Casino Cruise Преглед на казино

Age Limit
Casino Cruise
Casino Cruise is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Во Casino Cruise, можете да најдете неспоредливо искуство со игри, бидејќи казиното е создадено со една идеја на ум, да им понуди возбудливо искуство со игри на нивните играчи. 

Уште повеќе, казиното нуди врвни мобилни игри и мобилни слотови, за да можете да уживате и играјќи во движење.

Во овој преглед на Casino Cruise ќе ги најдете софтверите, игрите, методите за депонирање и многу повеќе. Продолжи да читаш!

Целосна позадина и информации за Casino Cruise

Games

Casino Cruise нуди некои од најдобрите игри во своето портфолио. Кога го создадоа казиното, тргнаа по квалитет наместо квантитет. И, поради таа причина, тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата за да им го донесат најдоброто казино искуство на своите играчи.

Withdrawals

За да им ги олесни работите на своите играчи, Casino Cruise додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да ги повлечете вашите добивки. Минималниот износ што треба да го повлечете е 10 долари и можете да изберете еден од следниве методи:

 • Виза кредитна картичка

 • Виза дебитна картичка

 • Кредитна картичка MasterCard

 • Скрил

 • Нетлер

 • Ecopayz

 • Банка

 • Многу подобро

Bonuses

Секој нов играч во Casino Cruise ќе добие бонус за добредојде што достигнува 1000 долари кога ќе ја креира својата сметка за вистински пари. Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% бонус за депозит до $200 и 200 бесплатни вртења. Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до 200 долари, треба да го користите бонус кодот WCRUISES2 за да се квалификувате за понудата. Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 25% бонус за депозит до 200 УСД, треба да го користите бонус кодот WCRUISES3 за да се квалификувате за понудата. Четвртиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 25% бонус за депозит до $200, треба да го користите бонус кодот WCRUISES4 за да се квалификувате за понудата.

Payments

Casino Cruise додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите и за депозити и за повлекување. На овој начин може полесно да го пронајдете единствениот начин на плаќање на кој сте навикнати.

Account

Регистрирањето за сметка во Casino Cruise е многу едноставно и може да потрае само неколку минути од вашето време. Одете на официјалната веб-страница и кликнете на копчето „Приклучи се сега“. Внесете точни лични податоци и валидна е-пошта бидејќи подоцна ќе добиете е-пошта со врска за потврда.

Languages

Casino Cruise е онлајн казино кое е достапно во многу различни земји, па поради таа причина веб-страницата треба да биде достапна и на различни јазици. Во овој момент, можете да изберете еден од следниве јазици шведски, норвешки, фински, шведски и англиски.

Countries

Играчите од некои земји не се достапни за создавање сметка на Casino Cruise, вклучувајќи ги Соединетите Американски Држави и нејзините територии, Австралија, Франција и нејзините територии, Шпанија, Данска, Иран, Израел, Португалија, Романија и Турција.

Mobile

Casino Cruise нуди мобилни игри за сите што сакаат да ги играат своите игри во движење. Во овој момент, постои само мобилна апликација за корисниците на iOS, но корисниците на Android и Windows можат да играат во казиното користејќи го нивниот мобилен прелистувач.

Tips & Tricks

Кога се регистрирате за ново казино, обично има бонус за добредојде за новите играчи. Овој бонус, во повеќето случаи, доаѓа со барања за обложување, но иако тоа може да изгледа како исклучување за некои играчи, ве советуваме да го прифатите. На овој начин можете да ја продолжите вашата игра и да ја зајакнете вашата рамнотежа.

Promotions & Offers

Casino Cruise нуди промотивен код и доколку го користите ќе уживате во дополнителни поволности. Благодарение на промотивниот код, можете да го зголемите салдото и да го зголемите бројот на бесплатни вртења што ги добивате и што уште не. Користете ја бонусната шифра 200CC кога ќе се регистрирате за вашата нова сметка и ќе добиете 200 бесплатни вртења на Starburst.

Live Casino

Игрите во живо во Casino Cruise се обезбедени од Netent и Evolution Gaming, еден од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата. Во моментов, има повеќе од 90 игри кои нудат врвно реално искуство за играње.

