Betwinner - Live Casino

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Live Casino

Betwinner нуди дури 17 различни лобија во казино во живо каде што можете да ја најдете играта по ваш избор. Повеќето од игрите во живо се обезбедени од Evolution Gaming и Netent, два од најдобрите развивачи на софтвер во индустријата за онлајн казино.

Betwinner соработува со различни провајдери на софтвер за да ги донесе игрите во живо со најдобар квалитет. Покрај Evolution Gaming и Netent, можете да најдете игри и од следните провајдери: Vivo, Pragmatic Play, Ezugi, BBIN, SA Gaming, Lucky Streak, Spade Gaming, Ho Gaming, E-Bet и Asia Gaming.

Бакара во живо

Baccarat е возбудлива игра што можете да ја играте во живо во казиното Betwinner. Оваа игра е и едноставна за учење и игра, но во исто време, додава возбуда на целото играчко искуство.

Има само три можни исходи, Банкарот ќе победи, Играчот ќе победи или раката ќе заврши нерешено. Имате опција да се обложите или на играчот или на банкарот. И, ако сте почетник, ви предлагаме да се држите подалеку од облогот за нерешено, бидејќи овој исход ретко ќе се случи. Играчите се привлечени од овој облог затоа што нуди највисока исплата, а ако имате среќа предлагаме да го направите тоа.

Две карти се делат и на играчот и на банкарот. Ќе ги добиете двете картички свртени нагоре и дилерот ќе има една од картичките свртени нагоре, а другата ќе биде свртена надолу. Идејата на играта е да се добие рака со вкупно 9, така што картите имаат малку различни вредности за играта.

Десетките и картите со лице вредат нула, асовите вредат 1, а картите од 2 до 9 имаат номинална вредност. Ако примите две картички што се собираат до двоцифрен број, тогаш првата цифра се испушта, а втората цифра ја покажува вредноста на вашата рака. На пример, ако добиете 7 и 5, што е вкупно 12, тогаш вашата рака вреди 2.

Ако првите две картички ги добиете вкупно 8 или 9, тогаш ова е природен бакара и вие сте победник на рундата, а истото важи и за банкарот.

Во некои случаи, вие и банкарот можете да добиете и трета картичка. Ти можешНе барајте трета карта како во Блек Џек, наместо тоа, дилерот ќе следи некои строги правила и ќе се занимава со трета карта само во некои специфични ситуации.

Ако имате рака која изнесува помеѓу 0 и 5, ќе добиете трета картичка. Ако имате рака која вкупно изнесува помеѓу 6 и 7, ќе стоите. Правилата за банкарот се малку потешки, но добрата вест е што не мора да ги знаете за да имате успешна рунда.

Играчот е првиот што ќе го заврши кругот, а откако ќе завршите со играњето, тој е дилероте редот. Правилата се исти за банкарот кога играчот стои.

Тие ќе добијат трета картичка на една рака вкупно помеѓу 0 и 5, а ќе стојат на рака која изнесува вкупно помеѓу 6 и 7. Но, ако играчот добие трета картичка, тогаш правилата за банкарот се следните:

 • Ако добиете трета картичка која е 9, 10, фајс-карта или кец, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е вкупно помеѓу 0 и 3, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 4 и 7.

 • Ако добиете трета картичка која е 8, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е вкупно помеѓу 0 и 2, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 3 и 7.

 • Ако добиете трета картичка која е 6 или 7, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е вкупно помеѓу 0 и 6, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно 7.

 • Ако добиете трета картичка која е 4 или 5, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е вкупно помеѓу 0 и 5, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 6 и 7.

 • Ако добиете трета картичка која е 2 или 3, банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака е вкупно помеѓу 0 и 4, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 5 и 7.

Блек Џек во живо

Блек Џек е многу популарна игра што може да ја играте во казиното Betwinner. Правилата на Блек Џек може да варираат од казино до казино, но откако ќе ги совладате основните правила, можете да играте која било варијација на играта.

Целта на играта е да се заврши играта со повисок збир од дилерот без да се надмине 21.

Играта се игра со повеќе палуби со карти, а вредностите на картите се малку различни за играта. Картите од 2 до 10 имаат номинална вредност, кецовите се вреднуваат со 1 или 11, а картите со лице се вреднуваат со 10.

