Bondibet Преглед на казино - Payments

BondibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусДо 750% бонус + 110 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Bondibet
До 750% бонус + 110 бесплатни вртења
Deposit methodsMasterCardVisa
Добијте го бонусот
Payments

Payments

Клучна карактеристика на BondiBet казиното е тоа што му дозволува на својот регистриран играч да депонира средства и да ги повлече своите добивки преку некои од најпопуларните начини на плаќање, вклучувајќи неколку криптовалути. Бидејќи ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање и им овозможува на играчите да се обложуваат со многу безбедни криптовалути, тие можат да бидат уверени знаејќи дека нивната безбедност е на повисоко ниво и никој не може да добие пристап до нивните чувствителни информации. .

Регистрираниот играч во казиното BondiBet може да депонира средства кога сака, додека повлекувањето средства може да се направи помеѓу понеделник и петок. Ако играчите планираат да ги повлечат своите добивки направени со еден од достапните бонуси на казино, тие мора да имаат на ум дека бонусите доаѓаат со одредени услови и услови кои се потребни за да се исполнат.

Една од најважните работи во T&C се барањата за обложување, така што играчите мора да внимаваат на тие детали. Минималниот износ што играчите можат да го повлечат од казиното BondiBet е поставен на 30 долари, додека максималниот износ што може да се повлече е поставен на 4.000 долари неделно. Што се однесува до депозитите, минималниот депозит е поставен на 10 долари, додека максималниот износ не е поставен.

Пред играчите да можат да ги повлечат своите добивки од нивните сметки, операторот на казиното ќе бара од нив да ги потврдат. Целиот овој процес на верификација е многу едноставен и нема да потрае долго за да се заврши. Откако ќе регистрира сметка, операторот на казиното ќе побара од играчите да испратат неколку документи, кои се потребни за да се потврди нивното вистинско име и адреса.

Откако ќе се испратат овие документи, операторот на казиното веднаш ќе ја потврди сметката на играчот и ќе им биде дозволено да ги повлечат своите средства. Ако играчот се соочува со некаков проблем во врска со депозитите и повлекувањата, тој треба да го контактира тимот за поддршка на клиентите на казиното.

Тимот за поддршка на клиентите во казиното BondiBet е достапен 24/7 и може да се контактира само преку е-пошта или разговор во живо. Овој тим за поддршка на клиентите ќе одговори веднаш.

Ако има некаков спор помеѓу играчот и BondiBet, играчите секогаш можат да се обратат до еИгри на Курасао. Ова раководно тело го лиценцира и регулира казиното BondiBet и има моќ да интервенира и да ги решава сите спорови што може да се појават.

Секој депозит во казиното BondiBet е моментален и не доаѓа со никакви такси, освен за кредитните и дебитните картички, каде што може да важат одредени такси. Што се однесува до повлекувањата, играчите ќе треба да платат само 23 долари при повлекување со банкарски трансфер, додека другите банкарски методи доаѓаат без провизии.

Криптовалутите имаат моментално време за обработка, додека повлекувањето со банкарски трансфер трае помеѓу 5 и 15 работни дена за обработка.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот