Betsson - Games

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Во казиното Betsson, можете да најдете различни игри за играње без разлика на вашата желба. Имаат по нешто за секого. Добрата вест е што откако ќе ја креирате вашата сметка, можете да ги пробате нивните игри во демо-режим. Не треба да вложувате депозит и сеуште можете да видите како функционира играта и дали е тоа вашата шолја чај или не.

Бакара

Бакара е многу популарна игра благодарение на фактот што е лесна за играње, а сепак нуди многу забава. Играта се игра само помеѓу банкарот и играчот. Играта има за цел да предвиди кој ќе има повисоки поени без да пропадне на крајот од натпреварот.

Картите од 2 до 9 имаат номинална вредност, кецовите имаат вредност од 1 и 10-ките, Џековите, Квинс и Кралевите имаат вредност нула.

Во Baccarat вредноста на картичките е малку поинаква бидејќи кога збирот ќе достигне две цифри, левата цифра се испушта. Да речеме дека имавте 7 и 8, што се додава на вкупната вредност од 15, а кога ќе се отфрли левата цифра ќе имате рака со вкупна вредност од 5.

Играта започнува така што играчот и банкарот добиваат по две карти. Откако ќе ги видите вашите картички, можете да одлучите кој би бил вашиот следен потег:

 • Кога играчот или банкарот има рака која е вкупно 8 или 9, тие имаат природна рака и мора да стојат.
 • Кога играчот има рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, тој мора да извлече уште една карта.
 • Кога играчот има рака со вкупна вредност помеѓу 6 и 7, тој мора да стои и не може да извлече друга карта.

Но, кога станува збор за правилата кои банкарот треба да ги следи, тие се малку посложени, мора да признаеме. Затоа, ајде да се обидеме да ги објасниме.

 • Кога играчот не извлече трета карта, банкарот ќе игра со истите правила како играчот. Ќе извлечат уште една карта ако имаат рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, а ќе стојат ако нивната рака е со вкупна вредност од 6 или 7. Но, кога играчот ќе извлече трета карта, тогаш постои различен сет на правила за банкарот и што тие треба да прават.
 • Кога картичките на банкарот се со вкупна вредност помеѓу 0 и 2, тој мора да повлече друга картичка.
 • Кога банкарот има 3, тие ќе извлечат уште една картичка освен ако третата картичка на играчот не е 8.
 • Кога банкарот има 4, тие ќе извлечат друга карта освен ако третата картичка на играчот не била 0, 1, 8 или 9.
 • Кога банкарот има 5, тие ќе извлечат уште една картичка ако третата картичка на играчот била 4, 5, 6 или 7.
 • Кога банкарот има 6, тие ќе извлечат уште една картичка ако третата картичка на играчот била 6 или 7.
 • Кога банкарот има рака со вкупна вредност од 7, тие мора да стојат.

Постојат 3 начини да се обложите кога играте Baccarat. Може да се обложите на банкарот и ако раката на банкарот победи тогаш ќе добиете исплата од 1:1. Овој облог доаѓа со провизија од 5%, така што ако се обложите 100 долари, а банкарот победи, ќе ја добиете таа исплата од 95 долари, а исто така и вашиот оригинален облог од 100 долари.

Кога ќе се обложите на играчот, ќе добиете исплата 1:1, доколку играчот победи.

Кога ќе се обложите на нерешено и ќе победите, ќе добиете исплата од 8:1. Како што можете да видите, овој облог нуди најдобра исплата, но во исто време овој облог е најризичен бидејќи ретко се случува, но сепак, тоа е можно.

Совети и стратегија за играње Baccarat

За волја на вистината, Бакара е игра на среќа и ништо не можете да направите за да го промените исходот од резултатот. Сепак, постојат работи што можете да ги направите кога станува збор за оваа игра, а тоа е да играте паметно. Можете да ги изберете облозите што ги ставате на пример. Рековме претходно дека облогот за нерешено ретко ќе се случи, па можеби треба да го избегнете тој облог за почеток.

Процеп

Во казиното Betsson, можете да најдете стотици онлајн слотови да играш. Без разлика која е вашата претпочитана тема, веројатно има нешто за вас. Уште повеќе, ако сè уште не сте сигурни за овие игри или сакате да видите како функционираат функциите, можете да ја испробате играта бесплатно. Казиното ќе ве награди со виртуелни монети што можете да ги користите за да играте која било игра што ја сакате. Единствениот недостаток овде е што не можете да ги повлечете добивките на крајот од сесијата на играта.

Има неколку работи што треба да ги земете предвид кога избирате игра за играње, бројот на макари и бројот на симболи. Имено, колку повеќе макари има играта, толку е поголема веројатноста да победите. Слотовите со најмалку 5 ролни имаат повеќе линии за плаќање, а ако се обложувате преку повеќе линии за плаќање, имате повеќе шанси да победите.

