Bondibet Преглед на казино - Deposits

Age Limit
Bondibet
Bondibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Deposits

Во казиното BondiBet, играчите кои сакаат да побараат некој од прикажаните бонуси или промоции и да ги играат достапните казино игри за вистински пари, ќе мора да депонираат некои средства на нивната сметка. За да депонираат средства, прво мора да регистрираат сметка во казиното. 

Целиот процес на регистрирање сметка во казиното BondiBet е многу едноставен и ќе трае само неколку минути од времето на играчот. За да депонираат средства на нивната сметка во казино, играчите мора да го посетат делот на благајната.

Таму ќе треба да изберат еден од достапните методи за депозит во казиното и да ја внесат посакуваната сума, која е еднаква или над минималната граница. Сите депозити во казиното BondiBet се моментални и некои такси може да важат само за депозитите направени со кредитни или дебитни картички.

Казиното BondiBet има две специфични политики во врска со депонирањето пари, а тоа се достапните начини на плаќање и минималниот потребен износ за депозит. Достапните методи на ова онлајн казино и нивниот минимален износ се следните:

 • VISA, MasterCard: депозитите направени со овие кредитни/дебитни картички се моментални и минималниот износ на депозит е 10 долари. Исто така, депонирањето со овие начини на плаќање може да дојде со одредена провизија.
 • Неосурф: нема такси за овој начин на плаќање додека минималниот лимит за депозит е поставен на 10 долари. Сите депозити со овој начин на плаќање се моментални.
 • Биткоин: минималниот лимит за депозит е поставен на 10 долари и сите депозити се инстант. Исто така, не се вклучени провизии во депозитите со овој начин на плаќање.
 • Биткоин Кеш: нема приложени такси и минималниот износ на депозит е 10 долари. Исто така, сите депозити направени со овој начин на плаќање се инстант.
 • Ethereum: минималниот лимит за депозит е поставен на 10 УСД и сите депозити се инстант без такси.
 • TRON: сите депозити се инстант додека минималниот износ на депозит е 10 долари. Исто така, нема такси за овој начин на плаќање.
 • TrueUSD: минималниот лимит за депозит е поставен на 10 УСД и сите депозити се моментални без надоместоци од казиното
 • Тетер: сите депозити се моментални додека минималниот износ на депозит е 10 УСД. Исто така, казиното не наплаќа никакви такси

Код за бонус за депозит

Во казиното BondiBet, играчите можат да бараат кој било од достапните бонуси за совпаѓање на депозит без потреба да внесат одреден бонус код. Ова го прави целиот процес поедноставен и побрз за играчите, бидејќи тие аплицираат за посакуваниот бонус.

Натпревар со депозити

Како што споменавме претходно, ако играчите сакаат да побараат некој од достапните бонуси во казиното BondiBet, тие прво мора да депонираат средства на нивната сметка во казино. Всушност, поголемиот дел од бонусите што се појавуваат во ова онлајн казино се бонуси за совпаѓање на депозитите.

Бонусот за прв депозит што играчите ќе го забележат во ова онлајн казино е понудата за добредојде. Оваа понуда за добредојде ги наградува играчите на нивните први три депозити во BondiBet казиното. Откако ќе го направат нивниот прв депозит од најмалку 10 долари, казиното ќе ги награди со 200% бонус за депозит до 2.000 УСД и 30 бесплатни вртења.

Што се однесува до нивниот втор депозит, казиното ќе даде 250% бонус за депозит до $2.500 и 50 бесплатни вртења, додека за нивниот трет депозит тие ќе добијат 300% бонус за депозит до $3.000 и 30 бесплатни вртења.

Дневниот бонус за повторно вчитување ќе им обезбеди на играчите 25%, 50%, 75%, 100%, 150%, 200%, 250% или 300%, во зависност од износот на депозитот, кој започнува од 10 $. За да го побараат највисокиот бонус за натпревар на депозит, играчите мора да депонираат минимум 1.000 УСД.

Во ова онлајн казино, играчите ќе добијат и 400% бонус за депозит за нивните први 3 депозити направени со криптовалути.

Лимит на депозит

Сите начини на плаќање што се вклучени во казиното BondiBet имаат еднаков лимит за депозит кој е поставен на 10 УСД. Овој лимит за депозит се однесува дури и на криптовалутите, што е еден од најомилените начини на плаќање за играчите.

Депозит без банка

Кога станува збор за депонирање средства во казиното BondiBet, играчите ќе забележат дека повеќето начини на плаќање вршат трансакции без учество на банки. Постои опција за плаќање Neosurf која овозможува инстант и анонимни депозити на играчите. И, се разбира, постојат криптовалути кои вршат најбезбедни, најбрзи и најбезбедни трансакции.

Валута

Освен големата листа на достапни начини на плаќање што играчите ги користат за депонирање и повлекување, ова онлајн казино поддржува и повеќе валути. Ова е одлична вест бидејќи играчите можат да бидат пофлексибилни со своите плаќања. Поддржаните валути што се појавуваат во казиното BondiBet се:

 • евра
 • Американски долар
 • австралиски долар
 • Канадски долар
 • Аргентински пезос
 • Бразилски Реал
 • Јужноафрикански ранд
 • Биткоин Кеш
 • Биткоин
 • Етереум
 • Лајткоин
 • ТРОН
 • Тетер
Total score8.2
Добрите
Лошите
- Провизија за одредени начини на плаќање
- Многу ограничувања во земјата

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (12)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (1)
Австралија
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
MasterCard
Neosurf
Visa
СофтверСофтвер (4)