Bondibet Преглед на казино - Account

BondibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусДо 750% бонус + 110 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Bondibet
До 750% бонус + 110 бесплатни вртења
Deposit methodsMasterCardVisa
Добијте го бонусот
Account

Account

За да можат играчите да уживаат во неверојатните казино игри, да бараат бонуси и промоции и да бидат дел од ВИП програмата на BondiBet Casino, треба да регистрираат сметка. Кога играчите регистрираат сметка, тие треба да се согласат со условите и условите на онлајн казиното.

Можеби најважниот T&C е старосното ограничување. Играчите кои сакаат да регистрираат сметка во казиното BondiBet ќе треба да бидат постари од 18 години. Важно е да се напомене дека во некои земји, законската возраст за коцкање е поставена на 19 или 21 година.

Регистрирањето сметка во казиното BondiBet ќе трае само неколку минути. Играчите исто така можат да го завршат целиот процес на регистрација преку нивниот мобилен уред За успешно да регистрираат сметка, играчите мора да ги следат овие чекори:

  • Процесот на регистрација започнува со пристап на играчот до официјалната страница на казиното, што може да се направи од кој било мобилен или десктоп уред
  • Потоа играчот треба да кликне на копчето „Приклучи се сега“, кое се наоѓа во горниот десен агол на екранот, за да го започне процесот на регистрација
  • Во скокачкиот прозорец, играчот ќе мора да ги внесе сите потребни лични информации како е-пошта, лозинка и валута
  • Последниот чекор е да го проверите полето за условите за да се согласите и кликнете на копчето Sing-Up за да го завршите процесот.

Повторно отворете ја сметката

Во случај сметката на играчот во BondiBet да биде затворена, тој може да контактира со тимот за поддршка на клиентите на казиното и да ги праша за повторно отворање. Тимот за поддршка на клиентите ќе одговори на барањето речиси веднаш и играчот ќе ја врати својата сметка.

Ограничете ја сметката

Во казиното BondiBet им е забрането на играчите да регистрираат повеќе сметки. Оние што ќе го направат тоа ќе се соочат со ризик да им биде суспендирана или трајно укината сметката од операторите. Сите казино услуги се достапни за играчот кој има една сметка и една IP адреса. Бонусите и промоциите на казиното може да се добијат само од таа една сметка.

Процес на верификација

Како и секое онлајн казино, BondiBet бара од својот новорегистриран играч да ја потврди својата сметка откако успешно ќе ја регистрира. Потврдата е потребна поради фактот што играчите не можат да ги повлечат своите средства додека не го завршат овој витален чекор.

За да ја потврди својата сметка во BondiBet, играчот ќе мора да достави во казиното слики од неговата лична карта, возачка дозвола или пасош, како и сметка за комунални услуги на името на играчот. Операторот на казиното исто така ќе побара слика од кредитната или дебитната картичка на играчот за да докаже дека му припаѓа.

Играчите можат или да ги скенираат овие документи или да направат јасна слика за нив. Тогаш играчите ќе мора да ги испратат овие слики до тимот за поддршка на корисници на казиното. Откако казиното ќе ги прими и прегледа датотеките, ќе ја потврди сметката на играчот, што ќе се направи во рок од 5 работни дена.

Бонус за нова сметка

Откако ќе направат сметка во казиното BondiBet, играчите ќе добијат 25 бесплатни вртења без да направат никаков депозит за возврат. Тие исто така можат да аплицираат за понудата за добредојде, која ги наградува на нивните први три бонуси за депозит што ќе ги направат. Овие награди се структурирани на следниов начин:

  • Бонус за прв депозит: 200% бонус за депозит до 2.000 УСД и 30 бесплатни вртења
  • Бонус за втор депозит: 250% бонус за депозит до 2.500 долари и 50 бесплатни вртења
  • Трет бонус за депозит: 300% бонус за депозит до 3.000 УСД и 30 бесплатни вртења

Вкупната награда што играчот ја добива од понудата за добредојде може да достигне до 7.500 долари и 110 бесплатни вртења. Важно е да се напомене дека играчите мора да ги прочитаат одредбите и условите пред да ја побараат понудата за добредојде, бидејќи таму можат да најдат клучни информации за периодот на важност, условите за обложување, минималните потребни депозити итн.

За да го бара бонусот за првиот депозит, играчот мора да депонира минимум 10 УСД, вториот бонус за депозит бара минимален депозит од 25 УСД, додека третиот бонус за депозит се дава откако играчот ќе депонира минимум 35 УСД.

Нема никакви барања за обложување за бесплатните вртења што играчите ги добиваат од понудата за добредојде, но бесплатните вртења што ги тврдат при регистрацијата доаѓаат со барања за обложување x20. Играчите, исто така, мора да ги обложуваат средствата за бонусот и сите добивки направени со него 35 пати пред да можат да ги повлечат.

Овој бонус за добредојде има период на валидација од 7 дена и е достапен само за новорегистрираниот играч, кој може да го побараат само еднаш. Истакнатите бесплатни вртења може да се користат само на одредени слот-игри што играчите може да ги гледаат со пристап до делот Бесплатни вртења што се наоѓа на почетната страница на казиното.

Добивките направени со бесплатните вртења кои се даваат при регистрацијата се ограничени на 100 долари, додека максималната сума што играчите можат да ја освојат со бесплатните вртења кои се дел од бонусот за добредојде е поставен на 200 долари. Постои максимално ограничување на облогот што играчите можат да го стават со средствата за бонус или бесплатните вртења, што е поставено на 5 долари.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот