Betwinner Преглед 2024 - Responsible Gaming

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Betwinner is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем и треба да направите се што е во ваша моќ за да ги избегнете замките на оваа зависност. Betwinner е исто така свесен дека некои играчи можат да развијат нездрав однос со коцкањето. Поради таа причина, тие додадоа некои функции што можете да ги користите за да ви помогнат да го контролирате вашето коцкање.

Она што ги советуваме сите играчи да го направат во моментот кога ќе ја креираат својата сметка е да постават лимит за депозит. Ова е одличен начин кој ќе ве спречи да трошите прекумерно. Исто така, имате можност да ја затворите вашата сметка за една недела, еден месец, шест месеци, па дури и цела година.

Тест за самооценување Ако сметате дека трошите многу време на коцкање, тогаш крајно време е да го направите тестот за самооценување. Ова е збир на прашања на кои треба искрено да одговорите за да видите каде стоите.

  • Дали вашето трошење е надвор од контрола?
  • Дали позајмувате пари за да се коцкате?
  • Дали поминувате повеќе време на коцкање, а помалку време со вашето семејство?
  • Дали се навредувате кога другите луѓе коментираат за вашите навики за коцкање?
  • Дали мислите дека сте изгубиле интерес за вашите хоби и слободни активности?
  • Дали лажете за да го прикриете времето и парите што ги трошите на коцкање?

Ако повеќето од вашите одговори беа позитивни, тогаш веројатно е дека имате проблем со коцкањето, па затоа треба да размислите да преземете некои чекори кон закрепнување. Можете да ја затворите вашата сметка одреден период и ако тоа не функционира, тогаш ви предлагаме да побарате стручна помош.

Самоисклучување

Самоисклучување

Играчите кои би сакале да се одморат од коцкањето можат да ја искористат услугата за самоисклучување. Можете да ја затворите вашата сметка 1 месец, 6 месеци или 1 година. Откако ќе ја затворите вашата сметка, ќе мора да почекате да помине периодот за да можете повторно да ја отворите. За време на периодот на само-исклучување, нема да можете да депонирате средства и да играте за вистински пари. Казиното ќе ја почитува вашата одлука и нема да испраќа промотивни е-пораки на вашиот пат.