Betsson

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Бетсон е казино кое датира од 1963 година кога Бил Линдвол и Ролф Лундстром го основаа AB Restaurang Rouletter кој дистрибуираше слот машини до рестораните во Шведска. Компанијата подоцна беше преименувана во Cherryföretagen AB. Компанијата го доби името Бетсон во 2006 година.

Важат одредбите и условите.
Betsson

/betsson/about/

Games

Во казиното Betsson, можете да најдете различни игри за играње без разлика на вашата желба. Имаат по нешто за секого. Добрата вест е што откако ќе ја креирате вашата сметка, можете да ги пробате нивните игри во демо-режим. Не треба да вложувате депозит и сеуште можете да видите како функционира играта и дали е тоа вашата шолја чај или не.

Withdrawals

Повлекувањето во казиното Betsson е направено толку едноставно што не мора да поминувате низ никакви проблеми. Сè што треба да направите е да го потврдите вашиот идентитет пред да можете да направите повлекување.

 Доколку не ги испратите вистинските документи, времето за повлекување ќе ви биде продолжено.

Просечни времиња на повлекување на Betsson:

  • Е-паричници: 0-1 час
  • Плаќања со картички: 2-5 дена
  • Банкарски трансфери: 2-5 дена
  • Време на чекање: 0-24 часа

Bonuses

Бонусот во Betsson е многу едноставен, но има неколку чекори низ кои треба да поминете пред да го добиете. Мора да депонирате 10 и 75 долари и казиното ќе одговара на таа сума 100%.

Payments

Бетсон е еден од најдобрите онлајн казино платформи кои имаат возбудливо казино во живо и слотови. Играчите уживаат во казино игрите од преку 100 провајдери на софтвер, како што се IGT наслови и Blueprint Gaming. Откако ќе го направат првиот депозит во казино, играчите можат да уживаат во бесплатни вртења и бонус за добредојде.

Коцкарите го добиваат најдоброто искуство за играње со учество на редовни турнири. Играчите кои ја користат оваа платформа уживаат и во наградни извлекувања, падови на готовина и поголеми добивки! Кредитни картички, е-Паричник и дебитни картички се популарни начини на плаќање во Betsson. Затоа, играчите можат да користат Mastercard за да ги финансираат своите сметки за обложување. Обложувачите кои не се сигурни за нивните полесни опции за плаќање може да контактираат со касиерите во Betsson.

Account

Ако сакате да играте во казиното Betsson, прво треба да креирате сметка. Ова е многу едноставна процедура каде што треба да споделите некои лични информации со казиното пред да започнете да ја користите вашата сметка.

Mobile

Мобилното обложување е достапно во казиното Betsson и можете да преземате апликации и за iOS и за Android уредите. Добрата вест е што веб-локацијата е целосно компатибилна со мобилни телефони, па ако не сакате да преземете апликација, можете да го посетите казиното користејќи го вашиот прелистувач.

Tips & Tricks

За некои играчи, коцкањето е форма на уметност. Тие поминуваат толку многу време играјќи што стекнуваат знаење што само тие можат да го споделат со светот. Значи, ако сте тотален почетник, треба на некој начин да се потпрете на информациите што овие играчи треба да ги споделат со вас.

Live Casino

Казиното во живо е врвното искуство што треба да го има секој коцкар. Што е подобар начин да поминете некое време во удобноста на вашиот дом играјќи онлајн игри со дилер во живо и вистински луѓе. Казиното во живо го имитира искуството што би го имале во копнено казино.

Најпопуларните казино игри во живо во Betsson

  1. Блек Џек во живо
  2. Рулет во живо
  3. Спортско обложување во живо

Promotions & Offers

Ве чекаат многу задоволства, во форма на бонуси и промоции, откако ќе се регистрирате во казиното Betsson. И уште повеќе, има огромен број бесплатни вртења достапни за вас откако ќе почнете да вложувате депозити на вашата сметка.

Responsible Gaming

Во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка во казиното Betsson, ве советуваме да ја ограничите вашата сметка. На овој начин имате контрола врз вашето време и пари. Ајде да станеме вистински, коцкањето може да биде толку забавно и лесно може да се занесете. Но, ако добиете известување дека сте поминале одредено време на страницата, или сте ги потрошиле парите што сте ги доделиле за одредено време, можете да го преиспитате вашиот следен потег. Значи, поради таа причина, можете да изберете да ги ограничите вашите максимални депозити. Ако во секое време ви треба поддршка, ве молиме посетете ја BeGambleAware.org за поддршка.

Во случај да се премислите, можете да ги промените границите што сте ги поставиле. Имајте на ум дека зголемувањето на лимитот ќе има ефект само по 24 часа, додека намалувањето на лимитот ќе има ефект веднаш.

Играчите од Шведска мора да избираат дневни, неделни и месечни депозити.

Software

Betsson казиното се напојува од многу различни реномирани провајдери на софтвер. Ова значи дека ова казино не носи само квантитет, туку и квалитет. Еве список на сите провајдери на софтвер:

Support

Претставниците на Betsson Casino се професионални и помагаат и можете да ги контактирате во секое време. Тие ќе ве водат низ вашиот проблем и ќе ви помогнат да го решите. Постојат различни начини на кои можете да ги контактирате и нема да морате да чекате долго.

Deposits

Прво треба да креирате сметка во казиното Betsson за да можете да уплатите. Кликнете на копчето „Депозит“ на врвот на почетната страница и изберете го претпочитаниот начин на плаќање од списокот. Имајте на ум дека некои начини на плаќање може да не се достапни во вашата земја.

Security

Betsson казиното ја става довербата на нивниот клиент многу високо на нивната листа на приоритети. Тие ги следат сите протоколи кога станува збор за заштита на нивните клиенти. Тие користат 128-битна SSL шифрирање за да ги заштитат вашите лични и финансиски детали, а сите нивни игри користат RNG и редовно се ревидирани од трета компанија.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Бетсон во нашите ЧПП.

Affiliate Program

Ако сакате да станете дел од програмата Betsson Group Affiliates, треба да се регистрирате за партнерска сметка. Постапката е прилично едноставна каде што треба да пополните некои лични податоци и да ја испратите апликацијата на преглед.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
СофтверСофтвер (41)