Betsson - Payments

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Payments

Бетсон е еден од најдобрите онлајн казино платформи кои имаат возбудливо казино во живо и слотови. Играчите уживаат во казино игрите од преку 100 провајдери на софтвер, како што се IGT наслови и Blueprint Gaming. Откако ќе го направат првиот депозит во казино, играчите можат да уживаат во бесплатни вртења и бонус за добредојде.

Коцкарите го добиваат најдоброто искуство за играње со учество на редовни турнири. Играчите кои ја користат оваа платформа уживаат и во наградни извлекувања, падови на готовина и поголеми добивки! Кредитни картички, е-Паричник и дебитни картички се популарни начини на плаќање во Betsson. Затоа, играчите можат да користат Mastercard за да ги финансираат своите сметки за обложување. Обложувачите кои не се сигурни за нивните полесни опции за плаќање може да контактираат со касиерите во Betsson.

начини за плаќање

Skrill, Neteller и Paypal се водечки начини на плаќање кога станува збор за онлајн коцкање. Кога ќе се упатите кон списокот на е-Паричник, ќе видите дека Neteller е првиот на него. Ова е одличен онлајн паричник кој ви овозможува да депонирате и повлекувате средства од вашата сметка. Уште повеќе, кога користите Нетлер како начин на плаќање, нема да мора да плаќате никакви такси.

Скрил е вториот е-паричник на листата. Овој начин на плаќање беше порано познат како Moneybookers и е одличен начин и за депонирање и за повлекување средства. Skrill, исто така, нема да наплатува никакви такси, што е уште една работа што играчите високо ја ценат. Skrill има нова функција наречена Skrill 1-Tap која ќе ви овозможи да префрлате средства на вашата сметка со само притискање на едно копче.

Пејпал е уште еден популарен начин на плаќање што сега е достапен во казиното Betsson. Овој е-паричник може да се користи за повлекување и депонирање средства без да се наплаќаат трошоци. Минималниот износ што можете да го депонирате е 15 УСД, а максималниот износ што можете да го депонирате е 8.000 УСД.

Други начини на плаќање се прифаќаат во казиното Betsson, како што се кредитни и дебитни картички и многу други.

Стратегија за готовина

Во Betsson, на играчите им е обезбедена функција за готовина која вклучува водич за тоа како да ја користат и да ги разберат клучните поими. Клиентите во онлајн казиното Betsson можат да ја користат опцијата за готовина во секое време без да чекаат да заврши натпреварот за да ги подигнат своите добивки.

Во моментов, обложувачите во Бетсон можат да заработат на одредени фудбалски натпревари, иако тоа е склоно кон промени. Ако играчите сакаат да заработат, тие можат да стават облози на натпревари кои се подобни за Cash Out. Потоа, кликнете на „Отвори облози“ и кликнете на опцијата „Исплати“ за да ја добиете вредноста достапна на нивните сметки.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)