Кога станува збор за наградите, постојат два вида џекпот што ги нуди секоја игра со слот, фиксен џекпот и прогресивен џекпот. Кога играте слот со фиксен џекпот, имате можност да освоите фиксна сума ако ги добиете вистинските симболи, додека, прогресивниот џекпот има награда што се зголемува со секое вртење. Мал дел од секој облог што го ставате оди во износот на џекпотот додека не се добие џекпотот.

покер

покер е игра на маса која ја играат многумина. Играта е со нас веќе некое време и е омилена рекреативна активност на многу играчи. Откако ќе ги добиете картите кога играте покер, на вас зависи да ја одредите силата на вашата рака и соодветно да се обложите. Победникот ги зема сите пари на крајот од раката.

Texas Hold'em Poker е наједноставната форма на игра и ако сте почетник треба да започнете со неа. Ова е верзија на играта со седум карти, а играта започнува со поделени по две карти на секој играч. Играчот кој седи лево од дилерот става мала ролетна, што е принуден облог со однапред одредена сума. Играчот што седи до играчот кој го става малиот слеп треба да го стави големото врзување. Ова е направено со причина, а тоа е играчите да го поминат првиот круг пред да го подигнат антето во вториот. Следното коло се нарекува „флоп“ и вклучува три карти кои се положуваат проследени со обложување. Рундата по „флопот“ се нарекува „вртење“ и вклучува ставање уште една карта проследена со обложување. „Реката“ е последното коло кое вклучува ставање на друга карта, проследено со обложување, а потоа сите играчи ги покажуваат рацете и носителот на најсилната рака со пет карти е победник.

Бинго

Во казиното Betsson, можете да ги најдете и двете топки од 90 бинго и варијанта на бинго со 75 топки. Ова се стандардните бинго игри со кои се запознаени повеќето играчи. Некои од најпопуларните игри вклучуваат 90 игри со бинго со топки, како што се Free Bingo, Diamond, 5 Cent и Tornado, и 75 Bingo игри со топка како Strawberry Place, Glitter Bingo и Pop.

Кога сакате да играте, само кликнете на „Играј Бинго“ и ќе бидете насочени кон тековната игра што е во тек. Играчите кои веруваат дека овие игри се малку бавни за нив, можат да пробаат турбо бинго. Брзината на турбо бингото е помножена со два и можете да уживате во поголема акција од вообичаеното.

Блек Џек

Блек Џек е казино игра со едноставни правила која ќе понуди часови и часови забава. Идејата овде е да се победи раката на дилерот со тоа што има рака поблиску до 21 од дилерот, без да пропадне.

Првото нешто што треба да го знаете кога станува збор за Блек Џек е вредноста на картите. Сите карти меѓу 2 и 10 ја имаат нивната номинална вредност, додека Џек, Квинс и Кралеви имаат вредност од 10. Асовите можат да бидат или 1 или 11. Ќе ја одредите вредноста на кецот, во зависност од картата што веќе ја имате. Ако кесот е ценет како еден, имате мека рака, а ако кесот е ценет како единаесет имате тврда рака.

Играта започнува така што вие и дилерот добивате по две карти, а една од картите на дилерот ќе биде свртена нагоре. Откако ќе ги видите вашите картички и картичката на дилерот, можете да одлучите кој ќе биде вашиот следен потег. Можете да стоите и да не примате карти или можете да погодите и да добивате дополнителни картички.

Имате и опција за двојно намалување, што значи дека ќе го удвоите вашиот облог и ќе добиете уште една карта. Ако вашата рака не може да се подобри со дополнителни картички, можете да се предадете и да добиете половина од вашиот облог назад.

На крајот од рундата, ако вредноста на вашите карти е 21, ќе освоите блек џек без разлика на картите на дилерот. Исплатата за оваа рака е 3:2.

Ако вкупната вредност на вашите картички надмине 21, ќе се распаднете и ќе го изгубите вашиот облог.

Ако вредноста на вашата картичка е помала од 21, но ја надминува вредноста на картичките на дилерот, ќе добиете рамномерна исплата на пари од 1:1.

Ако и вредноста на раката на дилерот и вашата се исти, ќе го добиете вашиот облог назад.

Блек Џек Стратегија за почетници

Ако ја имате најдобрата стратегија кога играте Блек Џек онлајн, можете да ја намалите предноста на куќата на само 0,5% од 5%, што е огромна работа. За да ги започнете работите, треба да ја научите основната стратегија на блек џек.

Има збир на правила кои можете да ги примените во вашата игра за секоја рака што ја имате. Ќе започнеме со објаснување како треба да играте рака без кец, позната и како тврда рака.

