Bondibet Преглед на казино - FAQ

BondibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусДо 750% бонус + 110 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Bondibet
До 750% бонус + 110 бесплатни вртења
Deposit methodsMasterCardVisa
Добијте го бонусот
FAQ

FAQ

Еве често поставувани прашања за BondiBet. #

Дали BondiBet Casino е лиценциран и регулиран оператор?

Играчите кои бараат доверливо и угледно онлајн казино ќе бидат ве молиме да знаат дека казиното BondiBet поседува валидна лиценца за игри што е издадена од Curacao eGaming, кој е добро почитуван регулатор. Ова регулаторно тело се грижи BondiBet да се држи до стандардите на индустријата и да се грижи за своите играчи.

Каков тип на казино игри можам да играм во казиното BondiBet?

Казиното BondiBet има голема библиотека со игри која се состои од стотици казино игри, кои им овозможуваат на играчите квалитетно искуство со игри. Четири реномирани провајдери на игри го снабдуваат ова онлајн казино со игри како што се класични слотови, видео слотови, видео покер, игри на маса и казино игри во живо.

Сајтот за казино и поголемиот дел од казино игрите ја користат најновата технологија HTML5, што значи дека играчите можат да уживаат во истакнатите казино игри на кој било мобилен или десктоп уред, без оглед на оперативниот систем што го напојува тој уред.

Дали казиното BondiBet е ограничено на која било земја од целиот свет?

Земјите каде што не работи казиното BondiBet се Обединетото Кралство, САД, Узбекистан, Вануату, Венецуела, Виетнам, Јемен, Зимбабве, Боцвана, Хаити, Ирак, Ирска, Израел, Казахстан, Северна Кореја, Јужна Кореја, Киргистан, Латвија , Либан, Либерија, Либија, Литванија, Авганистан, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Белгија, Белизе, Бугарија, Бурунди, Камбоџа, Романија, Русија, Руанда, Сенегал, Србија, Сејшели, Сиера Леоне, Словачка, Сомалија, Судан, Јужен Судан , Камерун, Чад, Кина, Комори, Конго, Костарика, Куба, Кипар, Данска, Џибути, Еритреја, Естонија, Етиопија, Франција, Шведска, Сирија, Таџикистан, Танзанија, Того, Тонга, Турција, Туркменистан, Украина, Гамбија, Грузија, Гана, Грција, Гвинеја, Мадагаскар, Малави, Мали, Никарагва, Пакистан, Филипини, Малта, Мавританија, Молдавија, Црна Гора, Мозамбик и Холандија.

Кои валути се прифаќаат во казиното BondiBet?

Освен големата листа на достапни начини на плаќање што играчите ги користат за депонирање и повлекување, ова онлајн казино поддржува и повеќе валути. Ова е одлична вест бидејќи играчите можат да бидат пофлексибилни со своите плаќања. Поддржаните валути што се појавуваат во казиното BondiBet се:

 • евра
 • Американски долар
 • австралиски долар
 • Канадски долар
 • Аргентински пезос
 • Бразилски Реал
 • Јужноафрикански ранд
 • Биткоин Кеш
 • Биткоин
 • Етереум
 • Лајткоин
 • ТРОН
 • Тетер

Дали BondiBet казиното има бонус за добредојде?

Откако ќе направат сметка во казиното BondiBet, играчите ќе добијат 25 бесплатни вртења без да направат никаков депозит за возврат. Тие исто така можат да аплицираат за понудата за добредојде, која ги наградува на нивните први три бонуси за депозит што ќе ги направат. Овие награди се структурирани на следниов начин:

 • Бонус за прв депозит: 200% бонус за депозит до 2.000 УСД и 30 бесплатни вртења
 • Бонус за втор депозит: 250% бонус за депозит до 2.500 долари и 50 бесплатни вртења
 • Трет бонус за депозит: 300% бонус за депозит до 3.000 УСД и 30 бесплатни вртења

Вкупната награда што играчот ја добива од понудата за добредојде може да достигне до 7.500 долари и 110 бесплатни вртења. Важно е да се напомене дека играчите мора да ги прочитаат одредбите и условите пред да ја побараат понудата за добредојде, бидејќи таму можат да најдат клучни информации за периодот на важност, условите за обложување, минималните потребни депозити итн.

Кои казино игри во живо се достапни во казиното BondiBet?

Казино игрите во живо станаа исклучително популарни во последниве години и многумина веруваат дека тие ќе бидат иднината на онлајн коцкањето. Поради тоа, BondiBet Casino се погрижи да биде во тек со најновите трендови во индустријата и да вклучи посебна категорија Казино во живо во својата библиотека на игри.

