Bondibet Преглед на казино - Live Casino

Age Limit
Bondibet
Bondibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Live Casino

Казино игрите во живо станаа исклучително популарни меѓу играчите во последниве години, бидејќи им овозможуваат на играчите уникатно искуство за играње, спротивно од класичните казино игри. Како што јасно покажува името, игрите во казино во живо се играат во реално време со дилер како домаќин на настанот.

Играчите се приклучуваат во акцијата преку стрим, каде што можат да ставаат облози во живо на игрите. Казиното BondiBet е свесно за популарноста на овој тип на казино игри, поради што има посебна категорија на игри посветена на игрите со дилери во живо, како начин за задоволство и привлекување нови играчи.

Нема многу казино игри во живо во казиното BondiBet, но тоа не значи дека нема квалитет во оваа категорија. Играчите кои имаат регистрирано сметка во ова онлајн казино можат да уживаат во некои од најпопуларните казино игри во живо како што се:

 • Блек Џек
 • Рулет
 • Покер
 • Игра покажува

Во оваа категорија на игри, играчите ќе најдат 19 варијанти на казино игри во живо, кои се сите групирани заедно, без никакви подкатегории.

Блек Џек

Секое угледно онлајн казино кое има дел за казино во живо мора да вклучува игри со блек џек во живо, бидејќи овие казино игри се меѓу најпопуларните игри на играчите за обложување. Во ова онлајн казино, играчите можат да изберат од неколку варијанти на блек џек.

Играта за повеќето од овие варијанти на блек џек е слична, бидејќи играчот треба да има збир на карти што е или 21 или блиску до 21. Картичките од 2 до 10 имаат вредност еднаква на нивниот број на картичка, додека картите на Кралот имаат вредности од 10. Вредноста на кецот може да се брои како 1 или 11, во зависност од варијантата.

Со тоа, еве ги сите блек џек игри во живо на кои играчите можат да се обложуваат во казиното BondiBet:

 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек во живо 16
 • Блек Џек во живо 11
 • Блек Џек во живо 12
 • Блек Џек 3 - Азур
 • Блек Џек 6 - Азур
 • Блек Џек 9 - Азур
 • Еден Блек Џек

Рулет

Следно е уште една класична казино игра која се покажа како една од најиграните казино игри во светот. Во казиното BondiBet, играчите можат да изберат да се обложуваат на неколку варијанти на рулет во живо, каде што можат да доживеат уникатно искуство со коцкање. Игрите со рулет во живо што се прикажуваат во казиното BondiBet се следните:

 • Француски рулет
 • Брзински рулет 1
 • Рулет 1 - Азур
 • Рулет
 • Рулет 2
 • Мега рулет
 • Рулет во живо
 • ВИП рулет
 • Англиски ВИП рулет

Една од работите што го прави рулетот толку популарна казино игра е фактот што има многу едноставна игра. Сите варијанти на рулет имаат броеви од 0 до 36 на мало тркало и играчите треба да се обложуваат на бројот што мислат дека топката ќе заврши пред крупието да го заврти тркалото во тркалото.

Во играта рулет, постојат бројни опции за обложување, како што се ставање облози на бојата на бројот, на одреден број, парни или непарни облози, ниски или високи бројки, облози во колона или ред итн. Од сите опции за обложување, најисплатливиот и најтежок е облогот на одреден број.

Покер

Покерот е исто така една од најпопуларните и најшироко играни казино игри, која бара од плаќачите да поседуваат некои вештини за да можат да победат, бидејќи факторот среќа многу малку се применува во овој тип на игра. Постојат многу варијанти на покер кои се играат низ казината во светот, но најпопуларниот од сите нив мора да биде Texas Hold'em Poker.

Казиното BondiBet го знае овој факт, поради што се погрижи да вклучи верзија во живо на оваа варијанта, која е насловена како Casino Hold'em. Освен оваа покер игра во живо, нема други покер варијанти од ова онлајн казино.

Игра покажува

Казиното BondiBet има на располагање само едно шоу за игри во живо за своите играчи, што е навистина неуспех бидејќи има многу емисии на игри на пазарот. Со тоа, насловот на ова шоу за игри е Mega Wheel, кое е едно од најпопуларните емисии за игри во индустријата за игри.

Total score8.2
Добрите
Лошите
- Провизија за одредени начини на плаќање
- Многу ограничувања во земјата

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (12)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (1)
Австралија
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
MasterCard
Neosurf
Visa
СофтверСофтвер (4)