Betsson - Responsible Gaming

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка во казиното Betsson, ве советуваме да ја ограничите вашата сметка. На овој начин имате контрола врз вашето време и пари. Ајде да станеме вистински, коцкањето може да биде толку забавно и лесно може да се занесете. Но, ако добиете известување дека сте поминале одредено време на страницата, или сте ги потрошиле парите што сте ги доделиле за одредено време, можете да го преиспитате вашиот следен потег. Значи, поради таа причина, можете да изберете да ги ограничите вашите максимални депозити. Ако во секое време ви треба поддршка, ве молиме посетете ја BeGambleAware.org за поддршка.

Во случај да се премислите, можете да ги промените границите што сте ги поставиле. Имајте на ум дека зголемувањето на лимитот ќе има ефект само по 24 часа, додека намалувањето на лимитот ќе има ефект веднаш.

Играчите од Шведска мора да избираат дневни, неделни и месечни депозити.

Зависноста од коцкање може да предизвика сериозни проблеми за секој што треба да се справи со ова сложено прашање. Коцкањето беше наменето да биде забавна и забавна активност и штом ќе почнете да се коцкате компулсивно, престанува да биде забавно и почнува негативно да влијае на вашиот живот.

Тест за самооценување

Ако сте загрижени дека развивате проблем со коцкањето, треба да го испробате тестот за самооценување на Бетсон. Ако резултатите се загрижувачки, тогаш ќе мора да преземете некои чекори кон вашето закрепнување. Овој тест е само упатство и резултатите од тестот ќе ви помогнат да ги разберете вашите навики за коцкање и ќе ви помогнат во решавањето на сите потенцијални проблеми со коцкањето. Значи, да започнеме, размислете за вашето однесување на коцкање во последните 12 месеци кога одговарате на прашањата и не можеме доволно да нагласиме дека треба да бидете искрени кога го правите тоа.

  • Дали се обложувате повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите?
  • Дали чувствувате потреба да се обложите со поголема сума на пари за да ја почувствувате истата возбуда како порано?
  • Дали некогаш се обидувате да ги вратите изгубените пари со коцкање уште малку?
  • Дали позајмувате пари за коцкање?
  • Дали некогаш сте продале нешто лично за да имате пари за коцкање?
  • Дали чувствувате дека можеби имате проблем со коцкањето?
  • Дали имате здравствени проблеми, како анксиозност или стрес, поради вашето коцкање?
  • Дали луѓето ви кажуваат дека имате проблем со коцкањето и ги критикуваат вашите навики за коцкање?
  • Дали некогаш се чувствувате виновни поради вашето коцкање?

Период на самоисклучување и разладување

Ако работите излегуваат од контрола и мислите дека треба да преземете некои посериозни чекори, тогаш ве советуваме да се исклучите од вашата сметка. За да го направите ова, треба да се најавите на вашата сметка и да отидете на страницата за исклучување. Жителите на Велика Британија и Северна Ирска, самоисклучувањето ќе важи минимум 6 месеци, а потоа мора да ја контактирате поддршката за корисници доколку сакате повторно да ја активирате вашата сметка. Жителите од други земји можат да изберат време кога сакаат да се самоисклучат од коцкањето.

Жителите на Велика Британија и Северна Ирска можат да ги искористат предностите на GAMSTOP која е бесплатна услуга која ќе ви овозможи самостојно да се исклучите од сите онлајн коцкарски компании во Велика Британија. Ако сакате да се регистрирате со GAMSTOP, ве молиме посетете www.gamstop.co.uk, Телефон: (+44) 0800 138 6518.

Жителите на Шведска можат самостојно да се исклучат од коцкање следејќи ја врската што се наоѓа во насловот на веб-страницата или преку страницата за одговорно коцкање. Можете да се регистрирате во Националниот регистар за самоисклучување и да се исклучите од сите компании за коцкање лиценцирани во Шведска.

Жителите од Велика Британија и Северна Ирска можат да изберат да се „оладат“ и да се одморат од коцкањето. Периодот на ладење може да се постави за 24 часа, 1 недела, 3 недели и 6 недели. Кога ќе заврши овој период, вашата сметка автоматски ќе се активира повторно.

Играчите од Шведска, исто така, можат да изберат да се разладуваат 24 часа со избирање на опцијата преку врската за самоисклучување што може да се најде во насловот на веб-локацијата.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)