Casa Pariurilor Преглед на казино

Age Limit
Casa Pariurilor
Casa Pariurilor is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaPaysafe Card

Casa Pariurilor

Casa Pariurilor е романско онлајн казино основано во 2016 година. Тоа е во сопственост и управувано од Hattrick PSK doo, кое се наоѓа надвор од Дугопоље, Хрватска. Casa Pariurilor е лиценцирана и регулирана од Министерството за финансии на Република Хрватска. Онлајн казиното има над 800 игри кои се движат од слотови и игри на маса до игри во живо.

Бидејќи името на казиното извикува многу опции за обложување. Играчите можат брзо да се пријават во ова онлајн казино и да започнат. За репродукција на демо верзијата не е потребна регистрација или преземање. Овој преглед на онлајн казино ќе открие некои од највозбудливите карактеристики понудени од Casa Pariurilor.

Зошто да играте во казиното Casa Pariurilor

Casa Pariurilor експоненцијално порасна преку партнерство со различни провајдери на софтвер за да понуди неверојатна колекција на казино игри на романскиот пазар. Повеќето игри се достапни во демо-режим; оттука, играчите можат да ги играат бесплатно бидејќи се запознаваат со различни карактеристики.

Casa Pariurilor нуди бројни брзи начини на плаќање. Суштински аспект за онлајн казиното е да понуди различни опции што играчите можат да ги користат при трансакциите. Казиното користи шифрирање 128-SSL за да ги заштити податоците на своите играчи; оттука играчите можат да се чувствуваат безбедно да ги стават своите пари во ова казино. Дополнително, казиното користи RNG од врвни провајдери на софтвер за праведност во игрите на маса. И на крај, казиното Casa Pariurilor има професионален тим за поддршка кој работи деноноќно за да се осигура дека проблемите со играчите се добро решени

Games

Во казиното Casa Pariurilor, можете да пристапите до некои фантастични игри од најдобрите провајдери на софтвер, како што се Novomatic, Netent и други на страницата Casa Pariurilor. Во овој случај, ќе најдете слот игри, игри на маса, можности за дилер во живо, видео покер и повеќе при рака. Различни подкатегории може да се најдат и покрај врвот на лобито за да можете лесно да ги гледате вашите омилени игри.

слотови

Онлајн казина често ги зајакнуваат своите лоби со многу слот игри, што е случај со Casa Pariurilor. Слот игрите го пополнуваат; ова не е лоша работа. Играчите можат да избираат помеѓу слотови со различни теми, бонус карактеристики и ограничувања на облози. Тие вклучуваат:

 • Бафало Блиц
 • Белиот крал II
 • Наследството на дивината
 • Подемот на кралствата
 • Легендата за Елвенстон
 • Дивиот Див Запад

Игри на маса

Оние кои претпочитаат да им се делат картички за неколку рунди блек џек, ќе откријат дека оваа страница сè уште може да ги задоволи. При рака е дел за блек џек игри. Рулет е исто така достапен за играње. Овие игри вклучуваат

 • Премиум рулет
 • Премиум француски рулет
 • Мега рулет.
 • Сите облози Блек Џек
 • Премиум Блек Џек

Джакпот

Казиното Casa Pariurilor има добро разновиден дел за џекпот за своите играчи. Затоа, High Rollers ќе најдат некои игри кои можат убаво да ги наградат во делот за џекпот. Playtech во голема мера ги обезбедува игрите во овој дел под Божјото доба. Врвниот џекпот во казиното Casa Pariurilor вклучува

 • Голема сина боја
 • Кралот на Олимп
 • Воин чуда
 • Добро од бурите
 • Змеј џекпот рулет

Казино во живо

Кога ќе го посетите делот за дилери во живо во казиното Casa Pariurilor, можете да уживате во разни игри на маса со човечки дилери на масите. Казино игрите во живо нудат искуство со игри блиску до она на копнените казина. Сите игри во ова казино не се достапни во демо-режим. Популарните избори вклучуваат:

 • Триумф рулет
 • Сохо Блек Џек
 • Квантен авто рулет
 • ВИП Бакара
 • Турски рулет

Bonuses

Да се стане член на ова онлајн казино не е само играње на достапните игри. Исто така, станува збор за примање врвни бонуси за казино и други специјални понуди. И со награди за нови играчи и постојани гејмери, секој има корист од нешто. Платформата нуди вкупно 1.500 RON во бонуси за добредојде. Бонусот се шири низ првите три депозити. Обезбедува 100% бонус до 500 RON на секој депозит.

