Betwinner - Responsible Gaming

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем и треба да направите се што е во ваша моќ за да ги избегнете замките на оваа зависност. Betwinner е исто така свесен дека некои играчи можат да развијат нездрав однос со коцкањето. Поради таа причина, тие додадоа некои функции што можете да ги користите за да ви помогнат да го контролирате вашето коцкање.

Она што ги советуваме сите играчи да го направат во моментот кога ќе ја креираат својата сметка е да постават лимит за депозит. Ова е одличен начин кој ќе ве спречи да трошите прекумерно. Исто така, имате можност да ја затворите вашата сметка за една недела, еден месец, шест месеци, па дури и цела година.

Тест за самооценување Ако сметате дека трошите многу време на коцкање, тогаш крајно време е да го направите тестот за самооценување. Ова е збир на прашања на кои треба искрено да одговорите за да видите каде стоите.

  • Дали вашето трошење е надвор од контрола?
  • Дали позајмувате пари за да се коцкате?
  • Дали поминувате повеќе време на коцкање, а помалку време со вашето семејство?
  • Дали се навредувате кога другите луѓе коментираат за вашите навики за коцкање?
  • Дали мислите дека сте изгубиле интерес за вашите хоби и слободни активности?
  • Дали лажете за да го прикриете времето и парите што ги трошите на коцкање?

Ако повеќето од вашите одговори беа позитивни, тогаш веројатно е дека имате проблем со коцкањето, па затоа треба да размислите да преземете некои чекори кон закрепнување. Можете да ја затворите вашата сметка одреден период и ако тоа не функционира, тогаш ви предлагаме да побарате стручна помош.

Самоисклучување

Играчите кои би сакале да се одморат од коцкањето можат да ја искористат услугата за самоисклучување. Можете да ја затворите вашата сметка 1 месец, 6 месеци или 1 година. Откако ќе ја затворите вашата сметка, ќе мора да почекате да помине периодот за да можете повторно да ја отворите. За време на периодот на само-исклучување, нема да можете да депонирате средства и да играте за вистински пари. Казиното ќе ја почитува вашата одлука и нема да испраќа промотивни е-пораки на вашиот пат.

Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
ЛотаријаМини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)