Пред да започне играта, треба да се обложите, а откако ќе го направите тоа, дилерот ќе ви подели две карти и две за себе. Ако играте во казино, она што треба да го знаете е дека без разлика колку играчи има на масата, играте само против дилерот.

Кога ќе ги видите вашите картички и дилерот„Со карта треба да одлучите како да играте со рака. Имате на располагање неколку опции кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата рака. Можете да удирате или да стоите, а ова се некои од најкористените потези во Блек Џек.

Кога ќе погодите, ќе добиете уште една карта и се надевате дека ќе ја подобри вредноста на вашата рака. Дозволено е да удирате онолку пати колку што сакате. Кога стоите, тоа значи дека сте задоволни со раката што ја имате и не ви требаат нови карти.

Има некои други достапни опции, но тоа може да се разликува од игра до игра:

 1. Подели – кога ќе примите две карти кои се пар, ви е дозволено да ги поделите картите и да создадете две посебни раце. Ќе мора да ставите и втор облог, еднаков на вашиот првичен облог.

 2. Двојно надолу – ова е опција која е достапна откако ќе ги добиете вашите две картички. Ќе треба да ставите друг облог, не повисок од вашиот првичен облог и за тоа ќе добиете само една дополнителна картичка.

 3. Осигурување – ова е спореден облог што е достапен само кога дилерот покажува кец. Овој облог ќе ви овозможи да се пробиете дури и ако дилерот има блек џек.

 4. Предајте се – ако веруваш дека можешНе го победите дилерот, можете да изберете да се предадете. Ќе треба да ја свиткате раката и за тоа ќе ви биде вратена половина од влогот.

 5. Обложувајте се зад – ова е опција која е достапна во копнените казина. Кога масите се зафатени и го чекате вашето место, можете да се обложите на рацете на другиот играч.

Рулет во живо

Рулетот е веројатно една од највозбудливите игри што можете да ги играте во казиното Betwinner. На прв поглед, рулетот може да изгледа збунувачки, но откако ќе ги научите основите, можете да уживате во оваа спектакуларна игра.

Постојат три класични игри со рулет, американски, европски и француски рулет. Играта американски рулет се игра на тркало кое содржи 38 слотови, со броеви од 1 до 36 и една нула и двојна нула. Европскиот и францускиот рулет се игра на тркало со 37 слотови, со броеви од 1 до 36 и една нула.

Друг многу важен дел од играта е табелата каде што можете да ги ставите сите ваши облози. Облозите се поделени во две големи категории, внатрешни и надворешни облози. Ви предлагаме да ги научите различните видови облози што можете да ги ставате пред да одлучите да играте за вистински пари.

Ова се сите внатрешни облози што можете да ги поставите:

 • Стрејт облог е облог на единечен број кој нуди најголема исплата. Шансите правилно да го погодите овој облог се многу мали, па ако сте почетник, треба да се држите подалеку од директниот облог.

 • Сплит облог е облог на два броја кои се еден до друг на масата. Ако топката слета на кој било од двата броја, ќе добиете исплата.

 • Уличен облог е облог на три броја по ред. За да го направите овој облог, треба да ги поставите вашите чипови на надворешната линија од редот на кој сакате да се обложувате.

 • Влогот во агол е облог на четири броеви кои формираат квадрат на масата. За да го направите овој облог, поставете ги чиповите во центарот на четирите броеви.

 • Облогот со пет броеви е облог на еден од следните броеви 0, 00, 1, 2 или 3.

 • Облогот со шест линии е облог на еден од шесте броеви во два соседни редови.

 • Надворешните облози, од друга страна, се облози на поголема група на броеви. Шансите за победа на овие облози се скоро 50-50, но исплатите се многу помали во споредба со внатрешните облози. Ако сте почетник, ви предлагаме да се придржувате до овие облози барем додека не научите како функционира играта.

 • Црвено/Црно – ова е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб без разлика на бројот.

 • Чудно/Парно – ова е облог дека топката ќе слета или на непарен или парен број.

 • Високо/Ниско – ова е облог дека топката ќе слета или на низок или на голем број. Броевите од 1 до 18 се сметаат за ниски броеви, а броевите од 19 до 36 се сметаат за високи броеви.

 • Облогот Dozen е облог на првите 12, вторите 12 или третите 12 броеви.

