Betsson - Account

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Ако сакате да играте во казиното Betsson, прво треба да креирате сметка. Ова е многу едноставна процедура каде што треба да споделите некои лични информации со казиното пред да започнете да ја користите вашата сметка.

Креирањето сметка е многу едноставно. Треба да отидете на веб-страницата на казиното и во десниот агол кликнете на „Креирај сметка“. Сите детали што треба да ги внесете на следната страница треба да бидат точни. Треба да го користите вашето вистинско име, адреса, земја и датум на раѓање.

Откако ќе го направите ова, можете да отидете на вашата сметка и да се упатите на страницата за депозит и да го побарате вашиот бонус за добредојде. Ова е моментот кога започнува целата забава.

Процес на верификација

Процесот на верификација е клучен чекор кога ја креирате вашата сметка. Казиното треба да го потврди вашиот идентитет поради регулативата и директивите за спречување на перење пари. Можете да го потврдите вашиот идентитет со испраќање на некои документи, вклучително и копија од вашиот пасош, национална лична карта, сметка за комунални услуги и копија од извод од банка.

Најава за сметка

Најавувањето на вашата сметка се врши кога ќе кликнете на копчето Најави се во горниот десен агол. Ова е местото каде што ги внесувате вашето корисничко име и лозинка.

Во случај да сте го заборавиле вашето корисничко име или лозинка, треба да отидете на страницата за најавување и да кликнете на врската Заборавив корисничко име или лозинка. Ќе треба да ја внесете вашата е-пошта или корисничко име за да ги вратите информациите за најавување.

Бонус за нова сметка

Секој нов играч во казиното Бетсон ќе добие колосален бонус за добредојде од 100 долари. За да ја побарате вашата понуда за добредојде, треба да ги следите овие едноставни чекори. Прво, треба да креирате сметка во казиното и да направите првичен депозит од најмалку 10 долари. Откако ќе го направите тоа, средствата од бонус веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Сепак, има некои барања што треба да ги исполните кога барате бонус за добредојде. Бонусот мора да се обложи 35 пати пред да можете да направите повлекување.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)