Betsafe Преглед на казино

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

Бетсафе онлајн казиното е основано во 2006 година и лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта. Тоа е подружница во целосна сопственост на BML Group, канадски оператор на првокласни онлајн казина. Повеќе од една деценија посветеност создаде рај за коцкање со различни карактеристики на игри што играчот би ги барал во казино.

Веб-страницата на Betsafe Casino е добро назначена, чиста и прифатлива за корисниците, приспособена да ја испорача врвната средина за игри. Навигацијата низ менијата и филтрирањето низ игрите се достапни на сите уреди. Со текот на годините, казиното Betsafe има свое присуство во многу земји, па оттука и неговата популарност. Веб-страницата нуди сигурно и фер играње кое се натпреварува со врвната содржина на казино достапна во светот.

Зошто да играте во онлајн казиното Betsafe?

Бетсафе онлајн казиното нуди пристојни бонуси за привлекување нови играчи додека ги задржува постоечките. Новите играчи се квалификуваат и за бонуси без депозит и 100% депозити. Постојните играчи имаат пристап до други бонуси и ВИП програми. Betsafe има огромна колекција на казино игри кои се движат од видео слотови, џекпот игри, игри на маса, покер итн. Интернет-страницата за онлајн казино на Betsafe поддржува повеќе јазици широко распространети меѓу неговите играчи. 

Репутацијата на казиното Betsafe е зајакната со пријателскиот тим на поединци зад бирото за поддршка на клиентите. Веб-страницата е исто така компатибилна со повеќе уреди. Платформата е обезбедена со технологија за шифрирање SSL и усогласеност со PCI.

Games

Бетсафе онлајн казиното нуди карактеристичен избор на казино игри. Играчите можат да истражуваат различни наслови на видео слотови, игри на маса, џекпот и казина во живо. Постојат флексибилни граници за обложување за секој тип на игра. Играчите можат лесно да се движат низ лобито на играта користејќи ги добро означените врски. Сите игри се напојувани од добро етаблирани и нови провајдери на софтвер.

Видео слотови

Видео слотови се вообичаени избори меѓу играчите на онлајн казино. Популарноста може да се поврзе со едноставната игра, возбудливото гејмерско искуство и огромните бонуси. Достапните наслови се рачно избрани од уникатни провајдери на софтвер за да го трансформираат вашето искуство со игри. Тие вклучуваат:

 • Gun N Roses
 • 7-ми до Брн
 • Спината Гранде
 • Див неон
 • Тајна романса

Видео покер

Играњето видео покер онлајн станува сè попопуларно во онлајн казина. Во Betsafe, наредивме листа на апсолутно најдобри места за играње. Играњето видео покер за вистински пари нуди брза, возбудлива варијанта на покер. Веб-страниците кои влегуваат во потесен избор овде го нудат сите најнови софтвери. Некои од популарните наслови вклучуваат:

 • Џек или подобро
 • Deuces Wild
 • Аса и лица
 • Десетици или подобро
 • Џокер Дивиот

Блек Џек

Во Betsafe, блек џек доаѓа со интерактивна игра бидејќи можете да играте против дилер или други играчи. Потребна ви е силна рака над дилерот или другите играчи за да добиете огромни исплати. Можете да ги истражите различните варијации на блек џек, кои вклучуваат:

 • Совршени парови Блек Џек
 • Европско блек џек злато
 • Блек Џек со двојна изложеност
 • Премиум Блек Џек
 • 21 плус 3 Блек Џек

Други игри

Списокот на казино игри под брендот на онлајн казино Betsafe е огромен. Освен до видео покер, блек џек и видео слотови, играчите можат да пристапат и до рулет, бакара, казино игри во живо и други популарни наслови. Тие вклучуваат:

 • Рулет за вселенски напаѓачи
 • Волстрит Бакара
 • Гребна Голема
 • Фаќач на соништа
 • Има или нема договор

Bonuses

Како и другите онлајн казина, Betsafe Casino нуди различни бонуси и промоции. Сите достапни бонуси во казиното Betsafe се наведени на страницата „Промоции“. Играчите можат да пристапат до повеќето бонуси 30 дена по пријавувањето во казиното Betsafe. Новите играчи се квалификуваат за возбудлив бонус за добредојде до $1.000 плус 50 бесплатни вртења. Минималниот депозит е 25 €. Уште подобро, во вртењата без облог, нема барања за обложување врзани за нив. Други бонуси вклучуваат:

 • Мегавејс бесплатен спин фиеста
 • Сите на турнирот
 • Дневни падови и победи
 • ЏекпотМетер
 • Скршете го наградниот пад на јајцето

ВИП програмата нуди персонализирани карактеристики и награди.

Languages

Betsafe е меѓународно онлајн казино кое нуди повеќејазична платформа до која играчите можат да пристапат во различни региони во светот. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапните јазици користејќи ја иконата глобус на левиот долен агол. Некои од достапните јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • португалски
 • француски
 • италијански
 • руски

Countries

Казиното Betsafe им овозможува на играчите да вршат трансакции користејќи различни валути поради неговата меѓународна привлечност. Опцијата за валута се базира на локацијата; па затоа казиното ќе ја избере препорачаната валута за вас. Целата листа на достапни валути може да ја видите на опцијата Currency под Таксономии. Овие валути вклучуваат:

 • евра
 • SEK
 • NOK
 • американски долари
 • ГБП

Software

Извонредната колекција на игри не би била достапна без поддршката од бројни реномирани развивачи на софтвер. Овие студија имаат задача да креираат казино игри кои ќе го направат незаборавно искуството на играње на секој играч. Освен тоа, играчите можат брзо да го сортираат лобито на играта користејќи провајдери на софтвер на опцијата Пребарување. 

Повеќето од давателите на софтвер во онлајн казината Betsafe се онлајн казина со врвна оцена. Тие држат одлични рекорди за развој на извонредни казино игри. Запомнете, сите онлајн игри во казиното Betsafe се оптимизирани за повеќе уреди. Некои од најдобрите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Игдрасил
 • NetEnt
 • Прагматична игра
 • iSoftBet

Support

Операциите на онлајн казиното на Betsafe се поддржани од тим посветени поединци кои работат 24/7 за да ги исполнат сите прашања на играчите. Тимот е лесно достапен преку објектот за разговор во живо. Алтернативно, можете да контактирате со тимот за поддршка на Betsafe преку е-пошта во (support-en@betsafe.com или преку телефонски повик. Делот ЧПП нуди одговори на некои општи прашања.

Deposits

Бетсафе онлајн казиното поддржува повеќе опции за банкарство. Играчите можат да користат локални и глобално прифатени начини на плаќање. Минималниот лимит за депозит е 10 €. Депозитите се моментални, додека повлекувањата може да доцнат во зависност од претпочитаниот начин на плаќање. Некои од популарните методи во Betsafe вклучуваат:

 • PayPal
 • Скрил
 • Нетлер
 • Банкарски трансфер
 • Виза
Total score8.6
Добрите
+ Обложување во живо
+ Најдобри софтвери за избор
+ Голема разновидност на методи за депонирање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Jackpot Roulette
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (60)