bwin Преглед на казино

bwinResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за депозит 100% до 200 €
Поддржано
Потврдено
Безбедно
bwin is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите што ги нуди Bwin се главна продажна точка. Бонусот за регистрација на казиното Bwin се издвојува како најпривлечниот од овие зделки. Новите играчи на Bwin можат да добијат до 200 евра во бонуси и 50 бесплатни вртења како дел од понудата за бонус за добредојде. Понудата е распространета на првите три депозити. Нема потреба да користите бонус код за казино на Bwin за да ја побарате оваа понуда за добредојде.

Играчите мора да ги прегледаат T&C за да ги разберат сите барања за обложување. Мора да се направи минимум депозит од 10 € пред да се побара овој депозит. Освен тоа, условот за обложување 35 пати е поврзан со бонусот за добредојде. Постојните играчи можат да гледаат персонализирани бонус понуди во продавницата за бонус.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Казиното Bwin нуди широк спектар на онлајн казино игри, вклучувајќи слотови, блек џек, рулет и игри со дилери во живо, хостирани од вистински крупиери. Со сето ова и неделните промотивни понуди кои нудат неверојатни поволности и награди, Bwin Casino ве носи во срцето на акцијата на онлајн казиното.

слотови

Слотовите доминираат во лобито на Bwin казиното. Има преку 750 уникатни онлајн слот машини, од кои многу се бесплатни за забава. Постојат традиционални механички, видео, па дури и најсовремени 3D слотови за избор. Тие вклучуваат:

 • Шеќер Раш
 • Ѕвездено избувнување
 • Потрагата на Гонзо
 • Бесмртна романса
 • Диво злато

Игри на маса

Секој играч на казино, исто како во традиционалното казино, претпочита различни игри со неизвесност и возбуда. Токму затоа Bwin Casino им овозможува на играчите да ја доживеат возбудата на казиното со широк спектар на игри на маса. Тие вклучуваат:

 • Европски рулет
 • Назад Блек Џек
 • Бастер Блек Џек
 • Квантен рулет
 • Бакара контролирано стискање

Видео покер

Во рамките на една брилијантна платформа, видео покерот нуди микро влогови и покер со лимит на тенџере сè до високите влогови и без ограничување. Казиното Bwin се гордее со некои од најдобрите селекции на видео покер на пазарот. Тие вклучуваат:

 • Тексас ХолдЕм
 • Омаха
 • Обложувајте се на покер
 • Карибите Студ покер
 • Крајниот тексашки холдем

Казино во живо

Игрите со дилери во живо нудат возбудливо искуство со игри слично на казиното во Лас Вегас. Сите овие игри се хостирани од вистински дилери на луѓе, наспроти RNG игрите што се наоѓаат во стандардниот дел за онлајн казино. Најдобрите избори вклучуваат:

 • Xxxtreme Lightning казино
 • Висина Блек Џек
 • Квантен Блек Џек Плус
 • Монопол Биг Балер
 • Ѕирнете Бакара
+7
+5
Затвори

Software

Провајдерот на софтвер со кој работи онлајн казиното е критична детерминанта за квалитетот на услугите за игри. Статистиката на пазарот сугерира дека играчите претпочитаат онлајн казина со мешавина на провајдери на софтвер отколку оние со еден провајдер. Bwin онлајн казиното има сличен пристап.

Покрај трети лица добавувачи на софтвер, Bwin Casino создаде свои домашни онлајн казино игри базирани на комерцијален софтвер. Овој додаток ви обезбедува дополнителна корист од примање ексклузивна содржина. Некои од водечките провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Microgaming
 • Игри на среќа Yggdrasil
 • ELK Studios
 • NetEnt
 • Еволуција игри
Payments

Payments

Важен фактор во способноста на казиното да привлекува нови клиенти е разновидноста на начини на плаќање што ги прифаќа. Bwin нуди различни доверливи и широко прифатени начини на плаќање ширум светот за да биде во чекор со конкуренцијата. Тие вклучуваат:

 • Нетлер
 • Visa/MasterCard
 • InstaDebit
 • Доверливо
 • Инстант банкарски трансфер

Deposits

За да го направат процесот на депозит што е можно поедноставен и брз, играчите во онлајн казината претпочитаат да имаат широк избор на начини на плаќање. Затоа, bwin обезбедува различни безбедни, сигурни и сигурни опции за плаќање. Казиното прифаќа бројни методи за депонирање, вклучувајќи го и широко користениот Maestro, MasterCard, PayPal, Bank transfer, Paysafe Card . На bwin , можете да верувате на кој било од прифатените начини на депонирање. На овој начин, нема да имате никаков проблем да го додадете вашиот готовина на вашата сметка или да започнете со вашите омилени игри. Плус, корисниот персонал во bwin е секогаш при рака за да одговори на сите прашања што можеби ги имате за уплата.

