BK8 Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
BK8
BK8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Withdrawals

BK8 Casino додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да ги повлечете вашите добивки. Без разлика кој ќе го изберете, ќе доживеете брза трансакција. Повлекувањето е многу едноставно, треба да се упатите до Касиерот и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите, да ја внесете сумата што сакате да ја повлечете и да го потврдите трансферот.

Една работа што треба да ја запомните кога станува збор за повлекување е секогаш да го изберете истиот начин на плаќање како оној што сте го користеле за депозит.

Ако сакате да користите банкарски трансфер, казиното поддржува 6 од најпопуларните малезиски банкарски сметки, а вклучените банки се следните:

  • Мајбанк Берхад
  • CIMB банка Берхад
  • Хонг Леонг банка Берхад
  • Групацијата AmBank
  • Јавна банка Берхад
  • РХБ банкарска групација

Време на повлекување

Времето на повлекување главно ќе зависи од начинот на плаќање што го користите. Електронските паричници нудат најбрзо време за повлекување кое во повеќето случаи е моментално до 1 час. Повлекувањето на кредитни картички може да потрае до 8 часа, а повлекувањето на банкарски трансфер до 8 часа.

Како да се повлечете?

Казиното BK8 знае дека сте желни да ги повлечете вашите добивки, па поради таа причина, ја направија целата процедура едноставна. Сè што треба да направите е да се упатите до Касиерот и да го изберете делот Повлекување што може да се најде на горниот десен дел од почетната страница. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

За да ги заштити своите членови, BK8 Casino бара верификација на секоја сметка. За да ја потврдите вашата сметка, ќе треба да испратите копии од правни документи.

Валути

BK8 Casino додаде различни валути во своето портфолио за да можете да избирате, вклучувајќи ги и следниве:

  • индонезиска рупија (ИДР)
  • Малезиски Рингит (MYR)
  • Тајландски бах (THB)
  • виетнамски донг (VND)
Total score7.2
Добрите
+ Доверба од Џон Тери и Робин Ван Перси
+ Брз депозит и повлекување
+ Официјален азиски партнер за обложување на шпанските клубови 2021/22

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус за упатувањеВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (6)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Bitcoin Gold
Crypto
Eezie Pay
Ethereum
Help2Pay
СофтверСофтвер (10)