Betsson - Deposits

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Прво треба да креирате сметка во казиното Betsson за да можете да уплатите. Кликнете на копчето „Депозит“ на врвот на почетната страница и изберете го претпочитаниот начин на плаќање од списокот. Имајте на ум дека некои начини на плаќање може да не се достапни во вашата земја.

Постојат различни опции за плаќање достапни во казиното Betsson, вклучувајќи:

  • SKRILL – Ова е популарна опција за плаќање која нуди непосредни трансакции без да се применуваат никакви надоместоци. Минималниот износ што можете да го депонирате користејќи го овој метод е 10 долари.
  • Виза - Ова е популарна опција за плаќање која нуди непосредни трансакции со такса за услуга од 2,50%. Минималниот износ што можете да го депонирате користејќи го овој метод е 10 долари.
  • Interac - Ова е популарна опција за плаќање која нуди непосредни трансакции со такса за услуга од 2,50%. Минималниот износ што можете да го депонирате користејќи го овој метод е 10 долари.
  • Neteller – Ова е популарна опција за плаќање која нуди непосредни трансакции без да се применуваат никакви надоместоци. Минималниот износ што можете да го депонирате користејќи го овој метод е 10 долари.
  • Mastercard / Maestro - Ова е популарна опција за плаќање која нуди непосредни трансакции со такса за услуга од 2,50%. Минималниот износ што можете да го депонирате користејќи го овој метод е 10 долари.
  • Paysafecard - Ова е популарна опција за плаќање која нуди непосредни трансакции без да се применуваат никакви надоместоци. Минималниот износ што можете да го депонирате користејќи го овој метод е 10 долари.
  • ecoPayz - Ова е популарна опција за плаќање што нуди непосредни трансакции без да се применуваат никакви надоместоци. Минималниот износ што можете да го депонирате користејќи го овој метод е 10 долари.
  • Банкарски трансфер - Ова е популарна опција за плаќање што нуди време на трансакцијата помеѓу 2 и 5 работни дена без да се применуваат никакви провизии. Минималниот износ што можете да го депонирате користејќи го овој метод е 10 долари.

Код за бонус за депозит

Во казиното Betsson, можете да добиете неколку понуди за бонус без депозит што ќе ви овозможат да ги вртите ролните без да треба да вложувате депозит. Единственото нешто што треба да направите е секогаш кога ќе се најавите на вашата сметка да го проверите промотивното лоби за да бидете сигурни дека нема да пропуштите ништо добро.

Депозити на Пејпал

Paypal е еден од најпопуларните начини на плаќање што можете да го користите и за депозити и за повлекување. На Paypal му веруваат и казината и клиентите, а добрата вест е што е достапен во Betsson. Минималниот депозит што можете да го направите со овој метод е 15 УСД и не ви е дозволено да внесувате депозит поголем од 8.000 УСД.

Натпревар за депозит

Првиот пат кога ќе креирате сметка во Betsson и ќе депонирате средства на вашата нова сметка, имате право на бонус за депозит за натпревар. Ова е многу дарежлива понуда за добредојде што ќе ви помогне да ги започнете работите. Ќе добиете 100% бонус за депозит за совпаѓање до 200 долари.

Лимит на депозит

Максималниот депозит што можете да го направите во зависност од начинот на плаќање што го користите е некаде помеѓу 1000 и 2000 УСД.

Валута

Кога ќе се регистрирате во казиното, треба да изберете една валута за вашата сметка во зависност од земјата од која играте. Ова се достапните валути во Betsson Casino EUR, SEK, NOK, DKK, УСД, ГБП, CSK и PLN. Ако вашата локална валута не е достапна, тогаш можете да ја изберете онаа што најмногу ви одговара.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)