Casino Cruise - Tips & Tricks

Age Limit
Casino Cruise
Casino Cruise is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Tips & Tricks

Кога се регистрирате за ново казино, обично има бонус за добредојде за новите играчи. Овој бонус, во повеќето случаи, доаѓа со барања за обложување, но иако тоа може да изгледа како исклучување за некои играчи, ве советуваме да го прифатите. На овој начин можете да ја продолжите вашата игра и да ја зајакнете вашата рамнотежа.

Casino Cruise им овозможува на играчите прво да ги истражуваат сите нивни игри во забавен режим. Ова е одличен начин да се види како работи софтверот или да се практикуваат правилата на дадена игра.

Како да користите бонус

Обично, кога казиното ги доделува своите играчи со бонус, тоа значи дека има неколку работи што треба да ги имате на ум за целосно да го искористите бонусот.

Ако видите бонус што е наведен од Casino Cruise, обично тој бонус доаѓа со барања за обложување што треба да ги исполните пред да побарате повлекување.

Бонусите обично доаѓаат со ограничувања. Обично има минимален износ што треба да го депонирате за да се квалификувате за понудата и постои максимална сума што можете да ја повлечете од бонусот.

Бонусите обично доаѓаат со рок на траење, така што треба да го исполните условот за обложување во временската рамка дадена од казиното.

Не се прифаќаат сите начини на плаќање кога станува збор за бонусот за добредојде. На пример, во Casino Cruise, можете„Не направете депозит користејќи Neteller или Skrill ако сакате да го побарате бонусот за добредојде.

И последно, но не и најмалку важно, не сите игри придонесуваат кон барањата за обложување на ист начин. Пред да го прифатите бонусот, треба да ги проверите игрите и нивниот придонес бидејќи, да бидам искрен, веројатно би сакале да го исчистите бонусот што е можно поскоро.

Стручни совети за играчите

Без разлика дали сте почетник или искусен играч, сепак може да научите нешто ново. Со знаењето, можете да ја подобрите вашата игра и особено кога станува збор за бонусите.

Не прифаќајте бонуси со високи барања за обложување – Различни казина нудат различни бонуси, а понекогаш може да изгледа како добра идеја да прифатите огромен бонус, но имајте на ум дека постои улов. Имено, овие бонуси секогаш доаѓаат со барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да ги повлечете вашите добивки.

Внимателно користете бесплатни вртења - Кога ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете 290 бесплатни вртења. Можеби ќе биде примамливо да ги користите сите одеднаш, но ве советуваме да ги оставите на простор и на тој начин можете да извлечете максимална корист од тоа.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Арапски
Германски
Норвешки
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)