BK8 - Responsible Gaming

Age Limit
BK8
BK8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Коцкањето е форма на забава и треба да го гледате како таков. Штом ќе започнете да се коцкате за да заработите приход, ова треба да биде првиот знак дека работите излегуваат од вашите раце и дека може да развиете зависност од коцкање. Ако мислите дека имате зависност од коцкање, веднаш треба да побарате стручна помош.

Има многу различни организации со кои можете да контактирате ако не можете да го контролирате вашиот нагон за коцкање. Еве список на некои од најпопуларните организации со кои можете да стапите во контакт:

BeGambleAware е меѓународна невладина организација која им помага на зависниците од коцкање да престанат да играат за вистински пари. Нивната мисија е да ги информираат играчите за сите опасности што може да ги донесе зависноста од коцкање. Знаејќи колку коцкањето може да биде опасно и знаејќи ги сите негативни ефекти што може да ги донесе, играчите ќе ги натераат да му пристапат со поголема претпазливост. И, конечно, тие прават се што е во нивна моќ за да им помогнат на играчите кои веќе се длабоко во проблемот со нудење професионална помош, советување и насоки. Можете да ги контактирате на следниов начин:

GamCare е уште една водечка организација која е присутна веќе долги години. Првпат почнаа да работат во 1997 година и оттогаш им помагаат на луѓето. Можете да ги контактирате на следниов начин:

Лимит на депозит

Првото нешто што го советуваме секој нов играч е да го ограничи својот депозит во моментот кога ќе ја креира својата сметка. На овој начин повеќе ќе контролирате колку трошите во одреден период. Можете да поставите дневни, неделни и месечни лимити и многу е важно да се придржувате до тоа.

Total score7.2
Добрите
+ Доверба од Џон Тери и Робин Ван Перси
+ Брз депозит и повлекување
+ Официјален азиски партнер за обложување на шпанските клубови 2021/22

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус за упатувањеВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (6)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Bitcoin Gold
Crypto
Eezie Pay
Ethereum
Help2Pay
СофтверСофтвер (10)