Withdrawals

Повлекувањето на вашите добивки е исто толку важно како и вложувањето, а bwin нуди различни безбедни и практични методи за повлекување. Процесот на повлекување е јасен со кориснички интерфејс кој ви овозможува лесно да управувате со вашите трансакции. Сепак, бидете внимателни да ги потврдите условите и условите пред да поднесете барање за повлекување, бидејќи некои начини на плаќање може да имаат ограничувања за повлекување или можеби дури и некои такси. Може да му верувате на bwin да ги обработи вашите повлекувања навремено и без мака - безбедно, сигурно и доверливо.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+171
+169
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Bwin Casino поддржува бројни глобално зборувани јазици. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу 16 достапни јазици со многу леснотија. Некои од популарните јазици вклучуваат:

 • германски
 • француски
 • руски
 • бугарски
 • полски

Комплетна листа на сите поддржани јазици е достапна во Таксономии во делот за јазици.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за bwin . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на bwin спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на bwin на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Заштитата на идентитетот и средствата на своите клиенти е главен приоритет за bwin , така што тие се погрижија да ја опремат својата платформа со најдобрите безбедносни карактеристики. bwin ги шифрира вашите податоци користејќи SSL протокол. Згора на тоа, страницата е подложена на чести безбедносни проценки за да се осигура дека секогаш ги користи најновите безбедносни стандарди.

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, bwin се залага за поттикнување етичко однесување. bwin се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

About

About

Многу посветени онлајн играчи веднаш помислуваат на Bwin кога мислат на спортско обложување, пазар на кој доминира Bwin. Основан пред повеќе од 15 години, bwin обезбедува и онлајн казино услуги со разновиден избор на игри со дилери во живо, видео слотови и игри на маса. Овие игри се напојувани од водечки провајдери на софтвер како што се NetEnt, Microgaming, Yggdrasil Gaming и други.

Казиното Bwin се издвојува поради својата смела темна тема, акцентирана со типичните жолти и бели бои на темата Bwin. Достапни се и десктоп и мобилни верзии на ова повеќејазично казино. Bwin казиното поседува повеќе лиценци за игри и може да се пофали со едноставна и одлична мобилна апликација.

Продолжете со читање на овој преглед на Bwin Casino за да добиете повеќе сознанија за достапните функции.

Зошто да играте во казиното Bwin

Bwin е едно од водечките онлајн казина во Европа и им служи на играчите многу години. Јасно е дека Bwin's Casino е создадено за да ги претставува најдобрите понуди за онлајн игри. Опциите е тешко да не се препознаат, особено со оглед на разновидната колекција на игри. Bwin е активен член на Меѓународната комисија за интегритет на обложување, Европската асоцијација за игри и обложување и eCOGRA. Ги гарантира највисоките можни безбедносни стандарди со лиценци од Комесарот за коцкање Гибралтар и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство.

Ако сте мобилен играч, ќе ви се допадне апликацијата за казино Bwin, која е прилагодена специјално за вас. Како што е вообичаено кај Bwin, квалитетот е незаменлив и дизајниран да го обезбеди најдоброто во мобилните игри.

Кратки факти

Година на основање: 1998

Account

Создавањето сметка е првата фаза од вашата авантура со играње Онлајн Казино . Кај bwin , процесот на создавање сметка е едноставен и може да се заврши со само неколку едноставни чекори. Откако ќе се регистрирате за сметка, можете да уживате во сè што нуди оваа врвна страница за коцкање преку Интернет. Поминете низ голем избор на игри, земете тони интересни понуди и потпирајте се на професионална поддршка.

Support

Услугата за клиенти е суштински услов за секој онлајн бизнис. Bwin треба да одржува високо ниво на доверба од клиентите, така што неговиот тим за поддршка е достапен преку повеќе канали. Играчите можат лесно да контактираат со тимот преку објектот за разговор во живо. Алтернативно, тие можат да користат е-пошта (support@bwin.com) или јавете се. Може да се повикате на делот ЧПП за вообичаени прашања.

Резиме на казиното

Bwin е онлајн казино платформа и спортска книшка лансиран во 1997 година и брзо се здоби со популарност меѓу европските играчи. Популарно во Германија, сега има раскошно назначено казино со широк избор на возбудливи опции за игри. Ова вклучува голем избор на видео слотови, игри на маса, џекпот и игри со дилери во живо, напојувани од неколку познати развивачи на софтвер.

Bwin Casino работи под повеќе лиценци за игри од реномирани агенции за игри. Со него управува EltraWorks Limited, подружница на GBV Holdings со седиште во Гибралтар. Казиното Bwin има освоено бројни награди и одобренија низ годините. Освен тоа, поддржува бројни опции за плаќање и валути и е достапен на повеќе јазици. Навистина, Bwin казиното ги означува сите соодветни полиња на реномирана дестинација за казино.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете bwin специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во bwin . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со bwin , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди bwin .

Валути

Валути

Во казиното Bwin, можете да играте со a разновидност на различни валути. Овие валути се стандардни и најшироко користени на нивните пазари. Играчите имаат можност да ја изберат својата претпочитана валута за време на процесот на регистрација. Тие вклучуваат:

 • евра
 • швајцарски франци
 • американски долари
 • Британски фунти
 • Руски рубли