Cashmio

Age Limit
Cashmio
Cashmio is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Cashmio Casino е во сопственост и управувано од MT Secure Trade Limited, регистриран во Малта и лиценциран и регулиран од MGA и Комисијата за коцкање на ОК. Кашмио е специјализиран за игри каде играчите можат да се натпреваруваат еден против друг. Со Cashmio Champions, гејмерите можат да учествуваат во дневни трки и да се натпреваруваат со други играчи за да освојат големи награди.

Games

Cashmio Casino нуди возбудлив избор од 13 игри на маса, повеќе од 500 слот игри, седум видео покер игри, 23 џекпот игри и 14 игри во живо во казиното во живо. Фокусот на Cashmio е на игрите кои се забавни за играње. Тие се нарекуваат себеси најсреќното казино на светот.

Withdrawals

Минималниот износ за повлекување во Cashmio е 10 долари. Иако не постои горна граница, повлекувањата од повеќе од 2300 долари треба да поминат низ процес на верификација. Поддржани методи за повлекување се банкарски трансфер, Euteller, EcoPayz, iDeal, VISA, POLi, Trustly, Skrill и Neteller. Во зависност од начинот на повлекување, трансакциите може да бидат инстант или да траат до 24 часа.

Languages

Cashmio Casino е достапно само на еден јазик, а тоа е англискиот. Ова донекаде ја ограничува неговата пристапност во земјите од неанглиско говорно подрачје. Исто така, има голем број на ограничени земји, вклучително и многу земји од англиско говорно подрачје како Австралија, Ирска и САД. Други ограничени земји вклучуваат Белгија, Италија, Шпанија, Франција, Естонија и други.

Live Casino

Гејмерите можат да пристапат до поддршката за корисници со кликнување на јазичето „Помош“ во менито. Поддршката за разговор во живо е достапна помеѓу 9 и 1 часот по полноќ. Оваа функција го обезбедува најбрзиот и најлесниот начин да добиете помош. Играчите исто така можат да контактираат со поддршката за корисници преку е-пошта или да најдат одговор на нивното прашање во делот ЧПП.

Promotions & Offers

Cashmio нуди бонус за прв депозит од 100% до 100 € плус 100 бесплатни вртења. Ова им дава можност на новите играчи да ја испробаат играта и да ги тестираат своите вештини, со малку повеќе. Потребен е почетен депозит од најмалку 20 € за да се активира бонусот. Постојните гејмери можат да собираат бонус поени секој ден.

Software

Cashmio Casino користи софтвер NetEnt за нивното казино за инстант играње и за нивното казино во живо. Тие исто така обезбедуваат висококвалитетен опсег на слот-игри од популарни провајдери како што се NextGen, Aristocrat, Blueprint Gaming, Pragmatic Play, Leander Games, ELK Studios, NYX Gaming Sheriff, Quickspin, Play 'N Go, Microgaming, IGT и Betsoft.

Support

Cashmio нуди казино за инстант играње со широк опсег на претежно слот игри. Тие исто така имаат казино во живо каде што играчите можат да уживаат во игри со дилер во живо во реално време. Cashmio Casino е оптимизиран да работи на повеќето мобилни уреди, вклучително и паметни телефони и таблети со Android и iOS. Игрите се играат директно во прелистувачот, не се потребни преземања.

Deposits

При кликнување на паричникот во менито од левата страна на страницата со казино, играчите ќе најдат многу начини за депонирање за да изберат, вклучувајќи Visa, Mastercard, Skrill, Neteller, Trustly, Euteller, EcoPayz, Paysafecard, iDeal, POLi, iDebit и Instadebit. Сите овие се методи кои се безбедни и доверливи и вклучуваат е-паричници и при-пејд картички.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Грузија
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Замбија
Зимбабве
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Конго
Коста Рика
Куба
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Instabet
MasterCardNeteller
P24
P24
POLi
PayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort (by Skrill)
Sofortuberwaisung
Swish
Trustly
Visa
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (33)