Betsson - Bonuses

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Бонусот во Betsson е многу едноставен, но има неколку чекори низ кои треба да поминете пред да го добиете. Мора да депонирате 10 и 75 долари и казиното ќе одговара на таа сума 100%.

Откако ќе го добиете бонусот за добредојде, имате 30 дена да го исчистите. Сепак, постојат одредени работи што треба да ги имате на ум кога станува збор за овој бонус. Мора да ставате облози со минимален коефициент од 1,5. Кога ќе го завршите бонусот, ќе добиете е-пошта од казиното што ви нуди втор бонус. Повторно, овој пат треба да депонирате 10 и 50 долари, а казиното ќе одговара на таа сума. Овој бонус исто така мора да се обложи 10 пати со минимален коефициент 1,5.

Бонус за лојалност

Во казиното Betsson, постои програма за лојалност на покер за сите кои уживаат во оваа игра. Можете да играте игри со готовина или турнири и ќе собирате поени за лојалност и откако ќе ги соберете тие поени ќе добиете награди. Значи, генерално, колку повеќе играте, толку повеќе поени ќе добивате/ поените за лојалност ќе го одредат вашето ниво на лојалност и ќе ви помогнат да учествувате на турнири и да добивате повеќе бонуси и промоции. За да го задржите вашето ниво, треба да го достигнете потребниот износ на поени за лојалност секој месец. Ако не успеете да го сторите тоа, тогаш ќе испаднете едностепено. Во казиното Бетсон има 4 нивоа и тие се како што следува:

 • Бронзено ниво - Ќе треба да достигнете помеѓу 1 и 499 поени за ова ниво. Додека сте на ниво на бронза ќе добиете 10% кешбек.
 • Сребрено ниво - Ќе треба да достигнете помеѓу 500 и 999 поени за ова ниво. Додека сте на ниво на Сребрена, ќе добиете 15% поврат на готовина.
 • Ниво на злато - Ќе треба да достигнете помеѓу 1000 и 2999 поени за ова ниво. Додека сте на ниво Gold, ќе добиете 20% кешбек.
 • Ниво на ѕвезда - Ќе треба да достигнете повеќе од 3000 поени за ова ниво. Додека сте на ниво на Star ќе добиете 30% поврат на готовина.

Кога ќе соберете доволно поени и сакате да ги замените за готовина, единственото нешто што треба да направите е да отидете на табулаторот „Моја сметка“. Таму, можете да најдете целосен преглед на вашите поени што може да се впаричат и поени што не се исплатуваат. За да ги размените вашите поени, кликнете на „Откупи“. Само имајте на ум дека поените што сте ги заработиле ќе истечат за 180 дена по заработениот датум. Можете да разменувате на секои 30 поени за 1$ во готовина и згора на тоа, ќе добиете 30% поврат на готовина.

Бонус за повторно вчитување

Од време на време, казиното Betsson им подарува на играчите специјални зделки за бонуси што можат да ги искористат. Овие понуди доаѓаат во форма на бесплатни вртења или бонус за натпревар на износот што тие го депонираат.

Секој нов плаќач во казиното има право на 100% бонус за депозит за прв пат кога ќе создаде нова сметка и ќе направи депозит. На овој начин можете да добиете до 100 долари. Уште повеќе, има специјални дневни бонуси кои ќе ја подобрат вашата игра секој ден од неделата.

Натпревар со бонус за депозит

Ако сакате да го искористите многу дарежливиот бонус за добредојде во казиното Betsson, тогаш треба да креирате сметка и да го направите вашиот прв депозит. Толку е едноставно и ќе ја продолжите вашата игра со оваа понуда.

Highroller бонус

Во овој момент, високите ролери ќе мора да бараат и стандарден бонус. Нема бонуси или специјални зделки за високи ролки, но во иднина, ова може да се промени и ќе бидете соодветно известени.

Бонус за регистрација

Во моментот кога ќе се регистрирате во казиното, ќе почнете да заработувате бесплатни поени во казино. Секој нов играч веднаш ќе добие бонус за добредојде штом ќе го направи својот прв депозит. Казиното ќе одговара на која било сума што ќе ја депонирате до 100 долари. Можете да ги искористите парите од бонусот за да играте која било игра што ја сакате. Постојат услови за обложување што треба да ги исполните кога го барате овој бонус, а во овој случај тие се 35 пати.

Бонус за добредојде

Кога ќе се приклучите на Betsson казиното, ве чекаат не само еден, туку два 100% бонуси за депозит. Првиот пат кога ќе направите депозит, казиното ќе одговара на тој износ до 150 долари. По втор пат казиното ќе ви одговара на депозитот до 50 долари, што е добра зделка мора да признаеме. Побарувањето на бонусот е многу лесно. Треба да кликнете на „Земи бонус сега“ и да креирате сметка. Само изберете го вашиот бонус и направете депозит и добро сте да одите.

Имајте на ум дека оваа понуда е достапна само за играчи кои создале нова сметка во Betsoft Casino. Имате 30 дена да ги исполните условите за обложување на овој бонус откако ќе го добиете. Ако не ги исполните условите за обложување, преостанатиот износ ќе биде прогласен за одземен.

Оваа понуда не е достапна за играчи од следниве земји:

Албанија, Австралија, Австрија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Бразил, Бугарија, Хрватска, Чешка, Финска, Германија, Грција, Исланд, Израел, Јапонија, Казахстан, Македонија, Молдавија, Црна Гора, Норвешка, Перу, Полска, Романија , Русија, Србија, Словачка, Словенија, Шведска, Швајцарија, Турција, ОК и Украина.

Минималниот депозит што треба да го направите за да ја побарате понудата за добредојде е 10 долари.

Максималниот бонус за спортскиот бонус за добредојде е 75 долари, а штом ќе го исчистите овој бонус, ќе добиете е-пошта со вториот дел од бонусот за добредојде.

Облозите што се уплатени нема да се вбројуваат во барањата за обложување.

Понудата за добредојде е исклучена за играчи кои користат Skrill или Netteler за депозити.

Казиното го задржува правото да побара дополнителни документи за да го потврди вашиот идентитет или начинот на плаќање.

Бонус без депозит

Играњето одредена игра во казино без да вложувате депозит е нешто што секој играч ќе го цени. Поради таа причина, Бетсон редовно нуди бонуси без депозит. Само најавете се на вашата сметка и одете во промотивното лоби за да не пропуштите ништо.

Бонус код

Во времето кога казиното беше лансирано, тие користеа систем за бонус кодови. Секој нов член мораше да го внесе соодветниот код за бонус пред да може да бара бонус, а тоа беше правило и за постоечките членови.

Денес, работите се драстично променети и веќе нема техничка потреба за користење бонус кодови. Мораме да признаеме дека ова многу им ги олесни работите на клиентите, особено на новите кои сè уште се обидуваат да ги откријат работите.

Бетсон исто така тргна напред, и тие одлучија да го заменат системот во автоматски систем за бонуси и тоа значи дека повеќе не работат со бонус кодови.

Да земеме еден бонус што го нуди Бетсон за пример. Мора да обложите 100 долари на видео-слот машини и автоматски ќе добиете бонус за казино откако ќе го достигнете износот од 100 долари.

Единствениот начин на кој можете да ги добиете овие дарежливи бонуси е ако сте член на казиното. Затоа, од таа причина, ако сè уште немате сметка во Betsson, ви предлагаме да креирате. И кога ќе го направите тоа, можете исто така да се претплатите на нивниот билтен за да добивате приспособени понуди испратени на вашиот пат.

Правила за повлекување бонус

Секој бонус е достапен само еднаш по лице, семејство, домаќинство, адреса, адреса на е-пошта, број на кредитна картичка, банкарска сметка, телефонски број, компјутер/уред и/или IP адреса.

Бонусите за добредојде се достапни само за нови клиенти. Оние кои создаваат нова сметка во казиното и кои претходно немале сметка на страницата.

Во зависност од бонусот, но некои треба рачно да се активираат од вас. Можете да го направите ова откако ќе се најавите на вашата сметка и ќе го депонирате износот потребен за бонусот. Ако ги обложите паричните средства пред да го побарате бонусот, нема да можете да го активирате бонусот подоцна.

Бонусните средства што ќе ги добиете ќе бидат ставени во салдо на бонус и тие ќе бидат одвоени од вашето готовинско салдо. Откако ќе го добиете бонусот, сите ваши средства и добивките ќе останат како пари од бонус. Во овој момент, нема да можете да направите повлекување на некој од вашите средства. Откако ќе ги исполните барањата за обложување, вашето салдо ќе биде повторно достапно. Ова е моментот кога сумата од бонусниот биланс ќе се префрли на вашиот готовински биланс.

Имате временска рамка за исполнување на барањата за обложување. Неисполнувањето на барањата за обложување во дадената временска рамка може да резултира со губење на сите добивки.

Клиентите од Велика Британија и Северна Ирска можат да се повлечат од своето готовинско салдо кога сакаат. Ве молиме имајте на ум дека ако направите повлекување пред да ги исполните условите за обложување, средствата за бонусот и добивките од бонусот може да бидат изгубени.

Ако го откажете бонусот, ќе ги изгубите бонусните средства и сите добивки од него.

Казиното го задржува правото да одбие бонус на кој било играч или може да го смени бонусот доколку верува дека бонусот се злоупотребува или се појавиле технички проблеми.

Казиното редовно нуди промоции и бонуси за забавни цели. Во случај казиното да открие дека клиент ја злоупотребува понудата, казиното може да ја укине нивната сметка. Ако тоа се случи, казиното нема да биде одговорно да ги врати сите загуби направени од играчот.

Ако казиното забележи дека се злоупотребува бонус, може да ги преземе следните дејства:

 • Откажете ги сите добивки од бонус и бонус.
 • Играчите можеби нема да добиваат дополнителни бонуси.
 • Може да им бидат укинати сметките.

Еве список на работи кои се сметаат за навредливи, но не се ограничени на:

 • Имајќи повеќе од една сметка.
 • Поставување облози со ниска маржа.
 • Поставување облози кои го надминуваат максималниот дозволен влог.
 • Вложување облози на игри кои се исклучени од понудата.
 • Промена на вашата IP адреса или користење на VPN.

Максималниот износ што можете да го повлечете од вашиот бонус за добредојде штом ќе ги исполните условите за обложување е 100 долари.

Сите бонуси во казиното Бетсон имаат максимално ограничување на облогот што е 5 долари по игра или 0,50 долари по линија, или еквивалент на валута. Ако не го следите ова едноставно правило, ризикувате да ја затворите вашата сметка. Ова се стапките на конверзија за еквивалент на валута:

· SEK: 1 € = 10 kr

· NOK: 1 € = 10 kr

· GBP: 1 € = 1 фунти

· УСД: 1 € = 1 долар

· CZK: 1 € = 25 Kč

· PLN: 1 € = 4 Зл

Казиното може да одлучи во секое време да ги прегледа сите записи од вашата игра и трансакциите што сте ги направиле. Ако најдат доказ за нередовно играње, може да бидете дисквалификувани и вашата сметка да биде затворена и сите добивки да бидат одземени.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)