Betsson Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Повлекувањето во казиното Betsson е направено толку едноставно што не мора да поминувате низ никакви проблеми. Сè што треба да направите е да го потврдите вашиот идентитет пред да можете да направите повлекување.

 Доколку не ги испратите вистинските документи, времето за повлекување ќе ви биде продолжено.

Просечни времиња на повлекување на Betsson:

  • Е-паричници: 0-1 час
  • Плаќања со картички: 2-5 дена
  • Банкарски трансфери: 2-5 дена
  • Време на чекање: 0-24 часа

Постојат различни начини на плаќање што можете да ги користите за да ги повлечете вашите добивки.

Виза – Ова е популарен начин на плаќање што се користи за повлекувања кои не наплаќаат никакви такси. Времето за повлекување е помеѓу 3 и 5 работни дена, а минималниот износ на повлекување е 20 долари.

Нетлер - Ова е популарен начин на плаќање што се користи за повлекувања кои не наплаќаат никакви такси. Времето на повлекување е моментално, а минималниот износ на повлекување е 20 долари.

Скрил - Ова е популарен начин на плаќање што се користи за повлекувања кои не наплаќаат никакви такси. Времето на повлекување е моментално, а минималниот износ на повлекување е 20 долари.

Банкарски трансфер - Ова е популарен начин на плаќање што се користи за повлекувања кои не наплаќаат никакви такси. Времето за повлекување е помеѓу 2 и 5 работни дена, а минималниот износ на повлекување е 20 долари.

Ecopayz - Ова е популарен начин на плаќање што се користи за повлекувања кои не наплаќаат никакви такси. Времето на повлекување е моментално, а минималниот износ на повлекување е 20 долари.

Повлекување бонус

Ако сте го направиле вашиот прв депозит и сакате да го побарате бонусот за добредојде, одете во Известувања > Бонуси. Кликнете на табулаторот за барање на горниот дел од екранот за да ги видите сите достапни бонуси. За да го активирате бонусот треба да кликнете на банерот за бонусот и да го побарате бонусот.

Ќе ве одведат во менито за депозит и ќе го изберете вашиот претпочитан начин на плаќање. Пополнете ги сите релевантни детали и средствата од бонус ќе бидат префрлени на вашето салдо речиси веднаш. Внимателно прочитајте ги одредбите и условите за секој бонус бидејќи некои бонуси можеби не се достапни за вашата земја на живеење, а други бараат одредени специфични методи за депонирање.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето на вашите добивки во казиното Betsson е многу едноставно. Откако ќе се најавите на вашата сметка, можете да кликнете на „Повлечете“ од паѓачкото мени.

Имајте на ум дека начинот на плаќање што го користевте за депонирање треба да се користи и за повлекување. Ако поради некоја причина не е достапно, тогаш можете да користите некој друг начин на плаќање. Најдете го оној што ви одговара и кликнете на логото.

Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете на следниот екран и кликнете на копчето Повлекување.

Пријавете се со ова онлајн казино и искористете ги предностите на лесното повлекување на онлајн казиното Betsson.

Total score7.9
Добрите
Лошите
- Ограничен број на методи за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (41)