 • Облогот во колона е облог на 12 броеви, но овој пат бројките не се по нумерички редослед.

Покер во живо

Тексас Холд`em е најпопуларната варијанта на покер и штом ќе научите како да ја играте, можете да се прилагодите на која било варијанта на покер таму. Можеби изгледа дека покерот е многу збунувачка игра. Вистината е дека основните правила се многу едноставни и штом ќе ги научите, треба да ја вежбате играта.

Секој играч на покер масата ќе добие две карти наречени „дупче карти“, по што следи рунда за обложување. Потоа, три заеднички карти се делат свртени, наречени Флоп, по што следи втор круг на обложување. Четвртата заедничка карта се нарекува Turn, а штом ќе се реши со неа, следи обложување круг.

Петтата заедничка карта се вика Ривер и по неа следи четвртиот и последен круг на обложување. Пресметка е кога секој играч кој сè уште е во игра треба да ја покаже својата најдобра рака со пет карти, а играчот со највисоко рангирана рака е победник во рундата.

Кога играте во копнено казино, на секој играч му се дели карта со лице нагоре за да одреди кој ќе биде првиот дилер. По секој круг, копчето за дилер се ротира налево.

Пред да се поделат картите се прават големите и малите слепи, кои се принудени облози за да започне играта да оди.

Играчот кој е првиот што дејствува е лево од големиот слеп. Ако сте тој играч, можете да изберете да дејствувате на еден од следниве начини:

 • Може да се јавите - ставете го тековниот облог.
 • Можете да ја свиткате раката без обложување.
 • Можете да го зголемите облогот и сите други играчи треба да го следат.

Откако ќе научите како функционира играта, следното нешто на кое треба да обрнете внимание е рангирањето на рацете.

Треба да го знаете рангирањето на рацете напамет пред да одлучите да играте за вистински пари бидејќи не сакате да отфрлите добра карта. Еве го рангирањето на рацете почнувајќи од највисоките:

 • Ројал Флеш - Ова е рака која се состои од следните карти A, K, Q, J, 10, сите во ист костум.
 • Стрејт Флеш - Ова е рака која содржи пет карти во низа, сите во ист костум.
 • Четири од еден вид - Ова е рака која содржи четири карти од еден ранг и една дополнителна картичка.
 • Фул хаус – Ова е рака која содржи три соодветни карти од еден ранг и две соодветни карти од друг ранг.
 • Флеш - Ова е рака која содржи пет карти од ист костум.
 • Стрејт - ова е рака која содржи пет карти со последователен ранг, но различни одела.
 • Три од еден вид - Ова е рака која содржи три карти од ист ранг и две неспоредливи карти.
 • Два Пар - Ова е рака која содржи две карти од ист ранг и уште две карти од друг ранг.
 • Еден пар - Ова е кога имате рака со две карти од ист ранг и три неспоредливи карти.
 • Висока картичка - Ова е рака со неспоредливи карти и само највисоката картичка е единствената вредна картичка.

Можете да играте Texas Hold`em како Limit, No Limit и Pot Limit. Во игрите со лимит, можете да се обложувате до однапред одредена сума која треба да биде еднаква на големата слепа. Во Pot Limit, можете да ја зголемите тековната сума во тенџерето и ништо повеќе. Во No-Limit можете да играте како сакате, можете да се обложувате колку сакате. На играчите им е дозволено да пријават „All In“ и да обложуваат сè што имаат.

Обложување во живо

Во Betwinner, имате можност да се обложувате на неверојатна количина на спортови, вклучувајќи забава, уметничко лизгање, флорбол, фудбал, Формула 1, футсал, ГАА фудбал, голф, Greyhounds, ракомет, коњски трки, хокеј на мраз, ММА, боречки вештини, МотоГП, моторни спортови, нетобол, Олимписки игри, Песапало, рагби, рагби унија, брзински пат, сурфање, пливање, ТВ, пинг-понг, тенис, триатлон, трчање, одбојка, ватерполо, зимски спортови, бејзбол, време, Кеирин, боулови, Трка со чамци, алтернативна кошарка со хендикеп, алтернативен тенис со хендикеп, азиски облози, картички, корнери и кошарка за бодови на играчи.

Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
ЛотаријаМини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)