 • Ако имате рака со вкупна вредност од 8, удирањето е најдобрата опција за вас.
 • Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 13 и 16, ударот е најдобрата опција за вас, освен ако дилерот има рака со вкупна вредност од 2 до 6.
 • Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 17 и 21, стоењето е најдобрата опција за вас.

Кога имате кец на десетка или мека рака, во овој случај има различни правила:

 • Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 13 и 15, најдобрата опција за вас е да погодите.
 • Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 16 и 17, најдобрата опција за вас е да погодите, освен ако дилерот има рака со вкупна вредност помеѓу 2 и 6. Во овој случај, треба да се удвоите.
 • Кога имате рака со вкупна вредност од 18, вашата акција ќе ја одреди дилерот. Ако дилерот има рака со вкупна вредност помеѓу 2 и 6, треба да се удвои. Кога дилерот има рака со вкупна вредност од 7, треба да стоите. Кога дилерот има рака со вкупна вредност од 9, 10 или 11, треба да погодите.
 • Кога имате рака со вкупна вредност помеѓу 19 и 21, треба да стоите.

Двојно надолу

Удвојувањето е карактеристика во блек џек што може да донесе брз профит на вашиот пат. Но, мораме да кажеме дека ова е ризичен потег и треба да бидете дополнително внимателни. Значи, да видиме што е удвојување. Кога ќе ги добиете првите две карти, можете да изберете да примите уште една картичка и да го удвоите вашиот првичен облог.

Во овој момент, веројатно се прашувате кога можете да го преземете овој ризичен потег. Основното правило овде е дека треба да се удвои ако имате кец на десетка и ниска вредност на картата, а дилерот има рака со вкупна вредност од 5 или 6.

Ако имате рака со вкупна вредност од 10 или 11, тогаш треба да се удвоите. Постои голема можност да погодите карта со висока вредност и да победите во кругот. Од друга страна, не е паметно да се удвои ако имате рака со вкупна вредност над 11, затоа што на тој начин се зголемуваат шансите за разбивање на раката.

Разделување на парови

Ако совладате како и кога да поделите парови, драстично ќе ги подобрите вашите шанси за победа во Блек Џек. На овој начин лесно можете да ја претворите загубената рака во победничка.

Кога ќе примите две карти со иста вредност, можете да изберете да ја поделите раката. На овој начин ќе создадете две нови раце со посебен облог за секоја рака. Има некои парови кои секогаш треба да ги разделите, а некои не.

Ако добиете две картички со иста вредност, тоа значи дека имате пар и можете да ги поделите ако сакате. На овој начин ќе создадете две нови раце со посебен облог за секоја рака. Ова е исклучително важна блек џек стратегија што треба да ја разберете доколку сакате да имате успешна сесија. Сепак, има неколку работи што треба да ги запомните:

 • Секогаш разделувајте асови бидејќи на овој начин ќе имате две силни раце и во исто време ќе го намалите работ на куќата.
 • Ако имате пар 8-ки, исто така се смета за силен потег да ги поделите. Сепак, оваа приказна има две страни. Да речеме дека не ја делите раката, така што вкупната вредност на вашата рака би била 16, што е релативно слаба рака. Дури и ако погодите, има поголеми шанси да пропаднете наместо да добиете ниска карта. Но, ако одлучите да го поделите парот, тогаш добивате втора можност да го освоите кругот.
 • Никогаш не треба да ги делите картичките со лице и 10-ките. Овие картички ќе ви дадат вкупна вредност од 20 што е толку блиску до 21, така што овде треба само да го победите дилерот.

Многу е можно да ја претворите победничката рака во губитничка ако поделите парови.

Никогаш не треба да делите пар картички со ниска вредност бидејќи ова нема никаква смисла и ќе реплицирате само лоша рака.

Рулет

Рулетот е игра каде што не е премногу тешко да се свртиш. Масата за рулет има два секции за обложување, каде што долгата табела за обложување е за внатрешни облози додека широката маса е за надворешни облози. На врвот на табелата е крупието, а веднаш до него е дилерот кој го врти тркалото.

Општо земено, постојат два најчесто користени типа на тркала за рулет во живо и многу различни варијации на играта.

Европски рулет

Ова тркало се состои од 37 индивидуални џебови од 0 до 36, а куќниот раб за ова тркало е 2,7%.

Американски рулет

Ова тркало се состои од 38 џебови со дополнителен џеб од 00, а куќниот раб за ова тркало е 5,26%.

Кога ќе ги погледнете двете тркала, тие се речиси исти и дека еден дополнителен џеб на Американскиот рулет воопшто не е впечатлив. Но, главната разлика е во работ на куќата, а тоа привлекува различни типови на играчи. Оние кои претпочитаат подобри шанси го избираат европското тркало, а оние кои сакаат повеќе предизвици го избираат американското тркало.

Постојат два вида на облози внатре и надворешни облози. Внатрешните облози се облози на единечни броеви и можете да направите неколку различни:

 • Стрејт облог – е облог на еден број со коефициент 35:1. Ова значи дека ако точно го предвидите бројот, ќе добиете 35 $ за облог од 1 $.
 • Сплит облог – е облог поставен на два соседни броја со исплата од 17:1. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на линијата што ги дели двата броја.
 • Уличен облог – е облог поставен на три броја по ред со коефициент 11:1.
 • Облог од агол - е облог на четири одделни броеви со коефициент 8:1.
 • Линиски облог – е облог поставен во два реда со шест одделни броеви со коефициент 5:1.

Надворешните облози, од друга страна, се ставаат на групи на броеви. Постои низа надворешни облози што можете да ги поставите и тие се како што следува:

 • Црвено / Црно – е облог на црвени или црни броеви. Шансите на овој облог се 1:1.
 • Чудно / парно - е облог за тоа дали топката ќе слета на парен или непарен број. Шансите на овој облог се 1:1.
 • Високо / Ниско – е облог каде што предвидувате дали топката ќе слета на број помеѓу 1-18 ниски броеви или високи 19-36.
 • Десетици - е облог каде што избирате група од 12 броеви низ табелата. Шансите на овој облог се 2:1.
 • Облог во колона – е облог поставен на една од внатрешните колони за обложување. Шансите на овој облог се 2:1.

Спортско обложување

Во казиното Betsson, можете да најдете цела низа различни игри на кои можете да се обложувате, без разлика дали сте љубител на фудбал или кошарка или дури и крикет. Ќе најдете нешто за вас, нешто во што би уживале. Многу различни настани се случуваат во текот на годината, но фудбалот е убедливо најпопуларниот спорт за обложување.

Совети за спортско обложување

Кога станува збор за спортско обложување, ве советуваме да се држите до спортовите со кои најмногу сте запознаени. Ако сакате да пробате нешто ново, тогаш треба да се запознаете со различните типови пазари. Во казиното Betsson, има повеќе од стотици различни типови пазари, па би било добра идеја прво да се запознаете со основните и да го земете од таму.

Ако го изберете Betsson, треба да знаете дека е една од најпознатите обложувалници наоколу со фер шанси и одлична услуга. Тие имаат повеќе од 50 години искуство, така што имаат за цел да ги обезбедат најновите функции и најдобрата услуга.

И почетниците и професионалните обложувачи се импресионирани од спортската книга. Успеваат да бидат присутни на сите големи спортски настани. Нивното лого може да се види на повеќе европски тимови низ различни спортови и настани.

Betsson Casino нуди покривање на сите големи спортски настани и во исто време, тие нудат обложување во живо на тенис, Формула 1 и многу повеќе.

За да најдете спорт за обложување, едноставно одете во спортската книшка од горното мени. Откако ќе изберете спорт, ќе има мени со различни лиги и типови за избор.

Она што го прави казиното Betsson да се истакнува во толпата е фактот што тие нудат живи коефициенти со секој пазар. Вие не само што можете да најдете популарни пазари, туку исто така можете да изберете различни пазари како 2Way до 10Way.

Имате можност за обложување пред натпреварот и обложување во живо со многу пазари за избор.

Игри со вистински пари

Забавата е најважната работа во казиното Betsson, и ако успеете да заработите пари додека се забавувате, тоа е само бонус. Имате можност да ги играте игрите и бесплатно. Ова е одличен начин да се запознаете со софтверот и карактеристиките што одредена игра ги нуди. Но, штом ќе одлучите да играте игри за вистински пари, можете да го видите вистинскиот потенцијал на казиното. Ве чекаат многу парични награди. Ве очекуваат многу различни промоции и ексклузивни понуди и секогаш постои шанса да добиете нешто дополнително кога играте за вистински пари.

слотови за казино

Кога станува збор за слотови за казино, можете да најдете сè што можете да замислите во казиното Betsson. Лобито на казиното е преполно со популарни видео слотови од некои од најдобрите провајдери на софтвер. И, ако сакате малку да ги зачините работите, можете да пробате прогресивни слотови за џекпот и да се надевате на исплата со седум цифри.

Игри на маса

Бројот на игри на маса што можете да ги најдете во казиното Betsson е огромен. Без разлика дали сте љубител на блек џек или рулет, бидете сигурни дека има многу варијации на вашата омилена игра за играње.

Видео покер

Видео покер е игра која ја комбинира брзината на слотови и вештините за играње покер. Можете да ја пробате оваа возбудлива игра и да освоите пари додека се забавувате.

Карти за гребење

Кога сакате да играте игра и да ја испробате среќата, но не сакате да се стресувате за различни правила, одговорот се картите за гребење. Треба само да ја платите таксата за влез и да ги изгребате панелите, толку е едноставно.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)