Responsible Gaming

Кога ќе одлучите да креирате сметка во онлајн казино, треба да ги знаете и негативните ефекти од коцкањето. Иако коцкањето е забавна активност, сè уште има некои луѓе кои развиваат зависност од коцкање што може да им наштети на нивните животи на многу начини.

Software

Casino Cruise се здружи со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата, за да ви ги донесе игрите со најдобар квалитет. Нивните игри нудат разновидност и графички дизајн што не можете да ги најдете во ниту една друга игра.

Support

Casino Cruise нуди неколку различни начини за играчите да стапат во контакт со поддршката за корисници. Тие знаат дека ќе наидете на проблем или два кога играте во казиното, па затоа сакаат да се погрижат да бидат тука за вас секогаш кога ќе ви требаат.

Deposits

Ако сакате да играте за вистински пари во Casino Cruise, прво ќе треба да направите депозит. Можете да го направите ова од вашиот компјутер или од вашиот рачен уред. Постојат многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за депонирање, вклучувајќи:

 • Виза кредитна картичка

 • Виза дебитна картичка

 • Кредитна картичка Master Card

 • Маестро дебитна картичка

 • Paysafecard

 • Скрил

 • Нетлер

 • Ecopayz

 • Многу подобро

Откако ќе го направите вашиот прв депозит во Casino Cruise, има многу што ќе ве поттикнат да се вратите за повеќе. Имајте на ум дека првиот пат кога ќе направите депозит нема да ви треба бонус код за да ја побарате понудата, туку за следните три депозити, ќе треба да го користите соодветниот бонус код. Пакетот за добредојде функционира на следниов начин:

· Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% бонус за депозит до $200 и 200 бесплатни вртења.

· Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $200, треба да го користите бонус кодот WCRUISES2 за да се квалификувате за понудата.

· Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 25% бонус за депозит до 200 УСД, треба да го користите бонус кодот WCRUISES3 за да се квалификувате за понудата.

· Четвртиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 25% бонус за депозит до 200 УСД, треба да го користите бонус кодот WCRUISES4 за да се квалификувате за понудата.

Барањето овие бонуси е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете Бонус од паѓачкото поле. Не заборавајте да го користите бонус кодот за вториот, третиот и четвртиот депозит. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 долари, а барањата за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати за секој бонус.

Можете исто така да барате 2 дополнителни бонуси месечно благодарение на Месечниот бонус Splash. Секој од овие бонуси ви нуди 50% бонус за депозит до 100 долари.

Лимит на депозит

Границите на депозитот во Casino Cruise главно зависат од начинот на плаќање што ќе го изберете да го користите. Сите методи имаат минимален лимит за депозит од 10 долари. Visa, Maestro и MasterCard имаат максимален лимит за депозит од 5.000 долари. Интеракции преку Интернет и методите за пренос имаат максимална граница за повлекување од 2.500 УСД. Готовинските трансфери на Ecopayz, Debit и InstaDebit имаат ограничување од 5.000 долари, додека Paysafecard има ограничување од 400 долари. Кога ќе се приклучите на нивото на ВИП, вашиот лимит за депозит може да се зголеми.

Валута

Можете да користите различни валути за депонирање на вашата сметка на Casino Cruise, вклучувајќи британска фунта, канадски долар, американски долар, бугарски лев, швајцарски франк, данска круна, шведска круна, евро, мексикански пезос, полска злота, чешка коруна, хрватски куни, руска рубља , перуански сол, венецуелски боливар, јужноафрикански ранд, австралиски долар, грузиски лари, романски леу, турски лири, новозеландски долар, кинески јуани, нигериска наира, унгарска форинта, корејски вон и украинска гривни.

Security

Casino Cruise ја прави безбедноста на играчите нивен главен приоритет. Од таа причина, тие ја користат најновата во индустријата одобрена технологија за шифрирање Secure Socket Layer. Ова значи дека сите информации што ги испраќате во казиното се чуваат безбедни и целосно заштитени.

FAQ

Изгубив интернет врска додека играв. Што се случува во вакви ситуации?

Можно е да ја изгубите интернет конекцијата но нема место за паника. Ако не можете повторно да се поврзете на вашата игра веднаш, вашиот облог ќе биде најавен како основа, тоа значи дека не преземате ништо за таа конкретна рунда.

Како да се игра рулет во Casino Cruise?

