Casino Cruise Преглед на казино - Software

Age Limit
Casino Cruise
Casino Cruise is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Software

Casino Cruise се здружи со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата, за да ви ги донесе игрите со најдобар квалитет. Нивните игри нудат разновидност и графички дизајн што не можете да ги најдете во ниту една друга игра.

Во Casino Cruise, можете да играте игри од Microgaming. Ова е провајдер на софтвер кој постои од 90-тите и сè уште е силен. Тие продолжуваат да додаваат нови игри и нивниот тим работи напорно за да донесе нов и уникатен производ секој пат.

Netent е многу популарен софтвер од кој можете да најдете игри во Casino Cruise. Нивните игри се добро познати по тоа што се иновативни и нудат различни уникатни карактеристики.

Evolution Gaming е софтверски провајдер кој ги промени игрите со дилерите во живо. Тие постојат од 2006 година и до денес успеаја да го подобрат вашето искуство во казиното и да го доведат на ново ниво.

NYX Interactive е уште еден провајдер на софтвер кој рапидно расте. Нивните игри имаат многу впечатлива графика и мора да ја истражите нивната колекција на видео покер и игри на маса барем.

Играј`n Go има многу различни игри во своето портфолио што треба да ги пробате, а некои од нив вклучуваат Gemix, Grim Muerto и Tower Quest.

Quickspin е софтверски провајдер со седиште во Шведска, а компанијата ја основа Даниел Линдберг, кој порано работеше за Netent. Ова е само доказ дека Линдберг знаел што прави и тоа можеме да го видиме во квалитетот на игрите што ги нуди Quickspin.

Yggdrasil е уште еден провајдер на софтвер кој нуди многу различни игри, вклучително и Jungle Books, Lucha Maniacs и Easter Island.

Oryx Gaming е провајдер на софтвер кој ги нуди своите игри на Casino Cruise. Ако досега не сте играле игри од Oryx Gaming, тогаш можете да ги испробате Ramses Book Golden Night, Duck Shooter и Crystal ball, како и секогаш популарната Fruit Mania.

Total score8.0
Добрите
+ Убави тековни промоции
+ Брзи повлекувања
+ Достапни се локални дилери

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Арапски
Германски
Норвешки
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)