Bizzo Преглед 2024 - About

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
About

About

Bizzo Casino е прилично ново казино, лансирано во 2021 година, а управувано и управувано од TechSolutions Group Limited. Bizzo прифаќа играчи од Канада, Австралија и други земји каде што коцкањето е легално.

Тие соработуваат само со добро етаблирани компании во индустријата за коцкање за да обезбедат најдобро можно искуство што може да го има играчот. Ако барате забавно, чисто и ефикасно казино за играње, тогаш Bizzo Casino е местото каде што треба да одите. Ова е весела страница со огромен избор на слотови, како и некои од најновите аркадни игри кои се многу забавни и ништо како старите казино игри. Ја истражувавме страницата и сите нејзини карактеристики со цел да ви го обезбедиме нашиот преглед на Bizzo Casino.

Зошто да играте во казиното Bizzo?

Bizzo Casino има голем број на позитивни аспекти. Веб-страницата се етаблира како фантастична локација за играње, благодарение на својата обемна библиотека со казино игри од светска класа и силните безбедносни карактеристики кои ги чуваат играчите безбедни. Bizzo Casino зема Bitcoin, Litecoin и Ethereum, како и разни други популарни опции за плаќање, што ќе ги задоволи ентузијастите за криптовалути. Во онлајн казиното Bizzo ќе си поминете одлично.

Bizzo Casino е достапно без разлика на локацијата и времето. Казиното има мобилна платформа што го олеснува коцкањето во движење. Сè што им е потребно на играчите е стабилна интернет конекција. Најдобрите видео слотови и игри на маса се секогаш достапни за играчите да можат да ги земат своите добивки и да го зголемат својот фонд.

Казиното создаде ВИП програма за лојални играчи само затоа што сметаат дека нивните клиенти го заслужуваат најдоброто. Колку повеќе човек игра во казиното, толку повеќе ќе добие, па сè што треба да направат е да седат назад, да се релаксираат и да уживаат во големите добивки.

Играчите можат да ги зграпчат рацете за дарежливи понуди и бонуси во секое време. Новите членови на казиното, кои креираат сметка и го прават својот прв депозит, можат да бараат многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го подобри нивното салдо.

Поддршката за корисници е достапна 24/7 за да му помогне на секој играч на кој му е потребна помош.

Сопственик и извршен директор

Bizzo Casino е во сопственост на TechSolutions Group NV

Број на лиценца

Bizzo Casino поседува лиценца со број (8048/JAZ2017-067) со адреса на булеварот Абрахам Мендез Чумачеиро 50, Курасао. Лиценцата за Kahnawake бр. 00867 беше издадена на 19 мај 2021 година.

Каде се базира Bizzo Casino?

Bizzo Casino има седиште на следната адреса Parthenonos 5, Flat 103, 2020, Никозија, Кипар

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.