За да играте која било игра во Casino Cruise, треба да имате сметка. А, кога станува збор за рулет, има некои правила што треба да ги научите пред да одлучите да играте за вистински пари. Добрата вест е што имате можност да играте за забава во Casino Cruise без да мора да депонирате. Ова е одлична карактеристика што ви овозможува да ги научите правилата на игрите, рулетот во овој случај, и штом ќе се чувствувате доволно сигурни, можете да започнете да играте за вистински пари. Играта има за цел да предвиди каде ќе слета топката. Постојат многу различни облози што можете да ги поставите и ве советуваме да ги научите облозите и коефициентите што ги нудат. Некои облози се со поголема веројатност да се случат, а некои облози не е толку веројатно да се случат, но тие нудат повисоки исплати. Во основа, на почетокот треба да одлучите како сакате да ја играте играта, дали сакате поголем предизвик или стабилна игра каде што нема да освоите многу, но во исто време и не ризикувате многу.

Како да се игра Блек Џек?

Блек Џек е уште една многу популарна игра и веруваме дека ќе научите како да ја играте за кратко време. Играта има за цел да го победи дилерот така што ќе се приближи раката до 21, повисока од онаа на дилерот и без да пропадне. Најдобрата рака во Блек Џек е кога ќе примите 2 почетни карти кои ќе ви дадат вкупна вредност од 21. Оваа рака треба да вклучува кец и карта со лице или 10. Кога ќе ги примите вашите две карти и ако немате Блек Џек ќе ја продолжите играта. Имате опција да удрите, стоите, поделите или удвоите.

Како да се игра Baccarat?

Целта во Baccarat е да се создаде рака блиску до 9. Најголемата разлика што Baccarat им ја нуди на играчите е можноста да се обложи и на раката на Банкарот и вратоврска. Откако ќе ги примите картичките, ќе добиете трета картичка според однапред одредени правила, а исто така ќе добие и банкарот. Правилата за играчот се прилично едноставни, ќе добиете трета картичка ако вредноста на вашата рака е под 5, а ќе останете ако вредноста на вашата рака е 6 или поголема. Правилата за банкарот се малку покомплицирани и тие зависат од третата картичка на играчот. Но, добрата вест е дека не мора да ги знаете овие правила за да имате успешна сесија.

Што е казино во живо?

Казиното во живо ви овозможува да имате искуство во реално време од удобноста на вашиот дом. Може да играте различни игри на маса што се пренесуваат од студио или копнено казино. Домаќини на игрите се професионални дилери во живо, со кои можете да разговарате и за момент да заборавите дека седите пред вашиот компјутер, а не во казино.

За што можам да го користам прозорецот за разговор во казино во живо?

Прозорецот за разговор во живо ќе ви овозможи да разговарате со дилерот и со другите играчи.

Дали дилерот во живо може да ми помогне со мојата сметка?

Дилерот во живо нема пристап до вашата сметка, така што не може да ви помогне на кој било начин. Но, ако имате прашања во врска со играта што ја играте, тие со задоволство ќе ви помогнат.

Колку време ќе биде потребно за да се потврди мојата сметка?

Во моментот кога казиното ќе ги добие сите потребни документи, тие ќе ја направат обработката што е можно поскоро. Времето на обработка обично трае 24 часа, но понекогаш може да потрае и подолго. Доколку не сакате да ја пролонгирате процедурата, треба веднаш да ги испратите сите потребни документи и да се погрижите да ги следите правилата за копиите.

Дали постои опција за откажување на самоисклучувањето?

Ако побарате да се исклучите од коцкање, тогаш ќе мора да почекате да заврши периодот ако сте жител на ОК, секој друг играч може да го откаже самоисклучувањето. Кога ќе го направите тоа, ќе имате 7-дневен период на одмор за да размислите повторно за вашата одлука.

Што да направите откако ќе заврши периодот на самоисклучување?

Откако ќе помине временскиот рок што го избравте за самоисклучување, вашата сметка автоматски ќе се отвори повторно. И, ако сте жител на ОК, тогаш ќе мора да го испратите барањето за казино пред повторно да се отвори вашата сметка.

Како да се исклучите од коцкање?

