Bondibet Преглед на казино - Withdrawals

BondibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусДо 750% бонус + 110 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Bondibet
До 750% бонус + 110 бесплатни вртења
Deposit methodsMasterCardVisa
Добијте го бонусот
Withdrawals

Withdrawals

Откако ќе направат сметка во казиното BondiBet и ќе се обложуваат на некои од достапните казино игри, играчите ќе можат да ја повлечат својата добивка што ја постигнале на тие игри, како и од бонусите и промоциите за кои аплицирале.

Бидејќи ова угледно онлајн казино ја користи најновата технологија за шифрирање SSL, играчите можат да бидат сигурни дека сите нивни трансакции ќе бидат безбедни и нивните лични податоци ќе се чуваат подалеку од рацете на несакани трети страни. Во казиното BondiBet, играчите можат да изберат да ги подигнат своите пари со неколку опции за плаќање, каде што времето на обработка варира од една до друга опција.

Најпрво, казиното BondiBet ќе наплатува само надомест за играчите кои ги повлекуваат парите преку банка. Играчите ќе мора да се логираат на нивната сметка во казино и да пристапат до делот на благајната. Таму можат да изберат еден од достапните начини на плаќање за да ги подигнат парите. Достапните начини на плаќање што се користат во казиното BondiBet се следниве:

 • ecoPayz: минималниот износ за повлекување за оваа опција за плаќање е поставен на 50 долари
 • Биткоин: минималната граница за повлекување на Биткоин е 30 долари
 • Litecoin: повлекувањето со Litecoin доаѓа со минимална граница од 30 долари
 • Банкарски трансфер: повлекувањето од банка бара играчите да подигнат минимум 500 долари

Правилата се однесуваат на повлекувањата што се направени за добивките на играчот што ги добиле со нивните вистински пари во казиното BondiBet. Што се однесува до повлекувањето на парите од бонусот, постојат и други политики кои важат. Играчите мора да бидат свесни дека секој бонус за депозит во ова онлајн казино доаѓа со одредени барања за обложување.

Овие барања за обложување го наведуваат износот што играчите мора да го вложат пред да можат да повлечат какви било добивки направени со бонусот. На пример, трите бонуси за депозит од понудата за добредојде имаат барања за обложување x35 и минимален депозит од $10, $25 и $35, соодветно.

Тоа значи дека играчот ќе треба да вложи најмалку 350 долари за бонус за првиот депозит, 875 долари за бонус за вториот депозит и 1.225 долари за бонус за трет депозит. Барањата за обложување се пресметуваат со множење на придонесот за обложување, кој е x35, со депозитот, кој е $10, $25 и $35.

Време на повлекување

Како што споменавме погоре, секој начин на повлекување во казиното BondiBet има одредено време за обработка и штом операторот на казиното ќе ги обработи средствата на играчот, тие ќе бидат префрлени на избраниот начин на банкарство. Времето на обработка за секој од наведените методи за повлекување во казиното BondiBet е следново:

 • ecoPayz: обработката на повлекувањата направени со ecoPayz може да потрае до 72 часа
 • Биткоин: играчите кои ги повлекуваат своите пари со Биткоин ќе ги добијат веднаш
 • Litecoin: сите повлекувања направени со Litecoin се инстант
 • Банкарски трансфер: повлекувањата направени преку банкарски трансфер ќе бидат потребни помеѓу 5 и 15 работни дена за обработка

Бонус за повлекување

За да побара бонус во казиното BondiBet, играчот мора прво да се регистрира и да потврди сметка. После тоа, играчот може да го избере посакуваниот бонус за депозит за натпревар и да направи депозит што е еднаков или над потребниот минимум.

Потоа, казиното BondiBet ќе го награди играчот со бонусот за кој аплицирал. За да ги повлече средствата од бонусот и сите добивки направени со нив, играчот мора прво да ги исполни условите за обложување, кои се поставени на x35 за сите бонуси за депозит на натпревари. После тоа, на играчот ќе му биде дозволено да го повлече бонусот и нивните добивки преку еден од достапните начини на плаќање.

Како да се повлечете

Процесот на повлекување во казиното BondiBet е супер лесен и едноставен за спроведување. Се разбира, за да може играчот да повлече средства од ова онлајн казино, ќе мора да се регистрира и да потврди сметка. Пријавувањето во казиното BondiBet не е тешко да се направи, бидејќи само бара од играчите да му дадат на операторот на казиното некои основни лични информации.

После тоа, играчите ќе треба да ја потврдат својата сметка, што се прави со обезбедување на казино операторот со одредени документи. Откако ќе се достават документите, сметката на играчот ќе биде веднаш потврдена.

Со завршен тој дел, играчите сега можат да повлечат средства од нивните сметки. За да го направат тоа, ќе мора да пристапат до „Моја сметка“, а потоа да го изберат делот „Барање за повлекување“. Таму играчот може да поднесе барање за повлекување со впишување на саканата сума што сака да ја уплати и со избирање на начин на плаќање.

Достапните начини на плаќање во казиното BondiBet се ecoPayz, Bitcoin, Litecoin и банкарски трансфер. Играчите мора да имаат на ум дека секој од овие начини на плаќање има различни минимални ограничувања за повлекување, додека за ecoPayz бара минимум 50 долари, банкарскиот жичен трансфер има минимален лимит за повлекување од 500 долари, додека на Bitcoin и Litecoin им треба минимум 30 долари за повлекување.

Исто така, времето на обработка варира помеѓу секој од начините на плаќање. Времето за обработка на ecoPayz може да потрае до 72 часа, Bitcoin и Litecoin имаат инстант време за обработка, а банкарскиот жичен трансфер ќе потрае помеѓу 5 и 15 работни дена за обработка и трансфер на средствата.

Откако ќе го изберете начинот на плаќање и ќе ја внесете посакуваната сума, останува само да го потврдите повлекувањето и трпеливо да чекате да се префрлат средствата.

Валута

Казиното BondiBet им обезбедува на своите играчи не премногу методи за повлекување, каде што повеќето од нив доаѓаат со моментално време за обработка. Но, ова онлајн казино им овозможува на играчите да ги повлечат своите добивки во повеќе валути, кои се исти како депозитните валути, кои се следните:

 • евра
 • Американски долар
 • австралиски долар
 • Канадски долар
 • Аргентински пезос
 • Бразилски Реал
 • Јужноафрикански ранд
 • Биткоин Кеш
 • Биткоин
 • Етереум
 • Лајткоин
 • ТРОН
 • Тетер
1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот