Casino Cruise - Games

Age Limit
Casino Cruise
Casino Cruise is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Games

Casino Cruise нуди некои од најдобрите игри во своето портфолио. Кога го создадоа казиното, тргнаа по квалитет наместо квантитет. И, поради таа причина, тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата за да им го донесат најдоброто казино искуство на своите играчи.

Копчиња за игра

Како што рековме претходно, играта е многу интуитивна и ќе научите како функционира за кратко време. Но, ако сте целосно почетник, ќе ви помогнеме со софтверот:

Копче за центрифугирање - Ова копче ќе ја започне вашата сесија на играта.

Копче Стоп – Ова копче се користи само кога сакате да прекинете која било сесија за автоматска репродукција.

Копче за обложување Max – Ова копче ќе ви помогне да го поставите максималниот дозволен износ.

Заеднички термини

Бонус – Ова е посебна карактеристика на играта што се активира кога специјални симболи се појавуваат на активна линија за плаќање. Бонусите може да варираат од натпревар до натпревар. Некои игри нудат бесплатни вртења, други нудат неколку мини бонус кругови. Во секој случај, кога ќе ја активирате специјалната карактеристика добивките се многу повисоки отколку во редовното играње.

Вртелешка - ова е термин што се користи за копнени казина. Ова е кога автоматите се групирани во круг или овална формација.

Мерач на кредити - Ова е LED дисплеј што го прикажува износот на пари или кредити што ги имате во моментот.

Drop Bucket / Drop Box – Ова е контејнер во автомат во кој се пренасочуваат сите вишок монети.

Линија за плаќање- Ова е линија што поминува низ еден симбол на секоја ролна. Онлајн слотови започнуваат со само една линија за плаќање, а други може да имаат дури 100 линии за плаќање.

Она што сите се прашуваат сега е она што ги привлекува луѓето да играат слотови? Од самиот почеток сменија тони, но во еден аспект останаа исти, а тоа е дека нудат едноставна игра и многу забава. Не морате да се оптоварувате со правилата за стрес и да учите комплицирани стратегии, само треба да ја играте вашата омилена игра и да се опуштите. Бидејќи не треба да размислувате длабоко во играњето, многу играчи на карти на маса може да се свртат кон слотот за да се релаксираат малку од сите тие сложени правила.

Уште повеќе, во Casino Cruise, можете да играте онлајн слотови бесплатно. На овој начин добивате искуство како да играте за вистински пари. Сè уште можете да ги активирате бонусните функции и да видите како се плаќаат симболите. Дури и игрите во бесплатен режим се водат од генератор на случаен број што значи дека на исходот од играта не може да се влијае на кој било можен начин. Ова ги разбива сите митови дека во казината се чини дека ќе освоите повеќе кога играте бесплатно, наместо кога играте за вистински пари.

Згора на сето тоа, Casino Cruise нуди редовен бонус без депозит и за нивните нови играчи и за нивните лојални играчи. Ова е одличен начин да истражите што нуди казиното или да видите како функционира играта и сето тоа бесплатно. Имајте на ум дека овие видови на бонуси често доаѓаат со барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да ги повлечете вашите добивки.

слотови

Слот машините биле измислени уште во 1891 година кога Ситман и Пит развија машина за коцкање за која се верува дека е првиот слот досега. На почетокот немаше механизми за исплата, така што наградите беа пиво или пури. Оттогаш работите драстично се променија, а сега можете да најдете многу различни слот игри за играње. Тие нудат таква разновидност што не можете да ја најдете во ниту еден друг тип на игра.

Пред да зборуваме за тоа како да играте онлајн слотови, сакаме да укажеме на неколку работи што прво треба да ги запомните:

· Внимавајте на вашиот буџет. Ако вашиот буџет е ограничен, тогаш треба да изберете машини со помала деноминација.

