Betsson - About

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Бетсон е казино кое датира од 1963 година кога Бил Линдвол и Ролф Лундстром го основаа AB Restaurang Rouletter кој дистрибуираше слот машини до рестораните во Шведска. Компанијата подоцна беше преименувана во Cherryföretagen AB. Компанијата го доби името Бетсон во 2006 година.

Важат одредбите и условите.
Betsson

Казиното ја доби наградата за најдобра услуга за клиенти на престижниот 10-ти годишен преглед за еИгри (EGR) во Лондон. Оваа награда ја освојуваат четврта година по ред. Во јануари 2020 година, компанијата претрпе прекршување на податоците, но тие успеаја да го решат проблемот многу брзо и ниту една од нивните информации за клиентите не беше протечена.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Betsson Casino е BML Group Ltd Casinos, а нивниот сегашен извршен директор е Pontus Lindwall.

Број на лиценца

Betsson казиното е лиценцирано и регулирано во Малта од страна на Орган за игри на среќа на Малта под лиценца број MGA/CRP/108/2004.

Казиното нуди различни типови на игри и некои од овие игри не се регулирани со MGA, но наместо тоа, тие имаат лиценци сами по себе:

  • Игрите Леандер се лиценцирани од Комисијата за коцкање на Велика Британија под лиценца број 39305 на Xterra Holdings Ltd.
  • Игрите од IGT се лиценцирани од Комисијата за коцкање на Велика Британија под лиценца број 41794 за International Game Technology Plc.
  • Игрите од Blueprint се лиценцирани од страна на Комисијата за коцкање на Велика Британија под лиценца број на Blueprint Gaming Limited 000-006516-R-315838-015.

Ако ви требаат дополнителни информации во врска со лиценците на казиното, можете да ја контактирате Поддршката за корисници и таа ќе ви обезбеди сè што треба да знаете.

Игрите за жителите на Велика Британија и Северна Ирска се регулирани од страна на Комисијата за коцкање на Велика Британија (број на сметка 39579).

Игрите за жителите на Шведска се лиценцирани и регулирани од страна на Шведската управа за коцкање под предмет број 18Li7371.

За жителите на Република Ирска кои се клиенти на Sportsbook, игрите се лиценцирани со лиценца број 1011286 и се регулирани од регулаторните тела на Република Ирска.

Каде е базиран Бетсон?

Казиното е со седиште во Малта и нивната моментална адреса е Ta' Xbiex Seafront, Ta' Xbiex, XBX 1027, Malta.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)