Bizzo Преглед 2024 - FAQ

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Видете ги нашите целосни ЧПП за Bizzo Casino денес. Ги собравме најчестите прашања и одговори.

Како да го активирате бонусот за добредојде?

Bizzo Casino нуди многу дарежлив бонус за добредојде за играчи кои ќе се регистрираат за сметка и ќе го направат својот прв депозит. Единственото нешто што треба да направат за да го активираат бонусот е да го направат потребниот депозит и средствата од бонус автоматски ќе се додадат на нивната сметка. Тие не мора да користат никакви промотивни кодови за да ја активираат понудата.

Не го добив мојот бонус за депозит. Што да правам?

Има неколку работи што играчите треба да ги направат за да се квалификуваат за бонусот за добредојде. Прво, тие треба да се регистрираат за сметка во Bizzo Casino и да го направат потребниот депозит. На играчите им предлагаме да ги прочитаат условите за бонусот пред да го побараат.

Што значат „обложување“ и „барања за обложување“?

Облог е одредена сума на пари што се става при играње одредена игра. Ова во суштина е исто како и ставање облог. Барањата за обложување од друга страна го претставуваат бројот на пати кога играчите треба да играат преку нивните средства за да можат да ги повлечат своите добивки на крајот од нивната сесија.

Какви бонуси и промоции има Bizzo Casino?

Има многу различни бонуси и промоции достапни во Bizzo Casino. За да ги започнете работите на десната нога, играчите се добредојдени со дарежлив бонус првиот пат кога ќе направат депозит.

Првиот пат кога ќе депонираат, ќе добијат 100% добредојдена понуда до $250 и 100 бесплатни вртења на Dig Dig Digger и Mechanical Clover. 50 бесплатни вртења ќе се додадат веднаш по успешното депонирање, додека остатокот од 50 вртења се додаваат по 24 часа.

Понудата за добредојде не застанува тука, играчите ќе добијат 50% бонус за депозит за совпаѓање до 750 долари по втор пат кога ќе направат депозит. Тие исто така ќе добијат 50 бесплатни вртења на Џони Кеш и Елвис Фрог во Вегас.

Има многу различни бонуси за повторно вчитување, а моментално достапни се бесплатни вртења во понеделник и бонус за повторно вчитување во четврток. Секој понеделник, играчите можат да добијат до 100 бесплатни вртења за Cash Elevator Monday, а секој четврток може да добијат 50% до $300 бонус за повторно вчитување и 100 бесплатни вртења за The Magic Cauldron – Enchanted Brew.

Како да ги повлечете добивките?

Играчите можат лесно да ги повлечат своите добивки кога ќе се логираат на нивната сметка и ќе се упатат кон Касиерот. Тие треба да го изберат делот Повлекување, да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат.

Играчите треба да запомнат дека треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за уплата. Времето на повлекување и дали има вклучени такси ќе зависи од начинот на плаќање што играчите ќе одлучат да го користат.

Дали треба да го потврдам мојот идентитет?

Играчите можат да креираат сметка и да депонираат средства на нивната сметка без да поминат низ процедурата за верификација, во секој случај, тие ќе треба да го потврдат својот идентитет пред да побараат повлекување.

За да го направат тоа, ќе треба да испратат копија од правните документи. Добрата вест е дека штом ќе заврши процедурата за верификација, играчите не мора повторно да поминуваат низ неа. Како и да е, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време.

Колку време е потребно за да се потврди сметката?

Штом казиното ги добие сите потребни документи, ќе бидат потребни не повеќе од 72 часа за да се потврди сметката. Може да настанат одложувања поради бројни сметки што треба да ги обработат. Играчите кои не добиле одобрение за нивната сметка во рок од неколку дена, треба да контактираат со поддршката за корисници.

Дали треба да ја потврдам мојата сметка за депонирање?

Играчите можат да депонираат на нивната сметка и да испробаат некои игри без да мора да ја потврдат својата сметка. Како и да е, од нив се бара да ја проверат нивната сметка пред да побараат повлекување.

Колку време е потребно за да се процесира повлекувањето?

Казиното ќе се обиде да го обработи секое повлекување што е можно побрзо. Не треба да поминат повеќе од 24 часа за да се ослободи повлекувањето.

Кои начини на депозит и повлекување се достапни?

Bizzo Casino додаде многу начини на плаќање што играчите можат да ги користат и за депозити и за повлекувања. Играчите кои сакаат да видат кои начини на плаќање се достапни за нив, можат да одат во Касиерката и ќе можат да ја видат целосната листа на начини на депозит и повлекување.

