Бетсон казино

Новости

2021-03-06

Бетсон е едно од оние казина кои повеќе не треба да се презентираат. Основана во 2001 година, ова онлајн казино моментално ужива екстремна популарност. Секој играч кој ги истражува најдобрите онлајн казина во моментот ќе најде барем еден преглед на Betsson Casino. Како ги освои срцата на играчите и зошто треба да му веруваат?

Бетсон казино

Игри

Кога казиното собира стотици популарни и успешни програмери, играчите можат само да се радуваат. Ова значи дека опсегот на понудени игри и нивниот квалитет нема да ве разочараат. Ова е токму она што го гледаме во казиното Betsson. Тандеркик, NetEnt, Microgaming, Evolution Gaming, застапени се сите најдобри провајдери во моментот. Резултатот е импресивна концентрација во едно казино од најдобрите игри на планетата, како што се Ring the Bells, Immortal Romance, Cowboy Treasure, Jazz of New Orleans, The Dark Knight Rises, Bridesmaids, Gonzo's Quest, Jack Hammer, Mega Fortune, Hall of Gods, Blood Suckers 2, Mega Moolah и многу други.

Betsson, како и неговите конкуренти, нуди не само автомати за игри на среќа. Љубителите на игри на маса нема да се чувствуваат измамени. Се нудат рулет, покер, блек џек, бакара и многу други. Сакате да ги доживеете истите сензации како во вистинско казино? Ништо не може да биде полесно. Играчот ќе ја најде својата среќа во една од многуте казино соби во живо. Како и кај игрите на маса, опсегот на понудени игри е доволно широк за да ги исполни очекувањата дури и на најтемпераментните играчи.

Начини на плаќање

Мора да се признае дека тоа е слабата точка на Бетсон. Жичен трансфер, кредитни картички (Visa Mastercard), Neteller, Paysafecard, Skrill и Ukash се само некои опции за депозит и повлекување достапни во ова онлајн казино. Дефинитивно има простор за подобрување. За среќа, казиното ја надоместува оваа слабост со прекрасен лимит за повлекување. Неколку казина им дозволуваат на своите играчи да повлечат до 50.000 долари дневно.

Бонус

Ако има еден аспект што не остава рамнодушен ниту еден играч, тоа е бонуси. Колку е подарежливо казиното, толку повеќе играчи ќе сакаат да се пријават. Не, ова дефинитивно не е место за да добиете бонус за добредојде од 2.000 долари. Тоа е далеку поскромно. Ова казино нуди 100% враќање на готовина на првиот депозит со лимит од 150 долари. Тоа не е огромна сума, но најдобриот дел е што откако ќе се пријавите, коцкарот ќе добива бонуси и подароци секоја недела. Да не зборуваме за повеќекратни бесплатни вртења.

Поддршка за корисници и безбедност

Најтешкиот дел, особено за почетниците, е довербата во казиното во кое играат. Кога слободно ги давате вашите лични податоци на казино, од вас се очекува да ги чувате безбедни и да не ги пренесувате на други. Ова е случај во ова казино. SSL шифрирањето гарантира оптимална заштита на финансиските информации на клиентите.

Betsson казиното е посветено не само на заштита на финансиските информации на клиентите, туку и на исполнување на сите нивни потреби. Ако имате проблем, можете да контактирате со казиното 24 часа на ден, 7 дена во неделата преку разговор или е-пошта. Одговорот е секогаш брз. На разговорот, нема да мора да чекате со часови. Обично има бесплатен оператор. Достапна е и телефонска линија.

Ако играчот се чувствува изгубен во светот на онлајн казината, дури и ако никогаш не прочитал a Бетсон преглед, тој може да добие со започнување на неговата потрага во казиното Betsson.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости