ 3 понуди за пакети за добредојде во онлајн казина ecoPayz во октомври

Дали го барате најдобриот бонус за добредојде во октомври за депозитите на ecoPayz? Кога барате идеален бонус за депозит за барање, од витално значење е да се земат предвид квалификуваните начини на плаќање бидејќи некои казина може да ги ограничат плаќањата со е-паричник, особено Skrill и Neteller. 

Што е казино Betmaster? Брз преглед
2021-03-24

Што е казино Betmaster? Брз преглед

Бетмастер казино е основана во 2014 година пред да ги отвори вратите за јавноста во 2019 година. Ова онлајн казино е во сопственост и управувана од Reinvent Limited. Имено, Betmaster е регистриран во Курасао и работи со над 15 развивачи на казино игри. Казиното Betmaster нуди различни опции за игри, вклучувајќи игри на маса, видео слотови и игри во живо. Ова го стави во центарот на вниманието и покрај високата конкуренција на пазарот за игри.