За да се квалификувате за овие награди за добредојде, треба да направите минимален депозит на онлајн казино од 25 RON на секој депозит. Секој бонус има барања за обложување од 40 пати поголема од нивната сума што треба да се комплетира пред да можете да повлечете. Други бонуси вклучуваат

 • Блек Џек златни чипови
 • ВИП програма

Payments

Казиното нуди брзи и попристапни опции за плаќање. Овие начини на депозит се активираат откако играчот ќе создаде сметка. Од сите овие методи, депозитите во готовина преку Agenții се единствените што се комплетираат бесплатно. Сите останати имаат провизија од 2% од износот што го депонирате за да го платите. Минималниот депозит е 50 RON, а максималното повлекување е 40.000 RON неделно. Популарните начини на плаќање вклучуваат

 • Revolut
 • Paysafe картичка
 • Visa/MasterCard
 • Агенти
 • Дебитна картичка

Валути

Во онлајн казиното Casa Priurilor, играчите ја избираат валутата што ќе ја користат за време на процесот на регистрација. Бидејќи е романско казино, само една валута е широко користена од играчите додека прават депозити и повлекувања во онлајн казиното Casa Priurilor. Оваа валута RON се избира кога играчот регистрира сметка во онлајн казиното Casa Priurilor.

Languages

Казино обложувачницата Casa Pariurilor е целосно напишана на романски јазик. И покрај тоа што е целосно романски, казиното нуди 24/7 разговор во живо со својот тим за поддршка на различни јазици. Дополнително, веб-локацијата поддржува google Translations кои се конзистентни и точни. Други јазици вклучуваат

 • германски
 • грчки
 • Англиски
 • шпански
 • фински

Software

Бидејќи веќе сте запознаени со содржината на игри во казиното Casa Pariurilor, не можете да ја негирате огромната разновидност на игри. Ова произлегува од одличниот список на развивачи на софтвер во казиното, кои се грижат за играчите на казиното. Платформата е исто така добро дизајнирана бидејќи е неверојатно прифатлива за корисниците и лесна за навигација. Веднаш штом ќе слетате на страницата, ќе ви бидат претставени сите достапни опции. Категориите за игри и алатката за сортирање се добро организирани, што ви овозможуваат попрецизно да ги избирате игрите. Некои игри обезбедуваат дури и демо верзија во која не се обложувате вистински пари. Врвните провајдери на софтвер вклучуваат

 • Прагматична игра
 • Playtech
 • Брзо центрифугирање
 • Гамомат
 • Спрајб

Support

Да претпоставиме дека некогаш сте дошле до точка да ви треба помош додека играте игри во Casa Pariurilor Casino Romania. Во тој случај, постојат рути по кои можете да одите. Има дел ЧПП за да го прочитате и да барате одговори на вообичаените прашања. Во спротивно, можете да го контактирате тимот за поддршка преку разговор во живо или е-пошта (suport@casapariurilor.ro). Вториот од нив е активен само помеѓу 10:00 и 22:00 часот секој ден.

Резиме на Casa Pariurilor Casino

Casa Pariurilor е романско казино основано во 2016 година. Казиното е во сопственост и управувано од Hattrick PSK doo, лоцирано во Хрватска. Тој е лиценциран и регулиран од Националната канцеларија за коцкање и Министерството за финансии на Хрватска.

Лобито на Casa Pariurilor е добро подредено со игри како слотови, игри на маса, џекпот и мегавеј. Овие игри се напојувани од некои од водечките светски провајдери на софтвер во индустријата за iGaming. Опциите за плаќање се безбедни и сигурни со шифрирање 128-SSL, што гарантира дека податоците на играчите се заштитени. Во случај на барање или жалба, не двоумете се да контактирате со тимот за поддршка на клиентите преку е-пошта или разговор во живо.

Секогаш коцкајте одговорно.

Total score8.0
Добрите
+ Готовински депозити и повлекувања
+ Достапни се над 1400 игри
+ Огромни понуди за спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2007
ЈазициЈазици (1)
Романски
БонусиБонуси (10)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (1)
Романски леу
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (1)
Романија
ИгриИгри (37)
CS:GO
Dota 2
European Roulette
French Roulette Gold
MMA
Online Pokies
Rainbow Six Siege
Амерички фудбал
Бакара
Бенди
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Голф
Еспорт
Казино Холдем
Кошарка
Крикет
Лотарија
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Рагби
Ракомет
Рулет
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Official National Gaming Office
Методи за депозитМетоди за депозит (7)
Apple Pay
Debit Card
MasterCardPaysafe CardVisa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (19)