Bondibet Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
Bondibet
Bondibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е многу сериозен проблем што може да им наштети на играчите доколку не се справат со тоа навреме. Ако играчите се чувствуваат како да не можат да престанат да се обложуваат на игрите во казино, тогаш треба да стапат во контакт со GamCare и со анонимните коцкари, кои се организации кои им помагаат на играчите да ги надминат проблемите со зависност од коцкање.

Казиното BondiBet многу се грижи за безбедноста и благосостојбата на своите членови. Токму поради оваа причина, ова онлајн казино соработува со GamCare и Gamblers Anonymous. Тоа се организации кои му помагаат на играчот кој се соочува со зависност од коцкање и тешко.

Секој играч што сака да стапи во контакт со GamCare може да го направи тоа преку нивната официјална веб-страница https://www.gamcare.org.uk/, или преку телефонската линија 0845 6000 133.

Играчите кои сакаат да стапат во контакт со анонимен коцкање може да го направат тоа преку нивната веб-страница која е https://www.gamblersanonymous.org/ga/.

Лимит на депозит

За да се уверат дека играчот се коцка одговорно во казиното BondiBet, операторите внеле лимит за депозит, што му овозможува на играчот да ги постави максималните средства што може да ги депонира и игра во онлајн казиното.

Со ова, играчите го ограничуваат својот буџет, како и времето што го поминуваат во онлајн казиното, што може да им помогне да избегнат да развијат зависност од коцкање. За да поставите лимит за депозит, играчите ќе мора да контактираат со тимот за поддршка на клиентите во BondiBet.

Тест за самооценување

Казиното BonbdiBet им дава на играчите кои се загрижени дека ќе станат зависни од коцкање шанса да се проценат себеси. Ова онлајн казино многу тесно соработува со GamCare, кое е надворешно одговорно тело за игри што им помага на играчите кои сакаат да ја проценат својата ситуација. Казиното ќе ги пренасочи играчите на страницата GamCare, каде што ќе можат да го направат тестот за самооценување.

Самоисклучување

Во казиното BondiBet, играчот кој се чувствува како да троши премногу пари и време играјќи игри во казино, може да се исклучи себеси, или со други зборови, може да ја суспендира својата сметка на одреден временски период.

Важно е да се напомене дека играчите ќе ги добијат преостанатите средства од нивната сметка во казино откако ќе заврши периодот на самоисклучување.

Одговорно играње

BondiBet е решен да ги заштити играчите кои се обложуваат во своето казино, поради што е целосно посветен на одговорното играње. Од таа причина, ова онлајн казино соработува со две од најдобрите светски организации кои им помагаат на играчите кои имаат зависност од коцкање.

Играчот кој сака да спречи појава на зависност од коцкање и штета треба да ги има на ум следниве работи:

  • Играњето на игри во казино треба да се прави само за забавни цели
  • Играчите секогаш треба да играат за уживање, а не за бркање загуби, бидејќи тоа може да доведе до зависност од коцкање
  • Играчите мора да го ограничат времето и парите што ги трошат во онлајн казиното
  • Ако играчите мислат дека развиваат зависност од коцкање, тогаш треба да контактираат со почитуваните организации за зависност од коцкање.

Проверка на реалноста

Во казиното BondiBet, играчите секогаш можат да видат колку пари и време потрошиле на веб-страницата на казиното, која се прикажува на екраните на играта. Ова онлајн казино ја гарантира и точноста на податоците на играчот за бројни девизни курсеви.

Малолетни коцкање

Освен активностите што ги презема казиното BondiBet за да ги увери играчите да не станат зависни од коцкање, ова онлајн казино ги штити и сите малолетни играчи со тоа што ќе се погрижи да не регистрираат сметка.

Поради тоа, во ова онлајн казино, само играчите кои имаат 18 или повеќе години можат да регистрираат сметка на неговата веб-страница. Со цел да се потврди нивната возраст, онлајн казиното ќе побара од играчот да обезбеди фотографии од нивната лична карта, возачка дозвола, пасош, сметка за комунални услуги итн.

Total score8.2
Добрите
Лошите
- Провизија за одредени начини на плаќање
- Многу ограничувања во земјата

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (12)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (1)
Австралија
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
MasterCard
Neosurf
Visa
СофтверСофтвер (4)