Самоисклучувањето е карактеристика што ви овозможува да се одморите од коцкањето. Ова е чекор што проблематичните коцкари обично го прават кога коцкањето почнува негативно да влијае на нивниот живот.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Да, можете да ја затворите вашата сметка кога сакате, а за да го направите тоа, треба да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ве води низ процесот.

Може ли да сменам неточни лични податоци?

Кога ќе се најавите на вашата сметка и ќе ја изберете картичката за профил, можете да ги поправите сите информации што сте ги доставиле за време на регистрацијата. Единствените детали што не можете да ги промените се вашето име, датум на раѓање и земја на живеење.

Имам проблеми со страницата за регистрација. Што да правам?

Вообичаено, кога ќе наидете на проблем при регистрацијата, тие се самообјаснети. Но, ако проблемот продолжи и не можете да најдете начин да го решите, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници за помош.

Каде е мојата страница на профил?

Кога ќе се најавите на вашата сметка, кликнете на табулаторот „Моја сметка“ во горната лента за навигација. Ова ќе ве однесе до вашата почетна страница и оттаму кликнете на табулаторот Профил што можете да го најдете во страничното мени.

Дали е можно да се провери активноста на мојата сметка или историјата на трансакции?

Можете да ја проверите активноста на вашата сметка во секое време. Само кликнете на јазичето Трансакции под Моја сметка. Ако ви требаат повеќе информации што не можете да ги најдете таму, можете да ја контактирате Поддршката за корисници за дополнителна помош.

Може ли да имам повеќе од една сметка?

За жал, Casino Cruise им дозволува на своите играчи да имаат само една сметка. И да бидам искрен, една сметка е се што ви треба. Играчите имаат тенденција да создаваат повеќе сметки во казиното за да го искористат бонусот за добредојде, но мораме да ви кажеме дека ова е нелегална активност и не треба да го правите тоа.

Верувам дека имам проблеми со коцкањето. Со кого можам да се консултирам?

Штом коцкањето ќе почне да излегува од ваша контрола, престанува да биде забавно. Во моментот кога ќе сфатите дека имате проблеми и ќе развиете зависност од коцкање, тогаш треба да побарате помош. Можете да го посетите делот за одговорно играње на веб-страницата на Casino Cruise и да стапите во контакт со една од многуте организации што ги поврзале на нивната страница. Тие исто така нудат различни алатки кои можат да ви помогнат да ја контролирате вашата навика за коцкање.

Колку време ќе биде потребно за депозитот да стигне до мојата сметка?

Во повеќето случаи, депозитите ќе стигнат до вашата сметка веднаш, но во некои случаи, тоа може да потрае подолго во зависност од земјата во која сте жител и од давателот на услуги.

Како да се депонира на мојата сметка на Casino Cruise?

Депонирањето на вашата сметка е многу лесно. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на депозит што ви одговара. Внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете го депозитот. Во Casino Cruise, можете да користите еден од следниве методи Visa, MasterCard, Skrill, Neteller, Paysafe или банкарски трансфер. Имајте на ум дека депозитите направени со Skrill и Neteller не се подобни за бонусот за добредојде.

Кој е минималниот и максималниот износ што можам да го депонирам?

Минималниот и максималниот износ што можете да го уплатите на вашата сметка главно зависат од начинот на плаќање што го користите. Во повеќето случаи, минималниот депозит е помеѓу $10 и $30, а максималниот депозит е некаде помеѓу $250 и $10.000. Ако сакате да знаете конкретно колку можете да депонирате, тогаш треба да отидете во благајната и да кликнете на начинот на плаќање и таму ќе ги најдете сите потребни информации.

Зошто мојот депозит пропадна?

Вашиот депозит може да пропадне поради многу причини и давателот на плаќање не го информира казиното зошто е тоа така. Некои од вообичаените причини зошто депозитот може да пропадне се следниве:

· Внесовте неточни детали за плаќање и ова е една од најчестите причини зошто депозитот може да пропадне. Ако вашите податоци не се совпаѓаат, банката веднаш ќе ја одбие вашата трансакција.

· Можеби сте дале погрешен безбедносен број CVV2/CVC2.

· Немате доволно средства на располагање на вашата сметка.

· Ако имате повеќе од 5 кредитни картички во исто време, ова може да го спречи вашиот депозит да помине.

Направив депозит, но средствата не ми беа ставени на сметката. Што да правам?