Зошто мојот депозит не помина?

Во случај некој играч да не може да депонира на својата сметка, има неколку работи што може прво да ги провери.

Играчите треба да се уверат дека информациите за наплата што ги внеле се точни. Погрижете се сите потребни полиња да се правилно пополнети бидејќи едноставна печатна грешка ќе ве спречи да извршите успешно плаќање.

Доколку податоците што ги внеле се точни, тогаш треба да го сменат начинот на плаќање. Во случај да сè уште не можат да направат депозит, им предлагаме на играчите да контактираат со Поддршката за корисници и тие ќе можат да откријат што може да биде проблемот.

Како да контактирате со казиното?

Bizzo Casino е секогаш достапно за нивните играчи. Постојат неколку различни начини на кои играчите можат да контактираат со поддршката за корисници, а најзгодниот е преку функцијата Разговор во живо.

Кој е минималниот облог во слотови?

Онлајн видео слотовите нудат различни опсези на обложување што им овозможуваат и на ниските и на високите ролери да најдат средина. Минималниот облог во слотови во Bizzo Casino е 0,05 $.

Кои игри можам да ги играм во Bizzo Casino?

Bizzo Casino има богато портфолио што им овозможува на играчите да ја најдат играта што сакаат да ја играат. Имаат голем избор на онлајн видео слот игри, но играчите можат да најдат и игри на маса како покер, блек џек или бакара.

Дали Bizzo Casino прифаќа играчи од Канада?

На играчите од Канада им е дозволено да креираат сметка во Bizzo Casino и да играат за вистински пари.

Дали има такси при депонирање средства?

Bizzo Casino ќе ги покрие сите такси, така што играчите немаат за што да се грижат.

Може ли да играм игри со дилер во живо во казиното?

Делот за дилер во живо е нешто што секој играч треба да го проба кога ќе се приклучи на Bizzo Casino. Сите игри се напојувани од некои од најдобрите провајдери на софтвер за да го донесат најдоброто можно искуство за играчите.

Колку можам да повлечам од мојата сметка?

Има некои ограничувања кога станува збор за повлекувања. Играчите можат да подигнат до 6.500 долари дневно, 26.000 долари неделно и 80.000 долари месечно.

Дали казиното ги пријавува моите добивки на даночните власти?

Bizzo Casino не ги пријавува добивките на даночните власти, тоа е должност на играчот. Како и да е, Австралија не ги оданочува добивките од казино, така што играчите не мора да се грижат за ништо. Играчите кои доаѓаат од други земји треба да ги знаат правилата и прописите за нивната земја на живеење.

Дали казиното ми помага на некој начин да се коцкам одговорно?

Bizzo Casino има одговорна политика за коцкање која ги охрабрува играчите да се коцкаат во рамките на нивните лимити за финансирање. Постојат различни алатки кои играчите можат да ги користат за да им помогнат да ги контролираат своите навики за коцкање.

Дали Bizzo Casino е безбедно за играње?

Bizzo Casino ја користи најновата технологија за шифрирање за да се увери дека играчите се безбедни во секое време. Уште повеќе, тие ќе примаат само играчи кои ги исполнуваат сите барања прикажани за време на процесот на регистрација.

Може ли да побарам бонус без депозит?

Во овој момент, бонус без депозит не е достапен во казиното. Доколку ова се промени во иднина, играчите ќе бидат известени.

Може ли да користам биткоини за играње?

Играчите можат да користат биткоини и други криптовалути за да депонираат средства на и од нивните сметки.

Може ли да играм во казиното од мојот мобилен телефон?

Играчите можат да пристапат до нивните сметки користејќи ги нивните рачни уреди во секое време кога сакаат. Bizzo Casino има мобилна платформа која го олеснува играњето во казиното во движење.

Дали ќе добијам плата ако го освојам прогресивниот џекпот?

Играчите кои ќе го добијат прогресивниот џекпот ќе ги добијат своите добивки во целост без никакви ограничувања.

Од кои провајдери на софтвер можам да играм игри во казиното?

Bizzo Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да донесе некои од најпопуларните казино игри.

Играчите можат да најдат игри од следниве добавувачи на софтвер овде:

Играње 1×2, игри на големо време, план, Бетсофт гејминг, студио Elk, Habanero, Hacksaw, Iron Dog Studios, iSoftbet, Само за победа, Kalamba, Microgaming, NoLimit City, Playtech, Pragmatic Play, Quickspin, Red Tiger Gaming, Relax Gaming, Spinomenal, Thunderkick, Tom Horn Gaming и Yggdrasil, само за да наведам некои.

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.