· Прво запознајте се со играта. Добрата вест е што можете да играте онлајн видео слот игри бесплатно во Casino Cruise пред да се чувствувате удобно да играте за вистински пари.

· Заборавете на митовите што се вртат околу игрите со видео слот. На пример, нема лабави или тесни машини. Сите тие работат на генератор на случаен број, што значи дека ништо не можете да направите за да го промените исходот од кругот.

· Секогаш искористувајте ги промоциите, тие се добар начин да ја зајакнете вашата рамнотежа и да играте повеќе игри од вообичаено.

Како да играте слотови?

Играњето онлајн слотови е многу едноставно. Софтверот е многу интуитивен и така ќе го добиете за кратко време. Добрата работа е што во Casino Cruise можете да ги играте игрите бесплатно пред да играте за вистински пари. На овој начин ќе научите како функционираат игрите и кои карактеристики и посебни симболи ги нуди.

Има неколку работи што сакаме да ги истакнеме кога станува збор за стратегијата за играње онлајн слотови:

Секогаш поставувајте ограничување - Пред да започнете со вртење на макара, поставете го долниот и горниот лимит. Ова ќе биде точка кога да престанете и колку можете да си дозволите да изгубите. Добра идеја е да поставите и висока граница и да престанете да играте откако ќе освоите одредена сума, бидејќи да се разбереме, работите може многу брзо да тргнат надолу.

Научете ги правилата на играта – Секоја игра доаѓа со различен сет на правила, па затоа треба да останете на врвот на нив.

Чувајте го забавно - коцкањето е форма на забава и треба да го гледате како таков. Играјте ги игрите и уживајте и не гледајте на коцкањето како форма на приход.

Рулет

Рулетот е игра која има одредена софистицираност и привлечност која ги привлекува повеќето играчи. И се надеваме дека ќе имате шанса да ја играте играта барем еднаш во животот во казино од тули и малтер за да можете да го доживеете гламурот од прва рака. Но, од друга страна, има многу придобивки од играњето на играта онлајн.

Првата и најважна е погодност. Не мора да се облекувате и да ја напуштите вашата куќа, туку можете да ја играте играта на најудобното место што го наоѓате во вашата куќа. Ништо нема да пропуштите. Секоја верзија на рулет што е измислена досега е достапна во Casino Cruise.

Ќе заштедите толку многу пари кога играте онлајн. Размислете за сите пари што би ги потрошиле за храна, транспорт и пијалоци доколку треба да одите во копнено казино. Уште повеќе, онлајн казината имаат тенденција да нудат помали минимални облози, па на овој начин можете да се коцкате за помалку.

Подобри шанси и повисоки исплати. Гледате, онлајн казината не мора да трошат толку многу пари за локацијата, членовите на персоналот или лиценците за алкохол, за да можат да си дозволат да им дадат повеќе пари на своите победници. И со сета онлајн конкуренција, секое казино треба да понуди фантастични бонуси на своите играчи за да ги задржи заинтересираните.

Чувајте го вашиот мир. Кога играте онлајн, можете лесно да ги ставите чиповите на масата без да морате да се борите низ толпата. На овој начин нема да чувствувате никаков притисок или стрес и можете да размислите за вашата одлука дури и пред да се обложите.

Прилагодете ја вашата игра. Благодарение на напредните поставки, можете да ја менувате играта на многу различни начини. Можете да ја менувате бојата, звукот, па дури и да менувате помеѓу различни нивоа на вештини.

Бакара

Baccarat е стара игра со карти која го издржа тестот на времето. Играта е измислена пред 5 века и сè уште е многу популарна меѓу играчите ширум светот. Baccarat за прв пат беше воведен во Америка во 1959 година и на почетокот беше игра достапна само за членовите на кралското семејство и високите ролери.

Во последно време, Live Baccarat нуди можност за сите да имаат вистинско казино искуство.