Првото нешто што треба да направите е да проверите дали средствата се одземени од вашата сметка и дали биле одбиени, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници. Во некои случаи, казиното може да ви побара копија од трансакцијата за подобро да ја истражат работата.

Дали треба да платам провизија за депозити?

Casino Cruise не наплаќа никакви такси за депозити, но вашиот начин на плаќање може да биде. Како и да е, кога правите депозит и ако има одредена провизија, тогаш тоа ќе биде јасно наведено.

Што е пренос на е-паричник?

Електронскиот паричник нуди брз и безбеден трансфер на средства. Некои од најпопуларните е-паричници што можете да ги користите се Neteller и Skrill. Можете да ја финансирате вашата сметка на е-паричник користејќи ја вашата кредитна картичка, банкарска картичка или преку банкарски депозит.

Може ли да поставам лимит за депозит?

Да, можете да поставите лимити за депозит кога сакате. Ве охрабруваме да го сторите тоа бидејќи на овој начин ќе имате поголема контрола врз вашиот буџет. Можете да отидете во делот Одговорно играње и ќе можете да ги закажете сите ваши ограничувања.

Зошто Casino Cruise не ја прифаќа мојата картичка?

Некои издавачи на кредитни картички ги спречуваат клиентите да прават депозити на сајтови за онлајн игри. Ако имате проблем со депонирањето на вашата кредитна картичка, прво треба да го контактирате давателот на картичката. И во меѓувреме, има многу различни начини на плаќање достапни во Casino Cruise што можете да ги користите наместо тоа.

Дали ми е дозволено да користам повеќе од еден начин на плаќање?

Да, дозволено ви е да користите многу различни начини на плаќање за депонирање на вашата сметка во казино. Во Casino Cruise, можете да користите до пет различни начини на плаќање за да ја финансирате вашата сметка.

Може ли да ги испратам моите документи и дали се безбедни?

Да, сите документи што ги испраќате во казиното се чуваат безбедни во безбедна средина. Казиното ја користи најновата технологија за шифрирање SSL за да се осигура дека сите информации што ги испраќате во казиното се чуваат безбедни.

Како можам да знам дека игрите во казиното се фер?

Casino Cruise користи генератор на случаен број за да се осигура дека перформансите се навистина случајни. Уште повеќе, системот е редовно тестиран.

Како можам да добијам 3D безбеден IPIN?

Ќе мора да аплицирате на веб-страницата на банката или картичката што ја издала вашата картичка за да добиете 3D безбеден IPIN.

Дали Casino Cruise ги споделува моите податоци со трети страни?

Не, казиното никогаш нема да ги сподели вашите податоци со некој друг. На казиното му требаат вашите податоци за да го потврди вашиот идентитет, возраст и домашна адреса. Оваа информација му овозможува на казиното да нуди трансакции со вистински пари до и од вашата сметка. Тие ги чуваат сите ваши информации безбедни и вашата приватност е нивен главен приоритет.

Кое е значењето на GDPR?

GDPR е акроним што означува Општа регулатива за заштита на податоците и е регулатива во правото на ЕУ за заштита на податоците.

Може ли да избришам некои мои детали?

Казиното мора да следи некои строги политики што им се пропишани од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC) и Органот за игри на среќа на Малта (MGA) и поради таа причина, не можете да избришете никакви информации. По одреден период, казиното ќе ги избрише сите ваши податоци доколку повеќе не ја користите вашата сметка.

Дали моите средства се безбедни во Casino Cruise?

Casino Cruise користи SSL шифрирање за да ги заштити сите ваши детали. Сите начини на плаќање што се достапни во казиното се во согласност со PCI и се во согласност со стандардите на PCI. Ова значи дека сите ваши лични и финансиски детали се безбедни и дека казиното ги исполнува највисоките безбедносни стандарди за плаќања.

Affiliate Program

За да се приклучите на придружната програма на Casino Cruise, прво треба да го пополните формуларот за регистрација. Испратете ја апликацијата и почекајте ваше одобрување, толку е едноставно. Кога вашата регистрација е одобрена, ќе добиете е-пошта со детали за најавување

Total score8.0
Добрите
+ Убави тековни промоции
+ Брзи повлекувања
+ Достапни се локални дилери

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Арапски
Германски
Норвешки
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (12)