Најпопуларните игри со дилер во живо во казиното BondiBet се следните, Блек Џек во живо, Рулет во живо, Еден Блек Џек, Блек Џек Азур, Рулет Азур, Брзински рулет, Француски рулет, Англиски ВИП рулет, Блек Џек ВИП, ВИП рулет, Казино Холдем, Мега рулет и мега тркало.

Како да депонирате средства на мојата сметка за казино BondiBet?

За да депонирате средства во казиното BondiBet, прво мора да регистрирате сметка во онлајн казиното. Целиот процес на регистрација е многу едноставен за спроведување. Прво, треба да пристапите на официјалната веб-страница на BondiBet. Потоа ќе кликнете на копчето Приклучи се сега и ќе ги пополниш сите потребни полиња. Откако успешно ќе регистрирате сметка во казиното BondiBet, операторот на казиното ќе побара од вас да ја потврдите вашата сметка. За да ја потврдите вашата сметка, казиното ќе побара од вас да испрати одредени документи.

После тоа, можете да депонирате средства на вашата сметка со избирање на еден од достапните начини на плаќање, кои се следните: VISA, MasterCard, Neosurf, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, TRON, TrueUSD и Tether. Минималниот износ на депозит за сите истакнати начини на плаќање е 10 УСД, додека максималниот лимит не е поставен. Откако ќе го изберете претпочитаниот начин на плаќање и ќе ја внесете вашата сума, средствата ќе бидат префрлени веднаш без да се наплаќаат трошоци, освен ако депонирате со кредитна или дебитна картичка.

Дали е безбедно да се обложувате во казиното BondiBet?

BondiBet е лиценцирано и регулирано онлајн казино кое прилично сериозно ги зема безбедносните мерки. За ова онлајн казино, чувањето на играчите безбедни додека тие уживаат во прикажаните казино игри е исклучително важно. За да ги заштити играчите, BondiBet ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, што е софтвер кој ги шифрира податоците што се испраќаат помеѓу играчите и казиното, чувајќи ги од рацете на несакани трети страни.

Ова онлајн казино, исто така, им овозможува на играчите да користат псевдоними наместо нивните вистински имиња. Со ова, на играчите им се обезбедува дополнително ниво на онлајн анонимност, што ја зголемува нивната севкупна безбедност на интернет.

Дали BondiBet казиното наплаќа некакви такси за депозити и повлекувања?

За да можат играчите да уживаат во игрите во казино и да ги бараат истакнатите бонуси и промоции, тие ќе мора да депонираат средства на нивната сметка во казино. И ако на крајот освојат некои средства, тие би сакале да ги повлечат своите добивки.

BondiBet казиното има неколку начини на плаќање преку кои играчите можат да изберат да ги депонираат или подигнат своите средства. Поголемиот дел од прикажаните начини на плаќање не содржат никакви надоместоци за депонирање или повлекување.

На играчите може да им се наплати одредена такса кога ќе направат депозит со VISA или MasterCard, додека повлекувањето преку банкарски жичен трансфер, исто така, доаѓа со такса, која е поставена на 23 долари. Останатите начини на плаќање се бесплатни.

Дали казиното BondiBet нуди бесплатни вртења?

Во казиното BondiBet, играчите можат да изберат да бараат бесплатни вртења од неколку бонуси и промоции. Најпрво, новорегистрираните играчи ќе добијат 25 бесплатни вртења веднаш по регистрацијата на сметката во BondiBet Casino.

Новите играчи имаат шанса да бараат дополнителни бесплатни вртења, со примена на бонусот за добредојде во казиното. Овој бонус за добредојде ќе ги награди новите играчи со вкупна награда од 7.500 долари и 110 бесплатни вртења, кои се поделени на првите три депозити на играчот.

На првиот депозит на играчите, тие ќе добијат 30 бесплатни вртења, додека по вториот депозит ќе бараат 50 бесплатни вртења. Конечно, на нивниот трет депозит, играчите ќе добијат 30 дополнителни бесплатни вртења.

Дали треба да внесам бонус кодови за да ги побарам бонусите во казиното BondiBet?

Казиното BondiBet не бара од играчите да внесуваат бонус кодови за да побараат некој од прикажаните бонуси. Ова го прави целиот процес многу полесен и многу побрз.

Дали BondiBet казиното има мобилна апликација?

BondiBet Casino нема мобилна апликација, но неговата веб-страница за казино е напојувана со најновата технологија HTML5, што значи дека играчите можат да пристапат до онлајн казиното од кој било мобилен уред, без оглед на оперативниот систем. Играта од мобилниот уред не се разликува од играта од десктоп уредот.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот