BK8 - Tips & Tricks

Age Limit
BK8
BK8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Играњето игри во казиното BK8 е многу едноставно бидејќи повеќето од игрите се интуитивни и можете да научите како функционираат многу брзо. Добрата вест е што можете да играте во демо-режим, што значи дека казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги користите за да играте која било игра што ја сакате. И, од друга страна, ако барате попредизвикувачка игра, можете да пробате некоја од нивните игри со карти или маса. Но, погрижете се прво да ги научите правилата.

Како што рековме претходно, играњето игри во казиното BK8 е многу едноставно и лесно за разбирање. Но, ако сте почетник, можеби ќе ви требаат неколку совети. Првата работа што треба да ја направите за да играте за вистински пари во казиното е да креирате сметка. Откако ќе имате сметка, треба да направите депозит за да играте за вистински пари. Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка, имате право на многу дарежлив бонус за добредојде. Некои играчи избегнуваат бонуси затоа што не сакаат да бидат врзани за барањата за обложување, додека други сакаат да играат со бонус средства. Во некои случаи, бонусот може да го удвои износот што ќе го депонирате, така што веруваме дека треба да се заложите за него.

Една многу важна работа што треба да ја направите кога креирате сметка е да ја потврдите. За да го направите тоа, кликнете на „Мој профил“ и потоа изберете „Потврда на корисникот“. Овде можете да ги најдете сите информации што ви се потребни за да ја потврдите вашата сметка и какви документи да испратите за да го направите тоа. Следете ги едноставните упатства и ќе завршите наскоро. Ова е задолжително и штом ќе го направите, не мора повторно да ја потврдувате вашата сметка. Како и да е, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Кога вашата сметка е целосно потврдена, можете лесно да направите повлекување на вашите добивки, што е забавен дел исто како што ги играте игрите.

Total score7.2
Добрите
+ Доверба од Џон Тери и Робин Ван Перси
+ Брз депозит и повлекување
+ Официјален азиски партнер за обложување на шпанските клубови 2021/22

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус за упатувањеВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (6)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Bitcoin Gold
Crypto
Eezie Pay
Ethereum
Help2Pay
СофтверСофтвер (10)