Правила на Baccarat

Baccarat е прилично едноставна игра за играње, а ни правилата не се толку комплицирани, барем за играчот. Во Бакара се работи само со две раце, без разлика колку играчи има таму. И играчот и дилерот првично ќе добијат по 2 карти, а можеби ќе има потреба од трета карта. Во оваа игра, третата картичка не е изборна, но играчот и банкарот треба да следат збир на однапред одредени правила. Добрата вест овде е дека не мора да ги знаете правилата за раката на банкарот само за вашата рака да има успешна игра.

Победничка рака во Бакара е онаа со вкупна вредност најблиску до 3. Картите се вреднуваат на следниов начин, кецовите вредат 1, картите од 2 до 9 имаат своја вредност, а 10-ките и фајл-картите се вреднуваат 0. Ако раката изнесува повеќе од 9, тогаш најдесната цифра е новата вредност на раката. На пример, ако вашите две почетни карти се 8 и 7, вкупната вредност на вашата рака би била 15, но со правилото за бакара, ја отстрануваме десетцифрената и вредноста на вашата рака е 5.

Ако примите рака со вкупна вредност од 8 или 9, тоа се нарекува „природна“ рака. Вие сте победник со оваа рака, освен ако дилерот има „природна“, така што раката ќе заврши нерешено.

Ако имате рака со вкупно 6 или 7, нема да добиете трета картичка. И, ако вашата рака има вкупно 5 или помалку, ќе добиете трета картичка.

Правилата за банкарот се малку посложени и треба да запомните дека играчот секогаш прво го завршува кругот, а потоа банкарот.

· Банкарот ќе застане на рака со вкупна вредност од 7 и повисока.

· Ако банкарот има рака со вкупна вредност од 6, тие ќе извлечат трета картичка ако третата картичка на играчот била помеѓу 6 и 7.

· Ако банкарот има рака со вкупна вредност од 5, тие ќе извлечат трета картичка ако третата картичка на играчот била помеѓу 4 и 7.

· Ако банкарот има рака со вкупна вредност од 4, тие ќе извлечат трета картичка ако третата картичка на играчот не била 0, 1, 8 или 9.

· Ако банкарот има рака со вкупна вредност од 3, тие ќе извлечат трета картичка ако третата картичка на играчот не била 8. · Ако банкарот има рака со вкупна вредност од 2, тие ќе извлечат трета картичка .

Бинго

Бинго е игра базирана на шанси која може да донесе толку многу забава за секој што игра. Сè што треба да направите е да ги усогласите броевите што ги повикува Генераторот на случаен број. Она што ги привлекува повеќето играчи е фактот дека оваа игра е многу едноставна за играње.

Постојат различни варијации на играта и доаѓа во бинго со 75 топки, бинго со 80 топки и бинго со 90 топки. Секоја варијанта има малку различни правила, но генерално, не е ништо комплицирано. Мора да пополните шаблони за победа на вашата картичка. Во денешно време, игрите се одвиваат со брзо темпо, а не како порано кога се играше Бинго во некоја сала или во соба за бинго.

Една од најпопуларните варијанти на Бинго е бинго играта со 90 топки. Играта содржи броеви од 1 до 90 на бинго картичка 9 x 3. Секој ред на картичката содржи 5 броеви и 4 празни места, а ако завршите 1 ред добивате награда. Највисоката награда се добива кога ќе завршите 3 реда. Играта е малку бавна бидејќи е потребно време за да се формираат победнички комбинации.

Не можете да направите ништо кога станува збор за стратегијата за играње Бинго игри, но сепак, постојат одредени работи што можете да ги имате на ум за да имате успешна сесија:

· Изберете ја играта која има поповолни шанси.

· Имајте на ум дека кога избирате бинго картички со пониски цени, повеќе играчи ќе учествуваат во играта и тоа драстично ќе ги намали вашите шанси за победа. Затоа, можеби е подобро следниот пат кога ќе ја играте играта повнимателно да ја изберете цената на вашата бинго картичка. · Изберете да играте бинго кога има помалку играчи, на пример рано наутро или во текот на денот кога сите се обично на работа.

Блек Џек

Блек Џек е игра која е добро позната по својот ниски раб. Тоа е една од главните причини зошто оваа игра е толку популарна. Можете да го намалите работ на куќата ако ги знаете правилата на играта и ако ја користите вистинската стратегија:

· Дилерот погодува или стои на Soft 17 – Во повеќето варијации на Блек Џек, дилерот мора да застане на мека 17. Ова е рака која има Ас со вредност 11, а тоа го намалува работ на куќата за 0,4%. Од друга страна, има игри каде што дилерот треба да удри на софт 17 и со тој потег дилерот го зголемува куќниот раб на 0,62%. Некои играчи веруваат дека ова не е нешто драстично, но замислете да погодите во серија на порази, тогаш ќе ја видите разликата.

· Разделување и разделување на парови – Ако точно знаете кога да разделите и повторно да ги разделите паровите, можете да направите вашата слаба рака да се претвори во силна. На пример, ако имате пар од осум наспроти картата од шест на дилерот, поголема е веројатноста да изгубите. Но, ако ги поделите тие парови, ќе имате повеќе шанси да го победите дилерот.

· Број на палуби - Повеќето игри користат помеѓу 6 и 8 палуби, а колку помалку палуби користи играта, толку се поголеми шансите да се постигне блек џек.

покер

Видео покер е игра која го зазема онлајн светот како бура. Играта е комбинација од онлајн видео слот игри и покер, одлична комбинација мора да признаеме. Уште повеќе, сега не треба да ја напуштите удобноста на вашиот дом за да играте игра, само треба да се најавите на вашата сметка, да направите депозит и да се обложите.

Постојат многу различни варијации на видео покер достапни во Casino Cruise, но генерално, играта е иста, без разлика кој ќе го изберете. Ќе добиете пет карти и ќе треба да одлучите кои сакате да ги задржите, а кои да ги отфрлите. Картите што ќе изберете да ги отфрлите ќе бидат заменети со нови, и се надеваме дека новите картички ќе ви помогнат да создадете победничка рака. И, бидејќи различните игри во покер имаат различни правила, добра идеја е да поминете некое време да ги разгледате правилата пред да одлучите да играте. На крајот на краиштата, не сакате да го претворите вашето искуство во скапо.

Во Casino Cruise, можете бесплатно да играте видео покер игри. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги искористите за да ги научите правилата на играта и во исто време да ја вежбате вашата стратегија и вештини.

Играчите сакаат да играат видео покер главно затоа што не мора да играат со други играчи и да го подобрат своето покерско лице. Тоа сте само вие и компјутерот, така што нема да чувствувате притисок од противниците на кој било начин кога играте онлајн.

А, кога станува збор за покер, играта со карти, ќе бара повеќе стратешко размислување и добро познавање за тоа како функционира играта.

Игри со вистински пари

Разновидноста на онлајн игри што ги нуди Casino Cruise е колосална. Најпопуларните игри, исто како и во секое друго онлајн казино, се игри со видео слот и тука можете да ставате облози на игри како Mega Moolah, Jurassic World, Starburst, Guns N Roses и многу други.

Друг многу популарен дел во казиното е делот за дилер во живо. Овие игри можете да ги играте за облози со вистински пари бидејќи овде не е дозволена бесплатна игра. Игрите во живо се дизајнирани на тој начин да реплицираат вистинско коцкање. Може да играте рулет, блек џек или бакара во живо и да се вклучите во возбудливата игра и да се надеваме дека ќе добиете одлични исплати. Во овој момент, можете да најдете повеќе од 70 игри со дилери во живо кои доаѓаат од NetEnt, Lucky Streak и Evolution Gaming, кои се едни од најдобрите провајдери на софтвер во онлајн индустријата.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Арапски
Германски
Норвешки
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)